Skausmingas pralaimėjimų žaizdas „Žalgiris“ gydysis Stambule
Šią sa­vai­tę Kau­no „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kų lau­kia pa­žin­tis su tur­kiš­kuo­ju krep­ši­niu. An­tra­me ir tre­čia­me Eu­ro­ly­gos tu­ruo­se Lie­tu­vos čem­pio­nams teks su­si­kau­ti su at­gims­tan­čiu Stam­bu­lo klu­bu „A­na­do­lu Efes“ ir pa­sta­ruo­sius ke­tu­ris se­zo­nus tarp ke­tu­rių stip­riau­sių­jų pa­ten­kan­čia Stam­bu­lo „Fe­ner­bah­ce“.

Šį vakarą turkiškame pragare Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių nekantriai laukia kardinaliai po sezono pasikeitusi „Anadolu Efes“ komanda, kurioje rungtyniauja net trys buvę žalgiriečiai.

Serbas pademonstravo sugebėjimus

Kauno klubo gerbėjai puikiai pamena „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjusius amerikietį Jamesą Andersoną, australą Brocką Motumą ir serbą Vasilije Micičių. Šiandien ši trijulė priklauso kitai barikadų pusei.

J. Andersonas „Žalgiryje“ žaidė 2014–2015 metais ir tuomet Eurolygoje rinkdavo 14,5 taško. B. Motumas Kaune praleido du sezonus: 2015–2016 metais per Eurolygos varžybas pelnydavo 6,7, o 2016–2017metais – 10,8 taško. V. Micičius „Žalgirio“ garbę gynė praėjusį sezoną ir, rinkdamas 7,7 taško, prisidėjo prie Eurolygoje iškovotų bronzos medalių.

„Micičius labai gerai įsiliejo į naują klubą, yra vos ne svarbiausias įžaidėjas, taikliai atakuoja. Serbui pasirodžius aikštelėje „Efes“ žaidžia patrauklų krepšinį. Jo stabdymas bus vienas prioritetų“, – taip buvusį auklėtinį apibūdino Š. Jasikevičius.

Ką sugeba, V. Micičius pademonstravo savaitgalį Turkijos pirmenybėse.

Serbo vedama „Anadolu Efes“ po atkaklios kovos 75:72 nugalėjo kitą Eurolygos dalyvę Stambulo „Darussafaką“ ir iškovojo antrą pergalę iš eilės.

V. Micičius neturėjo sau lygių: per 33 minutes pelnė 28 taškus (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 3/5) ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Jam šauniai talkino Shane'as Larkinas (13 taškų) ir Adrianas Moermannas (10).

Iš autsaiderių˙– į favoritus

Praėjusį sezoną abu sykius stipresni buvo Lietuvos čempionai – namie laimėjo 91:83, svečiuose – 86:70. Tiesa, tuomet „Anadolu Efes“ išgyveno krizę – Eurolygoje iškovojo 7 pergales, patyrė 23 pralaimėjimus ir užėmė paskutinę vietą. Per vasarą Stambulo klubo vadovai ėmėsi kardinalių permainų˙– gerokai padidino biudžetą ir sustiprino sudėtį.

Vasarą klubas neteko septynių žaidėjų, o pasikvietė net devynis. Didžiausios netektys – kitur perėjo 210 cm ūgio Vladimiras Štimacas, rinkdavęs 9,4 taško ir atkovodavęs 5,8 kamuolio, Sonny Veemsas, padėjęs klubui tik per paskutines 6 rungtynes, tačiau pelnydavęs 15,5 taško ir atkovodavęs po 4 kamuolius. Dar 7,9 taško pelnydavo Douglas Toney. Kiti klubą palikę žaidėjai arba Eurolygoje nežaidė, arba atlikdavo tik simbolinį vaidmenį.

„Anadolu Efes“ naujokas Vasilije Micičius (su kamuoliu) Stambulo klube greitai adaptavosi.

Šiems krepšininkams rasta mažiausiai trigubai stipresnė pamaina. Be minėto V. Micičiaus, į Stambulą iš Bostono „Celtic“ atvyko gynėjas Sh. Larkinas (praėjusį sezoną rinko 4,3 taško), iš „Barcelonos“ – puolėjas A. Moermanas (11 tšk.), iš Maskvos srities „Chimki“ – puolėjas J. Andersonas (9,2), iš ispanų „Valencia Basket“ – 221 cm ūgio vokietis Tiboras Pleissas (10,1), iš Vitorijos „Baskonios“ – prancūzų gynėjas Rodrigue Beaubois (12,4 tšk.).

„Tarpsezoniu tai buvo viena iš tų komandų, kurios atliko daugiausia darbo. Ji atsinaujino iš pagrindų. „Anadolu Efes“ nori grįžti į elitą ir vėl bus viena geriausių Eurolygos komandų“, – taip prieš kelionę į Turkiją apie šiandieninius varžovus kalbėjo Š. Jasikevičius.

Nekantrauja žaisti geriau

Stambulo ekipa praėjusią savaitę Vokietijoje 90:71 pranoko Miuncheno „Bayern“ krepšininkus. Svečiai pataikė net 12 iš 20 tritaškių (60 proc.). Net penki žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių: B. Motumas – 14, Sh. Larkinas –13, J. Andersonas – 12, T. Pleissas ir A. Moermanas – po 11. Rungtynes pradėjo keturi klubo naujokai: Sh. Larkinas, R. Beaubois, A. Moermanas ir J. Andersonas.

Ar žalgiriečiai pasirengę apsisaugoti nuo turkų snaiperių? „Ši komanda turi balansą: yra ir tų, kurie žaidžia ties centru, yra ir tų, kurie kuria žaidimą, rungtyniauja toliau nuo krepšio. Tai ekipa, į kurią surinkti vieni geriausių Europos krepšininkų“, – komentavo Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“, kaip esame rašę, Eurolygoje startavo pralaimėjimu 79:87 savo arenoje prieš klubą „Baskonia“. O sekmadienį pirmą nesėkmę po penkių iš eilės pergalių patyrė ir Lietuvos čempionate – vėl savo žiūrovų akivaizdoje 60:75 krito prieš Klaipėdos „Neptūną“.

„Žalgiris“ su „Anadolu Efes“ varžėsi 12 kartų – kauniečiai iškovojo 8 pergales.

„Sekmadienį savo darbo nepadarėme, – aiškino žalgiriečių treneris. – Tai nėra malonu. Žaidėjai laukia antradienio rungtynių, kad parodytų geresnį krepšinį. Pralaimėti sunku, bet ne kiekvienas pralaimėjimas yra toks skausmingas, koks buvo sekmadienį.“

„Po dviejų pralaimėjimų nuotaikos nėra geriausios. Bet sezonas ilgas, bus daug rungtynių, o svarbiausios yra artimiausios. Turime pradėti žaisti taip, kaip galime, padėti vienas kitam, demonstruoti kovingumą, norą, tada ir kiti reikalai susitvarkytų“, – kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, kuris šį vakarą žais 299-ąsias Eurolygos rungtynes.

„Žalgiris“ Eurolygoje su „Anadolu Efes“ varžėsi 12 kartų. Kauniečiai iškovojo 8 pergales.

„Kauno komandą labai gerbiame. Ji žaidžia gerą krepšinį. Ji pralaimėjo pirmas Eurolygos rungtynes, todėl dabar bus dar pavojingesnė. „Žalgirio“ krepšininkai tikriausiai Stambule žais labiau susikoncentravę ir agresyvesni. Tai bus sunkios rungtynės, bet dėsime visas pastangas pergalei pasiekti“, – Eurolygos svetainei sakė antrą sezoną „Anadolu Efes“ ekipą treniruojantis E. Atamanas.