Rungtynių pabaigoje užstrigęs „Žalgiris“ pripažino Eurolygos čempionų pranašumą
Penk­ta­die­nio va­ka­rą sau­sa­kim­šo­je Kau­no „Žal­gi­rio“ are­no­je žal­gi­rie­čiai po per­mai­nin­gos ko­vos rung­ty­nių pa­bai­go­je 79:90 (32:18, 12:25, 24:19, 11:28) nu­si­lei­do iki šiol se­zo­ne ne­pra­lai­mė­ju­siems Eu­ro­ly­gos čem­pio­nams Mad­ri­do „Real“ krep­ši­nin­kams.

Pati rungtynių pradžia geriau susiklostė Lietuvos čempionams, kuriuos į priekį 6:1 vedė Brandonas Daviesas. Iki tol arčiau krepšio užtikrintai žaidęs B.Daviesas pataikė ir iš vidutinio nuotolio, savuosius šansus išnaudojo Edgaras Ulanovas ir Nate‘as Woltersas, o jau dvigubai pirmauti kauniečiams leido komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 16:8. Karališkojo Madrido klubo negelbėjo ir minutės pertraukėlė: po jos tikrą vagystę įgyvendino maksimumą iš perimto kamuolio išspaudęs Marius Grigonis, krepšį dėjimu drebino Aaronas White‘as, dar vieną metimą realizavo P.Jankūnas – 23:11. Fantastišką puolimo bangą tęsė tritaškį driokstelėjęs Leo Westermannas, o nuostabų ketvirtį uždarė jau dešimtąjį savo tašką rinkęs ir atstumą iki 32:18 didinęs P.Jankūnas.

Antrajame kėlinyje žalgiriečiai susidūrė su rimtomis problemomis puolime ir pranašumas menko iki 32:23. Beveik trijų minučių tylą nutraukė tolėliau krepšio drąsos nestokojęs Antanas Kavaliauskas, bet tolimais šūviais prabilę Eurolygos čempionai jau kvėpavo į nugarą (34:30). Po pasitarimo „Žalgirio“ puolimą praplėtė tritaškį smeigęs Artūras Milaknis, gerą atkarpą sužaidė lengviau atsikvėpti leidęs N.Woltersas – 42:34. Nuostabiomis progomis nepasinaudoję kauniečiai čia pat buvo skaudžiai nubausti, mat skirtumas ištirpo iki 42:40. Prasidėjus paskutinei minutei morališkai svarbius taškus pelnė E.Ulanovas, o komandos į rūbinę keliavo sužaidusius du skirtingus ketvirčius – 44:43.

„Žalgirį“ į priekį toliau tempė 8 taškus po didžiosios pertraukos rinkęs P.Jankūno ir N.Wolterso duetas – 52:50. Dar kartą svečius metimu iš vidutinio nuotolio baudė P.Jankūnas, Derricko Waltono perdavimą dėjimu užsibaigusį skrydį pavertė A.White‘as, tritaškiu triukšmo bombą sprogdino pranašumą iki 59:54 padidinęs E.Ulanovas. Tuomet savo žodį tarė D.Waltonas, kurio aštrūs reidai po krepšiu Lietuvos čempionams sukrovė dviženklę persvarą – 64:54. Trečiojo kėlinio pabaigoje pavojingiau priartėti varžovams neleido B.Daviesas ir P.Jankūnas – 68:62.

Ketvirtajame kėlinyje taip reikalingą tolimą dūrį šovė A.Milaknis, bet švieslentėje jau degė lygus rezultatas – 71:71. Užsitęsusią taškų sausrą pamiršti leido E.Ulanovas, tačiau du tritaškius smeigę Eurolygos čempionai jau buvo priekyje (74:79). Sutrikę kauniečiai nebepajėgė atsitiesti ir stebėjo karališkojo „Real“ triumfą rezultatu 79:90.