Serbijos čempionai atvažiavo „pasiimti“ pergalės
Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vos“ ko­man­dos lau­kia rim­čiau­sias me­tų iš­ban­dy­mas. Pa­jė­giau­sias Lie­tu­vos fut­bo­lo klu­bas steng­sis sa­vo žiū­ro­vus pa­ma­lo­nin­ti įvar­čiais, ku­rių šei­mi­nin­kams rei­kės muš­ti bent ke­tu­ris ir dar ap­sau­go­ti sa­vo var­tus ne­pa­lies­tus.

Tik tokiu atveju „Sūduvos“ futbolininkai patektų į UEFA Čempionų lygos trečią atrankos etapą.

„Mes vėl laimėsime“

Tai Marijampolės komandai padaryti bus be galo sunku, nes serbų klubo žaidėjai šį sezoną dar nė sykio netraukė kamuolio iš savo vartų tinklo.

Prieš savaitę Belgrade vykusį susitikimą įtikinamai (3:0) laimėjo šeimininkų komanda.

Prieš kelionę į Lietuvą „Crvena zvezdos“ žaidėjai Vujadinas Savičius ir Dušanas Jovančičius pareiškė, kad jokio atsipalaidavimo trečiadienį Marijampolės „Arvi“ stadione negali būti.

„Tikiuosi, patvirtinsime favorito vardą, turime puikų rezultatą, tačiau neturime atsipalaiduoti. Mes vėl laimėsime“, – Serbijos žurnalistams Belgrado oro uoste prieš skrydį į Lietuvą sakė V. Savičius. Jis neslėpė nujaučiantis, jog šį vakarą šeimininkai žais agresyviau, bet priminė, kad šį sezoną „Crvena zvezda“ dar nepraleido įvarčio.

Savaitgalį Belgrado klubas sužaidė antras rungtynes šalies čempionate. Namie žaidusi „Crvena zvezda“ 2:0 nugalėjo klubą „Radnički“. Įvarčius nugalėtojams mušė Milanas Rodičius (9 min.) ir Benas Nabouhane'as (90). Po dviejų turų turinti 6 taškus „Crvena zvezda“ yra Serbijos pirmenybių lyderė. Per pirmas rungtynes Belgrado futbolininkai 3:0 nugalėjo Vranjės „Dinamo“ ekipą.

Šio sezono Čempionų lygos pirmame atrankos etape serbams teko kovoti su Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija) futbolininkais. Pirma akistata svečiuose baigėsi be įvarčių, o namie Belgrado klubas laimėjo 2:0.

Kitas Serbijos čempionų žaidėjas D. Jovančičius atsargiau vertina „Sūduvą“. Jo manymu, niekas dar nebaigta, kaip ir kitoje poroje tarp Varšuvos „Legios“ (Lenkija) ir Trnavos „Spartak“ (Slovakija) ekipų. Būtent su šios poros nugalėtoju trečiame Čempionų lygos atrankos etape teks žaisti Lietuvos arba Serbijos čempionams. Pirmas susitikimas Lenkijos sostinėje baigėsi Trnavos futbolininkų pergale (2:0).

„Tikiu, kad lenkai sugebės patekti į kitą etapą“, – pabrėžė D. Jovančičius.

Belgrado klubo vyriausiasis treneris Vladanas Milojevičius po pirmos įtikinamos pergalės savo žiūrovų akivaizdoje sakė, jog į Lietuvą jo auklėtiniai vyks tarsi rezultatas būtų 0:0. „Neturime atsipalaiduoti“,˙– tikino jis.

Klubo „Crvena zvezdos“ žaidėjai šį sezoną dar nė sykio netraukė kamuolio iš savo vartų tinklo.

Atakuos, kiek leis varžovas

Tuo metu „Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas, pabrėždamas, kad Belgrade trys praleisti įvarčiai yra per daug, Marijampolėje Serbijos čempionams nežada ramaus gyvenimo ir sako, jog futbole visko būna.

Pirmą kartą istorijoje Čempionų lygos atrankos turnyre dalyvaujantys „Sūduvos“ futbolininkai prieš šio vakaro akistatą nusiteikę kovingai ir žada tituluočiausiam Serbijos klubui mesti iššūkį.

„Sūduvos“ klubo vartininkas Ivanas Kardumas yra pasakęs, jog Marijampolės stadione nėra favoritų, todėl šį vakarą šeimininkai stengsis parodyti nagučius žaisdami ir su „Crvena zvezda“.

„Norime savų žiūrovų akivaizdoje pasiekti teigiamą rezultatą, – tvirtino „Sūduvos“ kapitonas Algis Jankauskas. – Stengsimės žaisti agresyviai nuo pirmųjų minučių, daugiau atakuoti, aišku, kiek leis varžovas. Bus labai sunku, bet tikimės, kad gausus žiūrovų palaikymas mus ves mus pirmyn.“

„Sūduva“ Čempionų lygos pirmame etape sukūrė kol kas didžiausią turnyro staigmeną, kai iš turnyro eliminavo Nikosijos APOEL. Marijampoliečiai Kipro čempionus namie nugalėjo 3:1, o išvykoje atlaikė tikrą varžovų šturmą ir pralaimėjo 0:1. Deja, Belgrade atremti „Crvena zvezdos“ atakų taip gerai nepavyko.

„Rezultatas 0:3 yra ne toks, kokio tikėjomės, jis išties nuliūdino, – pripažino gynėjas A. Jankauskas. – Bet laukia atsakomosios rungtynės, ir kol yra bent mažiausia viltis, stengsimės galimybe pasinaudoti.“

Marijampolėje Serbijos komanda neturės savo gerbėjų palaikymo. Už klubo aistruolių sukeltus neramumus Latvijoje (serbų aistruoliai nugriovė tvorą ir į aikštę mėtė plastikinę tarą) UEFA uždraudė „Crvena zvezdos“ fanams atvykti stebėti savo komandos rungtynių Lietuvoje.

Jei „Sūduvai“ nepavyktų įveikti serbų barjero, ji tęstų kovas Europos lygos varžybose ir trečiame atrankos etape susitiktų su Jūrmalos „Spartaks“ arba San Marino klubu „La Fiorita“. Atrodo, kad į tolesnį etapą iškops Latvijos komanda, pirmą susitikimą namie laimėjusi 6:0.