Savimi pasitikintys serbai: galėjome įmušti antra tiek
Pir­mas UE­FA Čem­pio­nų ly­gos rung­ty­nes prieš Lie­tu­vos čem­pio­nę Ma­ri­jam­po­lės „Sū­du­vą“ įti­ki­na­mai lai­mė­ję Belg­ra­do˙“Cr­ve­na zvez­da“ fut­bo­li­nin­kai sa­ve va­di­na šios po­ros fa­vo­ri­tais ir ne­abe­jo­ja jau be­veik įžen­gę į tre­čią šio tur­ny­ro at­ran­kos eta­pą. Tuo me­tu „Sū­du­vos“ stra­te­gas Vla­di­mi­ras Če­bu­ri­nas, pa­brė­žęs, jog trys pra­leis­ti įvar­čiai yra per daug, po sa­vai­tės Ma­ri­jam­po­lė­je Ser­bi­jos čem­pio­nams ne­ža­da ra­maus gy­ve­ni­mo, sa­ky­da­mas, jog fut­bo­le vis­ko bū­na.

Belgrado stadione 23 218 žiūrovų audringai palaikomas serbų klubas akivaizdžiai pranoko svečius iš Lietuvos. Šeimininkai kėlė 8 kampinius, „Sūduva“ – nė vieno, „Crvena zvezda“ žaidėjai į vartų plotą smūgiavo 8 kartus, marijampoliečiai – nė sykio. Galutinis rezultatas – Serbijos čempionų pergalė 3:0.

Tarsi būtų 0:0

„Gerbiame varžovą, bet galėjome įmušti ir penkis ar šešis įvarčius, – po susitikimo kalbėjo pirmą susitikimo įvartį pelnęs Lorenzo Ebecilio. – Jei norime žaisti Čempionų lygoje, turime mušti įvarčius, kaip mes tai darėme. Šiandien dėl nugalėtojo niekam nekilo abejonių. Tai puikus žingsnis siekiant patekti į tolesnį etapą. Dabar mums viską reikės pabaigti Lietuvoje“.

Atsakomąsias rungtynes komandos žais rugpjūčio 1-ąją 20.30 val. Marijampolės „Arvi“ futbolo arenoje.

Prieš komentuodamas pergalingai pasibaigusį susitikimą Belgrado klubo vyriausiasis treneris Vladanas Milojevičius pasakė, kad tai jam liūdna diena, mintyje turėdamas Graikijoje kilusius gaisrus, pareikalavusius ne vienos dešimties aukų.

„Esu patenkintas žaidimu, – prie rungtynių grįžo specialistas. – Kovojome kur kas geriau, nei pastarąjį kartą su Jūrmalos komanda. Bet tai tik pirmos rungtynės. Į Lietuvą vyksime tarsi rezultatas būtų 0:0. Neturime atsipalaiduoti“.

Treneris pasidžiaugė, jog pirmą įvartį klube pagaliau pavyko įmušti.

L. Ebecilio. Sykiu jis paaiškino, kodėl taip anksti aikštę turėjo palikti Nenadas Krstičius: „Jis gavo stiprų smūgį į galvą, negalėjome sustabdyti kraujavimo. Jis net į dušą negalėjo nueiti. Žaidėjas sakė, jog svaigsta galva, todėl nenorėjome rizikuoti jo sveikata leisdami vėl žaisti. Bet dabar jam viskas gerai“.

V. Milojevičiaus teigimu, gerai tai, jog antradienį auklėtiniai nepatyrė traumų, o kai kurie žaidė ties savo galimybių riba. Tiesa, dar jaučiasi, jog futbolininkams trūksta fizinių jėgų, tačiau, stratego manymu, komanda pamažu vejasi savo ritmą.

„Crvena zvezda“ kapitonas Vujadinas Savičius papasakojo, kodėl jo komanda turėjo tokį akivaizdų pranašumą prieš Lietuvos čempionus.

Šeimininkai kėlė 8 kampinius, „Sūduva“ – nė vieno, „Crvena zvezda“ žaidėjai į vartų plotą smūgiavo 8 kartus, marijampoliečiai – nė sykio.

„Žaidėme protingai ir kantriai, visa tai atsipirko. Trenerių personalas atliko neįtikėtiną darbą analizuodamas varžovą. Mes tiksliai žinojome, kaip jie žais ir ką darys. Girdėjau juos sakant, jog mes perskaitėme jų mintis kiekvienoje situacijoje. Tai dar vienas įrodymas, kaip gerai pasirengėme, – teigė kapitonas. – Turime gerą rezultatą, esame favoritai, bet neturime atsipalaiduoti“.

Įvarčiai˙– po klaidų

„Sūduvos“ strategas V. Čeburinas po susitikimo aiškino, jog įvarčius komanda paleido dėl savo klaidų.

„Pirmas įvartis buvo pelnytas situacijoje, kuriai rengėmės, žinojome, kad reikia uždengti būtent tą zoną, – komentavo treneris. – Antras įvartis taip pat krito dėl mūsų klaidos. Visa tai iš karto paliko savo pėdsaką. O trečią įvartį lėmė individualūs varžovų veiksmai, tačiau ir mes nepasaugojome vidurio zonos“.

V. Čeburinas neturėjo priekaištų auklėtiniams dėl atsidavimo, tačiau jam labai nepatiko futbolininkų žaidimo kokybė.

Nepaisant praleistų trijų įvarčių, Lietuvos čempionų treneris teigė, kad komanda nesudeda ginklų ir po savaitės per rungtynes namie sieks atsitiesti.

„Trys įvarčiai yra daug, bet futbole visko būna. Stengsimės taisyti padėtį. „Crvena zvezda“ – aukščiausio lygio klubas, visose pozicijose turi lygių žaidėjų, tačiau ir su jais galima žaisti“.

0:3 – ne pati didžiausia marijampoliečių nesėkmė per antradienį vykusias Čempionų lygos antro atrankos etapo pirmas rungtynes. Net penkis įvarčius praleido Beer Ševos „Hapoel“ ekipa. Izraelio klubas išvykoje 0:5 neatsilaikė prieš Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) futbolininkus.

Tądien nepasisekė ir vartininko Giedriaus Arlauskio atstovaujamai Rumunijos komandai „CFR Cluj“. Per akistatą Kluže su „Malmo“ ekipa iš Švedijos vienintelį įvartį svečiai pelnė po Lietuvos vartininko klaidos.

Jei „Sūduvai“ pavyktų iškopti į trečią Čempionų lygos atrankos etapą, ten jos varžovas būtų Varšuvos „Legia“ (Lenkija) ir Trnavos „Spartak“ (Slovakija) poros nugalėtojas. Antradienį Lenkijos sostinėje vykusi dvikova baigėsi Trnavos futbolininkų pergale 2:0.

Statistika

„Crvena zvezda“ (Serbija) – „Sūduva“ (Lietuva) 3:0 (2:0). Belgradas, 23 2018 žiūrovų. Teisėjas – B. Dankertas (Vokietija). Įvarčiai – L. Ebecilio (23 min.), N. Radonjičius (35 ir 58).