Rusų olimpinės komandos sportininkas įtariamas vartojęs dopingą
Vie­nas ru­sų spor­ti­nin­kas, da­ly­vau­jan­tis Pjong­čan­go žie­mos olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se, įta­ria­mas var­to­jęs užd­raus­tą pre­pa­ra­tą mel­do­niu­mą, sek­ma­die­nį pra­ne­šė ru­sų de­le­ga­ci­jos at­sto­vas.

Dvi valstybinės rusų naujienų agentūros citavo „Olimpinių sportininkų iš Rusijos“ komandos atstovą Konstantiną Vybornovą, sakiusį, jog delegacija gavo oficialų pranešimą iš Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK), kad vieno atleto dopingo testo rezultatas buvo teigiamas.

„Šiandien mūsų delegacijos štabas gavo oficialų pranešimą iš TOK apie galimą antidopingo taisyklių pažeidimą. Neįvardijame sportininko ar sportininkės vardo ir sporto šakos, kol gausime „B“ mėginio tyrimo rezultatus, kurie paaiškės per artimiausią parą“, – žurnalistams sekmadienį sakė K. Vybornovas.

TOK uždraudė Rusijos sportininkams dalyvauti 2018-ųjų žiemos olimpinėse žaidynėse su šalies vėliava dėl dopingo vartojimo plačiu mastu per Sočio olimpiadą.

Tik 168 rusų sportininkams leista dalyvauti su neutralia „Olimpinio sportininko iš Rusijos“ vėliava.

Demaskavus Rusijos valstybės remtą dopingo schemą per praėjusią, 2014 metų žiemos olimpiadą Sočyje, TOK ir kovos su dopingu pareigūnai suintensyvino testus Pjongčango žaidynėse.

Pirmą Pjongčango olimpiados dopingo skandalą sukėlė japonų greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas Kei Saito, kurio organizme aptikta vienos draudžiamos medžiagos, anksčiau šią savaitę paskelbė Sporto arbitražo teismas (CAS) .

21 metų K. Saito mėginys buvo paimtas ne varžybų metu, prieš renginį, sakoma pranešime. Nurodoma, kad mėginyje aptikta uždrausto diuretiko acetalozamido, kuris yra laikomas maskuojančiu agentu.

CAS pareiškime sakoma, kad K. Saito savanoriškai paliko sportininkų olimpinį kaimelį. Atletas bus laikinai suspenduotas ir negalės dalyvauti olimpiadoje bei kitose varžybose, kol bus vykdomas visapusiškas tyrimas.