Rinktinėje liko tik vienas klaustukas
Ry­toj Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio rink­ti­nės na­riai iš­mė­gins Kau­no „Žal­gi­rio“ are­no­je iš­lie­tą le­dą. Čia sek­ma­die­nį pra­si­dės pa­sau­lio IB di­vi­zio­no pir­me­ny­bės. Jo­se lie­tu­viai var­žy­sis su Kroa­ti­ja, Ru­mu­ni­ja, Ja­po­ni­ja, Ukrai­na ir Es­ti­ja.

Iki čempionato likus trims dienoms, jau beveik aiški ir Lietuvos rinktinės sudėtis.

Treneris Berndas Haake atsisveikino su keturiais rinktinės kandidatais: puolėjais Vytautu Jagelavičiumi, Danieliu Nomanovu ir Aivaru Bendžiumi bei gynėju Edgaru Protčenka.

Į rinktinę sugrąžintas 18-metis gynėjas Kostas Gusevas, prie komandos taip pat prisidės iš JAV atskubėjęs 25-erių puolėjas Pijus Rulevičius. Jis jau baigė savo sezoną su Misisipės „River Kings“ komanda JAV pietryčių regiono SPHL lygoje.

Lietuvos rinktinės stovykloje Elektrėnuose šiuo metu pluša 23 ledo ritulininkai – 2 vartininkai, 8 gynėjai ir 13 puolėjų. Šiandien arba rytoj treneris atsisveikins su dar vienu kandidatu ir paskelbs, kokia yra galutinė komandos, kuri kovos čempionate, sudėtis.

„Vis dar norime išbandyti įvairius variantus ir įsitikinti visų kandidatų pajėgumu, leisti pasirodyti kiekvienam žaidėjui“, – paaiškino B. Haake.

„Žalgirio“ arenoje jau baigiamos įrengti ledo ritulio varžyboms reikalingos konstrukcijos. Kitą savaitę ledo ritulininkai arena dalysis su krepšininkais – čia vyks ir Eurolygos ketvirtfinalio rungtynės tarp Kauno „Žalgirio“ ir Pirėjo „Olympiakos“ klubų.

Tam neprieštaravo Tarpautinė ledo ritulio federacija (IIHF), gavusį garantinį lietuvių raštą, kuriuo jie įsipareigojo padengti arenos pertvarkymo išlaidas.

„Žalgiris“ pretenduoja žaisti dvejas Eurolygos rungtynes balandžio 24 ir 26 dienomis, kai ledo ritulio čempionato metu bus pertraukų dienos.

„Baigiame spręsti visus techninius klausimus ir gilinamės į niuansus, kaip reikės paruošti areną skirtingoms sporto šakoms. Lietuvos masteliais tai iššūkis, tačiau jokia naujiena kitose šalyse. „Žalgirio“ arenos atstovai jau viešėjo Latvijoje, ten domėjosi, kaip Rygos arenoje ledą keičia krepšinio parketas, tad būsime visiškai pasirengę priimti Eurolygos atkrintamąsias kovas“, – sakė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Tad paskutinę balandžio savaitę gali susidaryti tokia situacija, kai „Žalgirio“ arenoje per septynias dienas vyks septyni sporto renginiai iš eilės arba net 17 rungtynių (penkiolika – pasaulio IB diviziono ledo ritulio čempionato ir dvejos – Eurolygos).