Sidabriniai plaukikų grybšniai
Kas die­ną – po me­da­lį. To­kiu pri­nci­pu pa­sau­lio plau­ki­mo čem­pio­na­te trum­pa­ja­me (25 me­trų) ba­sei­ne va­do­vau­ja­si Lie­tu­vos spor­ti­nin­kai.

Pirmą planetos pirmenybių Kinijoje dieną pasaulio čempionu tapo 400 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale triumfavęs 23 metų panevėžietis Danas Rapšys. Antrą varžybų dieną į rinktinės taupyklę įkrito du sidabriniai laimikiai. Juos Lietuvai iškovojo D. Rapšys ir tituluočiausia visų laikų šalies plaukikė 21 metų Rūta Meilutytė. Už tai sportininkai gaus po 8000 JAV dolerių.

Aplenkė tik pasaulio rekordininkė

Iš R. Meilutytės pasaulio čempionate medalio laukę gerbėjai neliko nuvilti. Trečiadienį Kinijoje lietuvė pelnė planetos pirmenybių apdovanojimą plaukdama 50 m krūtine. Finale Rūta nuotolį įveikė per 29,38 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Auksas atiteko jamaikietei Aliai Atkinson (29,05), bronza – italei Martinai Carraro (29,59 sek.).

JAV pas garsųjį specialistą Davidą Salo besitreniruojanti R. Meilutytė atrankos varžybose buvo pirma (29,56 sek.), o pusfinalyje tarp 16 plaukikių pasiekė trečią rezultatą (29,80 sek.).

Šios rungties pasaulio rekordas priklauso jamaikietei A. Atkinson (28,56). Jį sportininkė pasiekė šių metų spalio 6 dieną Budapešte. O pasaulio čempionatų rekordas nuo 2014-ųjų gruodžio priklauso R. Meilutytei (28,81 sek.).

Kinijoje lietuvė dar plauks 100 m krūtine, 50 m laisvuoju stiliumi ir varžysis 100 m kompleksiniame plaukimo rungtyje.

2012-ųjų pasaulio čempionate 25 m baseine R. Meilutytė triumfavo plaukdama 50 ir 100 metrų krūtine, o 100 m kompleksinio plaukimo distancijoje pelnė sidabrą. 2014 metais Dohoje (Kataras) Rūta pelnė du apdovanojimus: auksą – plaukdama 50 m krūtine, o sidabrą – dvigubai ilgesniame nuotolyje. 2016 metų planetos pirmenybėse R. Meilutytė nedalyvavo.

Šių metų vasarą R. Meilutytė dalyvavo ir Europos čempionate Glazge (Didžioji Britanija). Iš ten ji parsivežė sidabro medalį, iškovotą plaukiant 100 m krūtine. Tąkart greitesnė už ją buvo rusė Julija Jefimova, kuri šiose planetos pirmenybėse nedalyvauja.

Laiku spurtavo

Kuo gražiausių žodžių nusipelno rinktinę Kinijoje traukiantis D. Rapšys. Trečiadienį Inos Paipelienės auklėtinis nuskynė apdovanojimą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi. Vyrų finalas vyko iškart po moterų 50 m plaukimo krūtine finalo, kur R. Meilutytė iškovojo sidabro medalį. Didžiąją distancijos dalį ketvirtas-penktas plaukęs Danas spurtavo likus 25 metrams iki finišo ir sugebėjo baseino sienelę pasiekti antras. Jo laikas – 1 min. 41,78 sekundės. Pasaulio čempionu tapo amerikietis Blake'as Pieroni (1:41,49), o bronza atiteko Australijos sportininkui Alexanderiui Grahamui (1:42,28).

Trečiadienio rytą per atrankos varžybas 23 metų D. Rapšys tarp 64 dalyvių pasiekė trečią rezultatą – 1 min. 42,39 sekundės.

Šios rungties pasaulio rekordas (1:39,37) nuo 2009 metų lapkričio 15-osios priklauso vokiečiui Paului Biedermannui. Planetos čempionatų rekordo savininkas – korėjietis Park Tae Hwanas (1:41,03). O D. Rapšys yra šios rungties pasaulio reitingo lyderis, Stokholme užfiksavęs 1 min. 45,12 sek. rezultatą.

Iki 2017-ųjų daugiausia apdovanojimų rinkęs 200 m plaukimo nugara rungtyje, D. Rapšys save atrado plaukdamas laisvuoju stiliumi. Trečiadienį sau neįprastoje 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pelnytas medalis yra jau trečias. 2017-aisiais jis tapo Europos čempionu trumpajame baseine, o šiemet Glazge žemyno vandens sporto šakų čempionate Danas pelnė sidabrą olimpiniame baseine.

Trečiadienį Kinijoje kovojo ir Deividas Margevičius. 100 m plaukimo peteliške varžybose tarp 78 dalyvių jis užėmė 14 vietą. Jo rezultatas – 50,95 sekundės.