S. Bilis pirmasis išsiteko į 21 sekundę
Si­mo­nas Bi­lis ta­po pir­muo­ju lie­tu­viu, 50 me­trų lais­vuo­ju sti­liu­mi nu­plau­ku­siu grei­čiau nei per 21 se­kun­dę – 20,99 sek. Šis Lie­tu­vos re­kor­das Ki­ni­jo­je vyks­tan­čia­me pa­sau­lio plau­ki­mo (25 m il­gio ba­sei­ne) čem­pio­na­te penk­ta­die­nį spor­ti­nin­kui ne­pa­dė­jo iš­ko­vo­ti me­da­lio – tarp aš­tuo­nių fi­na­lo da­ly­vių S. Bi­lis li­ko ket­vir­tas.

Pasaulio čempionu tapo rusas Vladimiras Morozovas (20,33 sek.). Sidabro medalį pelnė amerikietis Caelebas Dresselas (20,54), bronza atiteko Pietų Afrikos Respublikos atstovui Bradley Tandy (20,94 sek.). Iki bronzos medalio 25-erių S. Biliui pritrūko 0,05 sek. Prieš dvejus metus planetos pirmenybėse šioje rungtyje Simonas užėmė trečią vietą.

Vienas finalo dalyvis Benjaminas Proudas iš Didžiosios Britanijos buvo diskvalifikuotas, nes pasilenkęs startuoti sujudėjo, o tai yra draudžiama. Būtent brito judesys suklaidino lietuvį ir šis sudelsė iškart po starto šūvio akimirksniu šokti į vandenį.

Šiame čempionate S. Bilis jau trečią kartą pagerino 50 m plaukimo Lietuvos rekordą. Tai jis iš pradžių padarė atrankos varžybose (21,10 sek.), o paskui ir pusfinalyje (21,03 sek.).

Kinijoje S. Bilis dar varžysis 100 m laisvuoju stiliumi distancijoje ir gins pasaulio čempionato titulą, iškovotą prieš dvejus metus Kanadoje.

Ankstesniuose pasaulio čempionatuose (trumpajame baseine) aukso (2012 metais) ir sidabro (2014-aisiais) medalius 100 m plaukimo krūtine varžybose pelniusi Rūta Meilutytė Kinijoje liko be apdovanojimo. Kad penktadienis nėra jos diena, plaukimo sporto gerbėjai įsitikino jau per 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybas, kuriose Rūta nuotolį įveikė per 1 min. 6,29 sek. ir į finalą pateko pademonstruodama tik penkioliktą rezultatą. Tai beveik keturiomis sekundėmis lėčiau nei pasaulio rekordas, kuri priklauso pačiai R. Meilutytei ir jamaikietei Aliai Atkinson.

Pusfinalyje tituluočiausia Lietuvos plaukikė plaukė beveik taip pat, kaip ir atrankos varžybose (1:06,16) ir galutinėje rikiuotėje užėmė keturioliktą vietą. Šioje rungtyje kovojo 49 plaukikės.

Šiose planetos pirmenybėse R. Meilutytė sidabro medalį iškovojo 50 m plaukimo krūtine varžybose.

Penktadienį jėgas išmėgino Lietuvos vyrų estafetė (4x200 m laisvuoju stiliumi). Danas Rapšys, Deividas Margevičius, Andrius Šidlauskas ir Tadas Duškinas finišavo per 7 min. 3,39 sek. ir tarp 13 komandų užėmė dešimtą vietą. Mūsiškių pasiektas laikas – Lietuvos rekordas, pagerintas net 13,51 sek.

50 m plaukimo peteliške varžybose 18 vietą užėmė Deividas Margevičius.