Rinktinės treneriui ruošiamas atleidimo lapelis
Ser­bi­jo­je pra­lai­mė­tos rung­ty­nės Ed­ga­rui Jan­kaus­kui, kaip Lie­tu­vos fut­bo­lo rink­ti­nės tre­ne­riui, ti­kriau­siai bu­vo pa­sku­ti­nės. Apie ofi­cia­lų jo pa­si­trau­ki­mą ne­tru­kus tu­rė­tų pa­skelb­ti Lie­tu­vos fut­bo­lo fe­de­ra­ci­ja (LFF).

UEFA Tautų lygos turnyre rudenį mūsų futbolininkai pralaimėjo šešerias rungtynes iš eilės, tačiau kai kurių LFF vykdomojo komiteto narių jau anksčiau rinktinės žaidimas netenkino. Pagrįstų klausimų kėlė nesibaigiantys ir jokios naudos neduodantys eksperimentai su žaidėjais ir taktika.

Kad E. Jankausko likimas jau nulemtas, spaudos konferencijoje žurnalistams prasitarė pats LFF prezidentas Tomas Danilevičius. Tiesa, oficialų pranešimą žadama pateikti tik kitos savaitės pabaigoje. Tuomet turėtų būti baigtos derinti sutarties nutraukimo sąlygos. O iki tol abi šalys susitarė vengti išsamesnių komentarų.

Prie Lietuvos rinktinės vairo E. Jankauskas stojo 2016-ųjų pradžioje. Per kiek mažiau nei trejus metus jo vadovaujama ekipa sužaidė 28 rungtynes. Laimėti pavyko 3 kartus, 5 sykius sužaista lygiosiomis ir patirta net 20 pralaimėjimų. Treneriui talkino asistentai Igoris Morinas ir Rokas Garastas.

Oficialiose rungtynėse pavyko nugalėti tik Maltą (2:0). Baltijos taurės turnyre dar buvo pergalė prieš Estiją (2:0), draugiškose rungtynėse įveikta Armėnija (1:0). Nesėkmių būta skaudžių: 0:4 pralaimėta Slovakijai, Slovėnijai, Gruzijai ir Lenkijai, 1:4 – Juodkalnijai ir Serbijai, 0:3 – Rusijai, Čekijai, Škotijai ir Rumunijai.

43 metų trenerio sutartis oficialiai galioja dar metus. Tad nutraukus ją LFF turės sumokėti kompensaciją. „Lietuvos žinių“ duomenimis, E. Jankauskas per mėnesį iš LFF gaudavo kiek daugiau nei 6 tūkst. eurų į rankas. Šaltinių teigimu, jam atiteks kompensacija už pusmetį, t. y. apie 36 tūkst. eurų.

Su naujuoju treneriu futbolo rinktinė kitų metų kovo mėnesį pradės atrankos į 2020 metų Europos čempionatą varžybas. Atrankos burtai bus traukiami gruodžio 2 dieną Dubline. 55 žemyno rinktinės bus suskirstytos į 10 grupių, iš jų į finalinį etapą pateks po dvi.

Prieš burtų traukimą Lietuvos rinktinė pateko į ketvirtą pagal pajėgumą krepšelį iš 6 ir tikrai nesusitiks su Vengrija, Rumunija, Graikija, Albanija, Juodkalnija, Kipru, Estija, Slovėnija ir Gruzija.