Saldus švedų triumfas savoje arenoje
Be­veik vi­sų po­pu­lia­riau­sių spor­to ša­kų tarp­tau­ti­nės fe­de­ra­ci­jos yra įkū­ru­sios sa­vas Čem­pio­nų ly­gos var­žy­bas. To­kį tur­ny­rą prieš pen­ke­rius me­tus įstei­gė ir Tarp­tau­ti­nė le­do ri­tu­lio fe­de­ra­ci­ja (IIHF).

Ledo ritulio Čempionų lygoje grumiasi stipriausi Europos klubai, nedalyvaujantys rusų organizuojamos Žemyninės lygos (KHL) turnyre.

2018–2019 metų IIHF Čempionų lygos nugalėtojais tapo švedų Stokholmo „Frolunda“ ledo ritulininkai. Jie finalo rungtynėse 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) įveikė Miuncheno „Red Bull“ iš Vokietijos.

Švedų specialisto Rogerio Ronnbergo treniruojamai „Frolunda“ komandai įvarčius pelnė Samuelis Fagemo (10:32), Ryanas Laschas (14:16) bei Ponthusas Westerholmas (34:27). „Red Bull“ gretose pasižymėjo Yasinas Ehlizas (51:29).

Finalo rungtynes Stokholmo „Scandinavium“ arenoje stebėjo 12 tūkst. žiūrovų.

Tai jau trečiasis „Frolunda“ komandos triumfas Europoje per penkerius metus. Anksčiau jie Čempionų lygą laimėjo 2016 ir 2017 metais.

Amerikietis R. Laschas tapo rezultatyviausiu šio IIHF Čempionų lygos žaidėju. „Frolunda“ legionierius per 13 rungtynių surinko 22 balus (5 įvarčiai ir 17 rezultatyvių perdavimų).

„Taip jau sutapo, kad finalas buvo surengtas mūsų klubo arenoje. Mes visą sezoną sunkiai dirbome, kad patektume į jį. O laimėti savų žiūrovų akivaizdoje nuostabu. Manau, kad padovanojome jiems puikų reginį“, – teigė R. Laschas.

Čempionų lygoje šį sezoną žaidė ir Lietuvos rinktinės vartininkas Mantas Armalis, atstovaujantis kitam Švedijos klubui Šelefteo AIK. Lietuvis su komanda nužygiavo iki ketvirtfinalio, bet ten pripažino čekų „Plzen“ pranašumą (3:3 ir 1:2).