S. Vettelis – vėl pirmas
Vo­kie­ti­jos lenk­ty­ni­nin­kas Se­bas­tia­nas Vet­te­lis iš „Fer­ra­ri“ ko­man­dos sa­vo 200-ąsias lenk­ty­nes „For­mu­lė­je-1“ pa­žy­mė­jo per­ga­le.

Iš pirmosios pozicijos startavęs S. Vettelis lenktynėse Bahreine atlaikė „Marcedes“ vairuojančio suomio Valtteri Botto spaudimą ir finišavo pirmas bei iškovojo antrą pergalę iš eilės šį sezoną. Trečias finišavo čempiono titulą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“).

Antrosios sezono lenktynės nesėkmingai susiklostė „Red Bull“ pilotams. Maxas Verstappenas, kovoje su L. Hamiltonu, neišvengė kontakto, kurio metu pradūrė galinę padangą. Olandui pavyko grįžti iki komandos garažo ir pasikeisti padangas. Bet gana greitai sportininkas dėl pakabos gedimo buvo priverstas sustoti trasoje. Kai M. Verstappenas pradūrė padangą, trasoje dėl gedimo sustojo ir antrasis „Red Bull“ bolidas, kurį pilotavo Danielis Ricciardo.

Tuo metu S. Vettelis atskleidė, kad jį neramino „Mercedes“ vairuotojų taktika boksuose stoti tik kartą, kadangi jis pats buvo susikoncentravęs dvem sustojimams.

„Likus maždaug 10 ratų iki lenktynių pabaigos radijo ryšiu komandai pasakiau, kad viską kontroliuoju, bet aš melavau. Aš nieko nekontroliavau, tiesiog norėjau suklaidinti varžovus. Baiminausi, kad V. Bottas pasivys mane. Bandžiau važiuoti kaip įmanoma geriau. Abu „Mercedes“ bolidai lenktynių pabaigoje buvo labai stiprūs, ypač paskui važiavęs V. Bottas. Nebuvo labai daug likę ratų iki lenktynių pabaigos, ir V. Bottui pritrūko šiek tiek, kad aplenktų mane. Visgi esu labai laimingas, nes pavyko laimėti. Labai smagu taip pažymėti savo 200-ąsias lenktynes „Formulės-1“ čempionatuose“, – pasidžiaugęs pergale kalbėjo vokietis.

Po dviejų etapų S. Vettelis surinko 50 taškų ir bando tolti nuo L. Hamiltono (33 tšk.). Trečias bendroje įskaitoje yra V. Bottas (22 tšk.).

Deja, „Ferrari“ pergalę Bahreine aptemdė incidentas boksuose, kai kitas komandos lenktynininkas suomis Kimi Raikkonenas nepastebėjo mechaniko ir užvažiavęs galiniu ratu ant jo, sulaužė jam koją. Kadangi K. Raikkoneno mašinos viena padanga nebuvo pakeista, jam netrukus buvo nurodyta baigti lenktynes.

Už šį incidentą ir neapdairumą „Ferrari“ komandai buvo skirta 50 tūkst. eurų bauda.

„Ferrari“ prezidentas Sergio Marchionne atsiprašė visų už neapdairumą ir palinkėjo mechanikui kuo greičiau pasveikti.