Sezono favoritai pradeda tolti nuo persekiotojų
A ly­gos čem­pio­na­te šią sa­vai­tę bu­vo su­žais­tos VII tu­ro rung­ty­nės. Tai bu­vo se­zo­no pir­mo ra­to pa­bai­ga.

Nuo praėjusio sezono bronzos medalininkės „Trakų“ komandos, kuri yra žaidusi rungtynėmis daugiau, dar labiau nuo persekiotojų atitrūko Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

Po pirmo rato A lygoje karaliauja čempionų titulą ginanti „Sūduva“, surinkusi 19 iš 21 galimo taško. VII ture ji namie 4:1 nugalėjo „Kauno Žalgirį“. Kauno klubas antrame kėlinyje sugebėjo išlyginti rezultatą, bet per dvidešimties minučių atkarpą praleido tris įvarčius, ir rungtynių likimas tapo aiškus.

„Kauno Žalgiris“ primiršo ne tik pergalės, bet ir pelnomų taškų skonį. Po kovo viduryje sėkmingai pasibaigusių rungtynių Jonavoje kauniečiai patyrė jau tris pralaimėjimus iš eilės ir turi 6 taškus.

„Turime tai, ko ir nusipelnėme“, – reziumavo Kauno komandos treneris Mindaugas Čepas.

Rezultatyviausiose turo rungtynėse sostinės „Žalgiris“ svečiuose 5:2 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“. Klaipėdiečių gynėjai bei vartininkas praleido tiek įvarčių, kiek iki tol per 6 turus kartu sudėjus. Vis dėlto po tokio fiasko „Atlanto“ treneris Algimantas Briaunys neieškojo kaltųjų, tik pridūrė: „Vaikiškoms klaidoms paaiškinti nėra žodžių. Bet įvarčius praleido ne tik gynėjai ir vartininkas. Visi kalti.“

Namų sienos „Atlantui“ nepadeda. Pastarąjį kartą klaipėdiečiai pergale savo žiūrovų akivaizdoje džiaugėsi praėjusį spalį, kai 3:2 nurungė Kauno „Stumbrą“. Vėliau per kitas penkerias A lygos rungtynes Klaipėdoje pernai ir šiemet „Atlantas“ du kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė tris nesėkmes.

Po sunkios sezono pradžios atsitiesusi „Palanga“ pergale džiaugėsi antrą kartą iš eilės – Kaune 1:0 nugalėjo „Stumbrą“. Palangiškių pergalę vėl nulėmė Gvidas Juška, pasižymėjęs tolimu efektingu smūgiu. 35-erių puolėjas tampa A lygos naujokų lyderiu. O komandos treneris Valdas Trakys nepraleido progos įgelti skeptikams, netikėjusiems G. Juškos galimybėmis: „Buvo žmonių, manančių, kad jis A lygoje neįmuš.“

Šį sezoną pajėgiausios sudėties išrikiuoti negalinti „Trakų“ komanda susitikimą su „Jonava“ baigė taikiai (1:1). Ambicinga Jonavos ekipa pirmą sezono ratą baigė surinkusi 6 taškus ir būdama turnyro lentelėje apačioje, aštunta. Nepaisant to, jonaviečių trenerį iš Portugalijos Filipe Ribeiro optimistiškai nuteikė lygiosios su „Trakų“ komanda: „Įrodėme, kad demonstruodami charakterį ir sunkiai dirbdami galime kovoti su bet kuria komanda.“