Siurprizas Monte Karlo ralyje: lietuviai įsiveržia į geriausiųjų penketuką
Pir­mą­ją WRC Mon­te Kar­lo ra­lio die­ną Dei­vi­das Jo­cius ir Do­na­tas Zvi­ce­vi­čius ko­vo­ję su tech­ni­niais ne­sklan­du­mais, va­kar čem­pio­na­te pa­tei­kė staig­me­ną. Sa­vo kla­sė­je lie­tu­viai iš 12 vie­tos pra­sib­ro­vė į ri­kiuo­tės prie­kį net per 7 po­zi­ci­jas. Po 13 grei­čio ruo­žų „Arc­tic Ener­gy World ral­ly team“ ko­man­dos eki­pa­žas sa­vo kla­sė­je uži­ma aukš­tą penk­tą vie­tą.

Iš penkių greičio ruožų lenktynininkai D. Jocius ir D. Zvicevičius trijuose nusileido tik Prancūzijos čempionui Yoann Bonato. Po įtemptos dienos D. Jocius džiaugėsi šios dienos rezultatais, bet kartu ir apgailestavo visgi negalėjęs pasitikrinti savo galimybių su savo klasės pirmą vietą užimančiu prancūzu.

„Nors šiandien įvykdėme maksimumą, bet vis neturėjome progos palenktyniauti su klasės lyderiu. Neturėjome „švaraus“ kelio – turėjome vis ką nors lenkti. Tad laiko tikrai nemažai išvaistėme. Bet kaip bebūtų mūsų planas išlieka toks pats – pravažiuoti stabiliai, susikaupus bei nedarant klaidų, ir finišuoti“, – sakė „Arctic Energy World rally team“ komandos sportininkas.

Tuo tarpu lyderių trejetuke vyksta dramatiška kova tarp pirmos ir antros vietos. Po šios dienos prancūzo Sebastien Ogier klaidos, jį nuo antroje vietoje esančio esto Ott Tanak skiria tik 33 sekundės. O trečioje vietoje tvirtai įsitvirtino suomis Jari-Matti Latvala. Jį nuo ketvirtoje pozicijoje esančio kito suomio sportininko skiria didelė 3 minučių persvara.

Ryt Monte Karlo ralio dalyvių lauks du nauji greičio ruožai, kuriuos teks važiuoti po du kartus. Iš viso lenktynininkai įveiks beveik 64 kilometrus greičio ruožuose.

Paskutinę varžybų dieną pirmajam greičio ruožui startas bus duotas 9:29, o paskutiniojo dalyvio finišas numatytas 14:48 val. Lietuvos laiku.