Sukilimas Miunchene atidedamas
„Bayern“ ne­ga­li žais­ti pra­stai. Tuo šven­tai įsi­ti­ki­nę šio Miun­che­no fut­bo­lo klu­bo sir­ga­liai, pa­sta­ruo­ju me­tu ak­ty­viai rei­ka­la­vę vy­riau­sio­jo tre­ne­rio Ni­ko Ko­va­čo at­sis­ta­ty­di­ni­mo.

Šią savaitę „Bayern“ užsitikrino vietą UEFA Čempionų lygos aštuntfinalyje. Tai bent laikinai pritilldė kritikų ir skeptikų chorą. Vis dėlto Bavarijos regiono klubo gerbėjus labiau jaudina jų komandos nestabilus žaidimas vietiniame fronte.

Klube vyravo pyktis

Pastaruoju metu aršiai kritikuotas N. Kovačas galėjo ramiau atsikvėpti vėlų antradienio vakarą, kai jo komanda namie 5:1 nušlavė Lisabonos „Benficos“ futbolininkus. Ir vienuoliktą sezoną iš eilės žengė į Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas.

„Viskas pavyko. Gynėmės gerai, išnaudojome savo susikurtas progas. Visas 90 minučių žaidėme taip, kaip ir noriu matyti komandą žaidžiančią. Tai pirmasis mūsų žingsnis teisingos krypties link“, – pažymėjo 47 metų „Bayern“ treneris iš Kroatijos.

Nepalyginti prastesni „Bayern“ komandos reikalai vokiečių „Bundesligoje“. Čia Miuncheno ekipa po 12 turų yra tik penkta ir jau 9 taškais atsilieka nuo lyderių Dortmundo „Borussios“ futbolininkų.

Prieš sezoną buvo nemažai skeptikų, abejojančių N. Kovačo autoritetu ir gebėjimu suvaldyti „Bayern“ žvaigždyną. Tačiau niekas neabejojo, kad čempionų taurė septintą sezoną iš eilės liks Miunchene.

Vis dėlto įsibėgėjus sezonui „Bayern“ ėmė dalyti taškus į kairę ir dešinę, kol nusirito iki penktosios vietos. Komandos saugas Javi Martinezas svarsto, kad tam įtakos galėjo turėti alinančios N. Kovačo priešsezoninės treniruotės, po kurių futbolininkai ilgai negalėjo atsigauti.

Didžiulis nepasitenkinimas Miunchene kilo praėjusį savaitgalį, kai „Bayern“ savo stadione nesugebėjo įveikti vienų lygos autsaiderių Diuseldorfo „Fortunos“ ekipos (3:3), o „Allianz“ stadiono tribūnose pasigirdo švilpimas ir nepasitenkinimo šūksniai.

Tai buvo 4-os iš eilės „Bayern“ nelaimėtos rungtynės savo stadione.

Uli Honessas pasiuto, kai „Bayern“ žaidimą ėmė aršiai kritikuoti buvęs jo kovų bendražygis Paulis Breitneris.

„Suprantu sirgalius. Jie nepatenkinti, todėl švilpia. Mes to nusipelnėme. Mane erzina, kad vis praleidžiame įvarčius rungtynių pabaigoje. Esame kažkur įstrigę“, – atviravo puolėjas Thomasas Mulleris.

N. Kovačas tuomet ėjo dar toliau ir kaltę suvertė žaidėjams: „Joks treneris pasaulyje nesugebėtų užkirsti kelio tokioms individualioms klaidoms. Nežinau, ar gali būti dar blogiau.“

Atrodė, kad įtempta situacija stipriai įelektrino ir klubo vadovybę. Anksčiau su žurnalistais ne kartą konfliktavęs „Bayern“ prezidentas Uli Honessas pasiuto, kai komandos žaidimą ėmė aršiai kritikuoti buvęs jo kovų bendražygis Paulis Breitneris.

Pastarajam buvo pranešta, kad jo VIP narystė klube panaikinama ir jis netenka vietos stadiono svarbių asmenų ložėje.

„Ką gi, nuo šiol pirksiu bilietą į rungtynes, kaip ir kiti komandos gerbėjai, nes noriu būti stadione, – ramiai reagavo P. Breitneris. – Bet kokiu atveju pasilieku prie savo nuomonės: nesitikėjau, kad „Bayern“ klubas kada nors atrodys taip silpnai.“

Norėjo pakeisti pasaulį

Susidariusi situacija „Bayern“ bazėje labai priminė pernykštę padėtį. Tuomet komandą treniravusiam italui Carlo Ancelotti niekaip nepavyko rasti bendros kalbos su futbolininkais, šie galiausiai sukilo prieš trenerį.

Suprastėjus rezultatams, U. Honessas kreipėsi į buvusį klubo trenerį Juppą Heynckesą, kuris tuo metu mėgavosi ramiu gyvenimu užmiesčio viloje. Po ilgų įkalbinėjimų J. Heynckesas sutiko ketvirtą kartą per savo karjerą grįžti prie „Bayern“ vairo. Gana greitai suvaldęs krizę, padėjo klubui iškovoti šeštąjį iš eilės Vokietijos čempionų titulą. Tuomet 73-ejų J. Heynckesas pranešė oficialiai išeinąs į pensiją ir pareiškė, kad savo sprendimo niekada nekeis.

Po nuviliančių lygiųjų su „Fortuna“ „der Spiegel“ žurnalistai susisiekė su legendiniu Miuncheno klubo treneriu. J. Heynckesas be užuolankų pareiškė, kad „Bayern“ komandoje yra ir gerų žaidėjų, ir divų, su kuriomis susikalbėti sunku.

„Be to, N. Kovačas yra jaunas ir nepatyręs. Vos atėjęs čia dirbti jis įsivaizdavo, kad pakeis pasaulį. O dabar jaučiasi sutrikęs ir nestabilus. Situacijos taip pat nelengvina dažnos žaidėjų traumos“, – pridūrė J. Heynckesas.

Manyta, kad šiemet Miunchene ruošiamas žaidėjų sukilimas ir prieš N. Kovačą. Todėl U. Honessas žiniasklaidos ir sirgalių buvo atakuojamas atleisti trenerį. „Bayern“ vadovas kroatui suteikė paskutinį šansą – rungtynes su „Benfica“.

Atrodo, N. Kovačas išgirdo ultimatumą. Teigiama, kad komandą sutelkė uždaras vidinis susirinkimas, kuriame visi jos nariai atvirai išreiškė savo nuomonę apie susidariusią situaciją.

Du įvarčius į „Benficos“ vartus įmušęs Arjenas Robbenas po pergalės sakė: „Kartu laimime ir kartu pralaimime. Mes esame patenkinti treneriu, jis – komandos dalis.“

Ar „Bayern“ iš tiesų atsigauna, parodys artimiausi mačai. Šeštadienį bavarai svečiuose kovos prieš Brėmeno „Werder“ klubą.

„A. Robbenas išsaugojo N. Kovačo kėdę bent iki šeštadienio“, – vakar skelbė Miuncheno dienraštis „Tageszeitung“.

„Galbūt nuskambės keistai, bet kai žaidžiame Čempionų lygos ar kitas svarbias rungtynes, galima matyti tikrąjį komandos pajėgumą ir galimybes. Bet kai susiduriame su mažesnėmis komandomis, dažnai rungtyniaujame prasčiau, negu galime. Privalome atsiduoti visas 90 minučių kiekvieną kartą. Taip, kaip buvo per dvikovą su „Benficos“ komanda“, – teigė N. Kovačas.