Rinktinėje nėra vietos nemotyvuotiems
„Mums nė­ra mo­ty­va­ci­jos? Klai­din­giau­sias po­žiū­ris, koks ga­li bū­ti vil­kint rink­ti­nės marš­ki­nė­lius. Nė vie­nam ne­trūks­ta mo­ty­va­ci­jos – kiek­vie­nas no­ri įro­dy­ti esąs ver­tas žais­ti na­cio­na­li­nė­je ko­man­do­je“, – taip Lie­tu­vos krep­ši­nio rink­ti­nės vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Dai­nius Ado­mai­tis rea­ga­vo į pa­sta­bą, jog lie­tu­viai grei­čiau­siai bus ma­žiau mo­ty­vuo­ti nei ita­lai, ku­rie dar tik ke­ti­na pel­ny­ti bi­lie­tą į pa­sau­lio čem­pio­na­to fi­na­li­nį eta­pą.

Šią savaitę Europos valstybių nacionalinėse pirmenybėse – pertrauka, per kurią rinktinės toliau kovos dėl vietų į planetos pirmenybes Kinijoje. Mūsų krepšininkai ketvirtadienį Brešos mieste žais su Italijos rinktine, o sekmadienį Vilniuje kausis su kroatais.

Ko tikimasi iš naujokų

Mantas Kalnietis: „Jaučiuosi gerai, esu patenkintas savo žaidimu Prancūzijoje. Bet svarbiausia, kad rinktinė laimėtų“.

Anksčiau laiko vietą kitų metų pasaulio čempionate Kinijoje užsitikinusios Lietuvos rinktinės strategas D. Adomaitis, kaip ir žadėjo, per likusias rungtynes rinktinės duris pravėrė naujiems žaidėjams.

Į dvyliktuką trenerių štabas įtraukė Kauno „Žalgiriui“ priklausančius aukštaūgius Gytį Masiulį ir Martiną Gebeną. Pirmasis šiuo metu gina Klaipėdos „Neptūno“, pastarasis – Utenos „Juventus“ ekipos garbę.

„Pagrindinis šios rinktinės akcentas – turime jaunų žaidėjų, kuriuos norime išbandyti. Ir abu yra aukštaūgiai“, – antradienį po rytinės treniruotes kalbėjo D. Adomaitis.

Iš anksčiau paskelbto 15 kandidatų sąrašo vietos dvyliktuke neatsirado Arnoldui Kulbokai, Šarūnui Vasiliauskui ir Evaldui Kairiui. „Norėjome pasižiūrėti kai kuriuos jaunus žaidėjus. Trenerių kolektyvas priėmė tokį sprendimą“, – komentavo strategas, paklaustas, kodėl atisakyta būtent šių trijų krepšininkų.

Trenerio teigimu, iš rinktinės naujokų tikimasi, jog šie savo darbą atliks gerai. „Norime, kad jie būtų energingi, žaistų intensyviai, o svarbiausia – kad gerai gintųsi“, – pabrėžė D. Adomaitis.

Jis pabrėžė, jog šįkart į dvyliktuką nepatekę krepšininkai bus ir toliau atidžiai stebimi. O tie, kurie, trenerio teigimu, parodys savo lygį, gali būti kviečiami į paskutines dvi rinktinės rungtynes su olandais ir italais. Jos bus žaidžiamos kitų metų vasario pabaigoje.

Stengsis pratęsti pergalių seriją

Pirmadienį į treniruočių stovyklą susibūrę krepšininkai laiko pasirengti akistatai su italais neturės daug. Pirmadienį ryte pasitreniravę po pietų žaidėjai su treneriais analizavo Italijos rinktinės žaidimą, dar vieną treniruotę mūsų komanda turės trečiadienį atvykusi į Italiją.

Mantas Kalnietis: „Jaučiuosi gerai, esu patenkintas savo žaidimu Prancūzijoje. Bet svarbiausia, kad rinktinė laimėtų“.Alinos Ožič nuotrauka

„Per trumpą laiką bandysime pasirengti kuo geriau“, – sakė vyriausiasis treneris.

Rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis džiaugėsi vienu iš rinktinių „langų“ privalumų – galintis iš klubo grįžti namo. Vilerbano ASVEL (Prancūzija) ekipoje rungtyniaujantis įžaidėjas Europos taurės turnyre vidutiniškai renka 12,1 taško ir savo komandoje yra trečias pagal rezultatyvumą. Taip pat jis atlieka 6,8 rezultatyvaus perdavimo ir pagal šį rodiklį turnyre yra antras.

Tačiau tai, jo teigimu, nereiškia, kad bus lyderis ir rinktinėje. „Taip, jaučiuosi gerai, esu patenkintas savo žaidimu Prancūzijoje. Bet svarbiausia, kad rinktinė laimėtų. O kuris žaidėjas ką padarys – nėra svarbu“, – sakė krepšininkas.

Jis drąsiai tikino, jog rinktinė, be jokių klausimų, į Italiją vyks laimėti ir taip pratęsti pergalių seriją. Per aštuonis turus mūsų krepšininkai nepatyrė nesėkmės ir viena pirmųjų užsitikrino vietą planetos pirmenybėse.

Bandys slopinti emocines bangas

Italijos rinktinė savo sąskaitoje turi 6 pergales ir 2 pralaimėjimus. Apie ketvirtadienio varžovus M. Kalnietis ne itin daug galėjo pasakyti: „Net nežinau italų sudėties. Tik antradienį juos studijuosime“.

Tačiau įžaidėjas nutuokė, kas lietuvių laukia Italijos Brešos mieste. Du pastaruosius sezonus Milano „Olimpia“ ekipoje praleidusio krepšininko teigimu, italams reikia aistruolių palaikymo. „Brešos arena nėra labai didelė, bus pilna žmonių ir karšta. Tai bus panašu, kai žaidėme Kroatijoje – mažoje suspaustoje salėje varžovai yra labiau emociškai spaudžiami“, – sakė M. Kalnietis.

Italijos krepšinio kadaise yra paragavęs ir D. Adomaitis. Tiesa, jo karjera Montekatinio klube truko trumpai. Iš rungtynių Italijoje jam pasiliko tokie prisiminimai: graži šalis, skanus maistas, daug draugų.

O kalbėdamas apie Italijos rinktinę treneris sakė, jog tai – emocinė, energetinė komanda. „Ji daug nuveikia pagauta gerų emocinių bangų. Tai reiškia, kad negalima daryti klaidų puolime, negalima leisti jiems žaisti greitai, nes taip renka daug taškų“, – sakė strategas.

Jo žodžiais, vieni pavojingiausių varžovų ekipoje – gynėjai Pietro Aradori ir Alessandro Gentile.

„Šie žaidėjai imasi iniciatyvos, – kalbėjo D. Adomaitis. – O vienas iš talentingiausių žaidėjų Gentile ir dabar lieka pavojingas, gali iššauti per kurias nors rungtynes. Svarbiausia – padaryti taip, kad akistata su mumis jam nebūtų tokia sėkminga. Jam skirsime didelį dėmesį“.

Rinktinės dvyliktukas

Mantas Kalnietis (Vilerbano ASVEL, Prancūzija)

Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Rytas“)

Renaldas Seibutis (Saragosos „Tecnyconta“, Ispanija)

Adas Juškevičius („Nanterre 92“, Prancūzija)

Jonas Mačiulis (Atėnų AEK, Graikija)

Arnas Butkevičius („Rytas“)

Rokas Giedraitis (Berlyno ALBA, Vokietija)

Edgaras Želionis (Afjonkarahisaro „Afyon“, Turkija)

Eimantas Bendžius („Rytas“)

Gytis Masiulis (Klaipėdos „Neptūnas“)

Martinas Gebenas (Utenos „Juventus“)

Martynas Echodas („Rytas“)

J grupės lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, pelnyta ir praleista taškų)

1.*Lietuva 8 0 691:528
2. Italija 6 2 644:550
3. Lenkija 4 4 597:585
4. Vengrija 4 4 551:549
5. Olandija 3 5 586:585
6. Kroatija 3 5 588:582

P.S. * Užsitikrino vietą pasaulio čempionato finaliniame etape.

Lapkričio 29 dieną žais: Italija – Lietuva, Olandija – Lenkija, Kroatija – Vengrija.

Gruodžio 2 dieną žais Lietuva – Kroatija, Lenkija – Italija, Vengrija – Olandija.