Šokiravusi Kipro čempionus „Sūduva“ žino – sunkiausia dar bus
Apie ge­res­nį de­biu­tą UE­FA Čem­pio­nų ly­gos at­ran­kos tur­ny­re, ma­tyt, ne­sva­jo­jo net pa­tys Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ fut­bo­li­nin­kai. Pir­mo at­ran­kos eta­po rung­ty­nė­se „Ar­vi“ are­no­je ma­ri­jam­po­lie­čiai 3:1 nu­ga­lė­jo Kip­ro čem­pio­ną – Ni­ko­si­jos klu­bą APOEL.

Lietuvos ir Kipro čempionų poros aiškiu favoritu buvo laikoma APOEL ekipa. 27 kartus Kipro čempionu tapęs Nikosijos klubas jau keturis sykius yra žaidęs pagrindiniame Čempionų lygos grupių varžybų etape. Praėjusį sezoną APOEL futbolininkai išgarsėjo du kartus sužaisdami lygiosiomis 1:1 su vokiečių Dortmundo „Borussia“ klubu.

Svečiai bandė atsitiesti

Vladimiro Čeburino treniruojama „Sūduva“ pagrindinį darbą atliko per pirmas 20 susitikimo minučių. Didžiausi nuopelnai atiteko Marijampolės ekipos puolėjui Rigino Ciciliai. Iš egzotinės Kiurasao salos kilęs žaidėjas po dviejų Andro Švrljugos ir vieno Ovidijaus Verbicko perdavimų 9, 13 ir 19 min. pelnė tris labai panašius įvarčius ir sukėlė „Arvi“ arenos tribūnose tikrą euforiją.

„Sūduvos“ vyriausiasis treneris V. Čeburinas po pergalės džiaugėsi įgyvendintu žaidimo planu.

„Kaip sakiau dar prieš rungtynes, labai rimtai joms rengėmės, stebėjome APOEL kontrolines rungtynes Lenkijoje, žinojome varžovų lygį ir galimybes, – kalbėjo strategas. – Savo pasirinktą planą rungtynių pradžiai ir visoms rungtynėms įvykdėme. Kai kur buvo nedidelių trūkumų, tačiau žaidėjų nusiteikimas, atsidavimas, pasitikėjimas buvo aukščiausio lygio, – spaudos konferencijoje kalbėjo treneris. – Pirmajame kėlinyje patikimai gynėmės, neleidome varžovams kažką rimto nuveikti mūsų aikštės pusėje. Tuo pat metu stengėmės greitai pereiti iš gynybos į ataką, mums tai gerai sekėsi, įmušėme įvarčius, atsirado pasitikėjimas, todėl iniciatyva priklausė mums.“

Vis dėlto antrame kėlinyje „Sūduvai“ teko beveik vien tik gintis. Tokio šalto dušo sukrėsta Kipro komanda bandė atsitiesti, perėmė kamuolio kontrolę ir atliko šešis smūgius į vartų plotą, tačiau sušvelninti rezultatą pavyko tik paskutinę pridėto laiko minutę. Po kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė Caju.

V. Čeburinas pripažino, kad po pertraukos buvo gerokai sunkiau nei prieš metus, kai pavyko nugalėti Šveicarijos „Sion“ 3:0.

„Tuomet du įvarčius praleidusi „Sion“ mūsų taip nespaudė – žaidimas labiau vyko aikštės viduryje, mes sukūrėme ne vieną ataką, o šiandien tokių akimirkų buvo mažai, – aiškino treneris. – APOEL yra galinga, subalansuota komandaī Kipro klubo žaidėjai spausti pradėjo jau pirmo kėlinio pabaigoje. Antrame kėlinyje perleidome iniciatyvą, kad mums labiau atsivertų tuščios zonos jų aikštės pusėje, tačiau retai pavykdavo pereiti į atakas.“

Svečių pelnytas įvartis 94 minutę sukėlė dvejopus jausmus. „Žinome, kad viskas, kas sunkiausia, mūsų dar laukia priešakyje. Dabar reikia atsigauti ir rengtis atsakomajam mūšiui“, – tvirtino V. Čeburinas.

Atsakomąsias rungtynes komandos žais liepos 17-ąją Nikosijoje. Šios poros nugalėtojas antrame atrankos etape susitiktų arba su Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija) arba su Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) ekipa. Pirma šių klubų dvikova Latvijoje baigėsi be įvarčių.

Iš Farerų – su pergale

Pergalingai šio sezono žygį Europoje pradėjo ir šalies vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“. Trečiadienį per pirmas UEFA Europos lygos pirmo atrankos etapo rungtynes Farerų Salų sostinėje Torshaune žalgiriečiai po Liviu Antalio ir Mamadou Mbodjio įvarčių 2:1 įveikė klubą „KI Klaksvik“ ekipą.

Nors „Žalgirio“ kelionė į Farerų Salas dėl nepalankių oro sąlygų buvo sudėtinga, rungtynių dieną Torshaune švietė saulė ir pūtė lengvas vėjelis. Žalgiriečiai didesnę pirmo kėlinio dalį vertė šeimininkus leisti laiką gynyboje, kurioje 39 minutę atsirado spraga: po kampinio L. Antalis aplenkė visus varžovus ir galva nukreipė kamuolį į šeimininkų vartus.

Vladimiro Čeburino treniruojama „Sūduva“ pagrindinį darbą atliko per pirmas 20 susitikimo minučių.

Rezultatą „KI Klaksvik“ ekipai pavyko išlyginti, kai kovodamas dėl kamuolio Vilniaus klubo žaidėjas Donovanas Slijngardas savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir arbitras iš Liuksemburgo Alain'as Durieux'as skyrė 11 m baudos smūgį. Antro kėlinio pradžioje aikštėje pasirodęs Joannes Bjartalidas smūgiavo tiksliai. Pergalę žalgiriečiams pavyko išplėšti per teisėjo pridėtą laiką – po kampinio kamuolį galva į vartus pasiuntė M. Mbodjis.

„Rungtynės buvo labai sunkios. Kaip žinote, kelionė į Farerų salas mums nebuvo lengva, tad iš pradžių buvo sudėtinga, tačiau dvikovos pabaiga buvo labai gera. Džiaugiuosi, kad parodėme charakterį, kovojome iki paskutinės rungtynių minutės, visi norėjome pergalės ir pasiekėme savo tikslą. Tai yra nuostabu“, – po susitikimo tikino įvarčio autorius L. Antalis. Šį sezoną A lygos pirmenybėse rumunas yra pelnęs jau 10 įvarčių.

Atsakomoji dvikova liepos 19 dieną įvyks Vilniuje.

Čempionų lyga

Marijampolės „Sūduva“ – Nikosijos APOEL 3:1 (3:0). Įvarčiai – R. Cicilia (9, 13, 19 min.); W. de Jesusas Martinsas (90+4 min.).

Europos lyga

Torshauno „KI Klaksvik“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:2 (0:1). Įvarčiai – J. Bjartalidas (60 min. – 11 m); L. Antalis (39), M. Mbodjis (90+1).