Rotušės aikštėje praūžė žaliai baltas šėlsmas
Sek­ma­die­nį Eu­ro­ly­gos fi­na­le įvei­kę Mask­vos CSKA ko­man­dą ir bron­zos me­da­liais pa­si­puo­šę žal­gi­rie­čiai šian­dien pa­va­ka­rę grį­žo į Kau­ną. Dar­bo die­na čia dau­ge­ly­je įstai­gų ir įmo­nių pa­si­bai­gė anks­čiau nei įpras­tai, o an­tra­sis ša­lies mies­tas ta­po lai­min­giau­siu pa­sau­lio mies­tu.

Nors lėktuvas iš Belgrado ratais Karmėlavos oro uosto nusileidimo takelį palietė tik 17 valandą, sutikti ir pagerbti savo mylimą komandą fanai į Rotušės aikštę rinkosi jau 16 valandą, o netrukus juos linksminti pradėjo grupė „ŽAS“, kurių dainomis grįstas „Žalgirio“ pergalių takas.

Tiesioginę transliaciją taip pat galite stebėti čia: https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-televizija

Žalias – baltas šėlsmas prasidėjo dar oro uoste: „Žalgirio“ šaliku mojavo ne tik lėktuvą pasitinkantys „Litcargus“ darbuotojai, bet ir krepšininkus parskraidinęs pilotas. Pirmieji trapu nusileido gydytojai, masažuotojai, po jų pirma bronzinių vyrų pasirodė komandos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius.

Kauno uoste grįžtančių laukė ne tik minia fanų, bet ir pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir jo šauniosios šokėjos. Autobusą visą kelią lydėjo „Bike Millenium“ baikerių kolona. O tuo metu Rotušės aikštėje jau šėlo šešiatūkstantinė minia, garsiai šaukdama, mylimiausiu krepšininku išrinko Paulių Jankūną.

Per pagrindinį baltąja gulbe tituluojamos rotušės įėjimą išėjusius žalgiriečius pasitiko kartu parskridęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis ir kiekvieną apgaubė miesto vėliava. Treneris Š. Jasikevičius buvo papuoštas ąžuolo lapų vainiku, o ąžuoliuką prie „Žalgirio“ arenos žadėta pasodinti rytoj. Šarui diriguojant, į viršų pakilo visų susirinkusiųjų rankos ir vieningai suskanduota „Žalgiris“. Liejantis šampanui nuo scenos sklido Aleksandro Ivanausko– Faros ir „Božolė“ choro daina, o po jų – mylimiausias Šaro kūrinys „Juoda Orchidėja“. Dainos priedainį darniai traukė ne tik vyriausiasis treneris, bet ir komandos vyrai.

„Mes esame treti, bet kai grįžome ir pamatėme kaip pasitinkate, jaučiamės pirmi“, – sakė mylimiausiu krepšininku išrinktas P. Jankūnas. Š. Jasikevičius susirinkusius titulavo aukščiausio lygio fanais. Kauno meras V. Matijošaitis priminė, kad pernai mieste buvo iškabinti plakatai: „Šarai, pasilik“. „Šiandien kartoju be plakatų: „Šarai, pasilik“. Tuos du žodžius iš paskos skanduoti pradėjo šešiatūkstantinė minia.

„Žalgiriečių sutikimo ceremonija truko vos 35 minutes, tačiau tarp keturių stipriausių Senojo Žemyno ekipų įsitaisiusi visos Lietuvos komanda išties buvo pasveikinta kaip nugalėtoja.