Slidininkė Marija Kaznačenko aplenkė 17 varžovių
Vie­nin­te­lė Lie­tu­vos sli­di­nin­kė Pjong­čan­go žie­mos olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se Ma­ri­ja Kaz­na­čen­ko 10 km sli­di­nė­ji­mo lais­vuo­ju sti­liu­mi rung­ty­je fi­ni­ša­vo per 30 min. 44.2 sek. ir užė­mė 73-ią vie­tą tarp 90 spor­ti­nin­kių.

Čempione tapo norvegė Rgnhild Haga (25 min. 0,5 sek.). Antrąją vietą užėmė švedė Charlotte Kalla (atsiliko 20,3 sek.), trečiąją – norvegė Marit Bjoergen (31,9 sek.). Lietuvos olimpietė nuo olimpinės čempionės atsiliko 5 min. 43,7 sek.

„Buvo žiauriai sunku. Raumenys labai greitai „užsirūgštino“, nes trasoje daug ilgų pakilimų. Iš pradžių važiavau paskui norvegę, o paskutiniame rate jau teko šliuožti vienai. Gal reikėjo rinktis kiek kitokią taktiką“, – po finišo svarstė 24-erių visaginietė.

M. Kaznačenko neslėpė – arenalinas ją užplūdo dar prieš startą, kai atėjusi į starto zoną išvydo ir išgirdo spalvingą ir triukšmingą žiūrovų minią.

Trasoje Lietuvos sportininkės veide ne kartą šmėstelėjo šypsena. Buvo linksma? „Visi klausia – kodėl tu trasoje visą laiką šypsaisi? Net treneriai, kai po varžybų paklausdavo, kaip jaučiuosi, o aš atsakydavau, kad buvo labai sunku, stebėdavosi: „Tai kad neatrodė, juk šypsojaisi“. Išties tą šypseną vadinu mirties arba komos šypsena. Nes jei trasoje šypsausi, reiškia man labai sunku“, – teigė M.Kaznačenko.

Pjongčange įveikti sunkius išbandymus jai padėjo ir „Tautiška giesmė“.

„Himno žodžius gerai žinau, bet vakar dar kartą perskaičiau. Ir šiandien trasoje važiuoju ir skamba: iš šviesa, ir tiesa. Visą kelią giedojau himną“, – pasakojo slidininkė.