Sostinės klubui reikės stebuklo
Trys ša­lies krep­ši­nio eki­pos Eu­ro­pos tau­rių tur­ny­ruo­se tre­čia­die­nį li­ko be per­ga­lių. Liūd­niau­sia, ko ge­ro, yra Vil­niaus „Lie­tu­vos ry­to“ ko­man­dos si­tua­ci­ja – ji at­si­dū­rė ant be­dug­nės kraš­to.

Nė sykio Europos taurės turnyro „Top 16“ etape nelaimėjęs sostinės klubas privalėjo įveikti Turino „Fiat“, tačiau įsirašė jau trečią nesėkmę – 77:83 (14:18, 16:30, 29:17, 18:18) – ir taip susikomplikavo savo padėtį. Vilniaus ekipoje 20 taškų surinko Rokas Giedraitis, 14 – Chrisas Krameris. Turino ekipoje siautėjo NBA žaidęs Saša Vujačičius, kuris pelnė 21 tašką.

„Mes siaubingai rungtyniavome antrame kėlinyje, – per spaudos konferenciją kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis. – Po ilgosios pertraukos dar bandėme vytis varžovus ir tai pavyko. Susitikimo pabaigoje mums galbūt pritrūko ir sėkmės, tačiau nėra jokių abejonių – šiandien laimėjo stipresnė komanda. Puikiai sužaidė „Fiat“ snaiperis Vujačičius, jis mus tiesiog „žudė“, ypač rungtynių pradžioje“.

„Top 16“ etapo F grupės lydere tapo Miuncheno „Bayern“ komanda, kuri namie užtikrintai 95:78 nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“. Trečią pralaimėjimą F grupėje patyrę vilniečiai nebegali daugiau klysti – likusiuose turuose jiems reikės sukurti nedidelį stebuklą, kad prasimuštų į turnyro atkrintamąsias varžybas.

Trečiadienį FIBA Čempionų lygos rungtynes Turkijoje žaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ po atkaklios kovos 94:98 (12:27, 21:19, 25:25, 27:14; 9:13) pralaimėjo Gaziantepo „Gaziantep“ ekipai. Klaipėdiečiai sugebėjo panaikinti 16 taškų pranašumą ir išplėšti pratęsimą, bet iki pergalės pritrūko. Fantastiškas rungtynes sužaidė Renaldas Seibutis ir Edgaras Želionis. Renaldas pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o Edgaro sąskaitoje – 28 taškai.

B grupėje „Neptūnas“ iškovojo 6 pergales, patyrė 5 nesėkmes ir užima trečią vietą. „Gaziantep“ ekipa (3/8) pakilo į septintą poziciją.

FIBA Europos taurės turnyre kovojantis Kėdainių „Nevėžis“ namie 75:78 (16:13, 19:23, 19:25, 21:17) neatsilaikė prieš Stambulo „Demir Insaat“ ekipą. Kėdainių klube rezultatyviausias buvo Valerijus Lichodėjus, pelnęs 24 taškus. Naudingai žaidė Tadas Sedekerskis – jis surinko 13 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Turkijos ekipoje rungtyniaujantis Evaldas Kairys pelnė 8 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Antrą pralaimėjimą patyrę Kėdainių krepšininkai J grupėje yra paskutiniai.