Šarūnas Jasikevičius nemes pradėtų darbų
Vie­ną ge­riau­sių se­zo­nų klu­bo is­to­ri­jo­je su­žai­dęs Kau­no „Žal­gi­ris“ iš­ko­vo­jo svar­biau­sią per­ga­lę už aikš­te­lės ri­bų – dar bent me­tams Kau­ne lie­ka vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Ša­rū­nas Ja­si­ke­vi­čius.

Viliojančių pasiūlymų turėjęs specialistas ilgai nedvejojo ir nusprendė toliau siekti aukščiausių tikslų su gimtąja savo miesto komanda, kurioje baigęs auksinę krepšininko karjerą iškart užsivilko trenerio kostiumą.

„Kaune ir „Žalgiryje“ turiu geriausias sąlygas tobulėti kaip treneris. Čia mano namai, mano gimtinė, su šeima čia jaučiamės gerbiami bei mylimi, – apie sprendimą likti Kaune kalbėjo Š. Jasikevičius. – Turime nuostabią „Žalgirio“ areną, idealią infrastruktūrą, puikiai komandą palaikančius aistruolius, todėl kartu su klubo vadovybe ir treneriais tęsime pradėtus darbus ir sieksime džiuginti Lietuvos krepšinio aistruolius kovingu bei geru žaidimu.“

Tapęs vyriausiuoju „Žalgirio“ treneriu Š. Jasikevičius „Žalgirio“ komandą pavertė grėsmingu varžovu bet kuriai Eurolygos komandai bei tapo vienu geidžiamiausių krepšinio strategų Europoje.

Kauno komandą į Eurolygos finalo ketvertą praėjusį sezoną atvedęs kaunietis buvo gavęs pasiūlymą dirbti ir NBA lygos Toronto „Raptors“ komandos trenerių štabe, bet pagundoms atsispyrė ir nusprendė pradėtus darbus tęsti Lietuvoje.

Geriausiu 2017–2018 metų sezono Lietuvos krepšinio lygos treneriu išrinktas Š. Jasikevičius tokio dėmesio sulaukia ne tik dėl gerų komandos rezultatų – dominavimo vietiniame fronte bei įspūdingo žygio Eurolygoje, bet ir dėl kryptingai veikiančios žaidėjų ugdymo sistemos.

Kauno klubo vadovai, derindami sutarties sąlygas su vyriausiuoju treneriu, ėmėsi pirmųjų darbų burdami ekipą naujam sezonui. Š. Jasikevičiui jau nebereikės ieškoti aukštaūgių. Vidurio puolėjų grandį „Žalgiryje“ sudarys naudingiausiu LKL finalo varžybų žaidėju išrinktas Brandonas Daviesas, Antanas Kavaliauskas, su kuriuo sutartis pasirašyta metams, ir iš „Šiaulių“ susigrąžintas naudingiausias praėjusio sezono LKL krepšininkas Laurynas Birutis. Jis klube pakeitė Martyną Sajų, su kuriuo sutartis nebuvo pratęsta.

Praėjusią vasarą L. Birutis metams buvo paskolintas „Šiaulių“ ekipai. Ten dvidešimtmetis žalgirietis demonstravo fantastišką žaidimą, vidutiniškai rinkdamas 15,1 taško ir 7,2 karto atkovodamas kamuolį.

Kauno komandos vadovai taip pat prisiviliojo universalų gynėją Thomasą Walkupą. 25-erių amerikiečiui tai bus antras sezonas Europoje. Praėjusį sezoną 193 cm ūgio gynėjas rungtyniavo Vokietijoje, Liudvigsburgo klube „MHP Riesen“.

Ketvirtadienį pranešta, jog su „Žalgiriu“ ateitį susiejo NCAA atsiskleidęs Martinas Gebenas. 23 metų lietuvis už Atlanto praleido ketverius metus ir ten visą laiką gynė „Notre Dame“ komandos garbę. 208 cm ūgio vidurio puolėjas NCAA pirmenybėse pastarąjį sezoną metais demonstravo tokius skaičius – per vieną susitikimą vidutiniškai rinkdavo 11,1 taško ir atkovojo 8 kamuolius.

„Žalgirio“ sporto direktoriui Robertui Javtokui įspūdį padarė profesionalus krepšininko požiūris į darbą.

„Martinas JAV subrendo ir kaip žmogus, ir kaip krepšininkas. Mūsų prioritetas buvo ir bus jaunų lietuvių integravimas į komandą, Lietuvos krepšinį, o dabar jau nuo paties Martino darbo treniruotėse priklausys, kaip toliau klostysis jo karjera“, – sakė sporto direktorius.

M. Gebenas sezonui rengsis treniruočių stovykloje su pagrindine komanda, tačiau neatmetama galimybė, kad pirmą sezoną jis bus skolinamas kitai LKL komandai.

Kaip „Lietuvos žinioms“ yra sakęs „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, iki liepos 1 dienos Kauno klubas ketina atiduoti visas skolos ir gyvenimą pradės nuo nulio.

„Lietuvos žinių“ inf.