Rinktinei ieškos naujo trenerio
Lie­tu­vos fut­bo­lo fe­de­ra­ci­ja (LFF) ofi­cia­liai pra­ne­šė nu­trau­kian­ti su­tar­tį su vy­riau­siuo­ju tre­ne­riu Ed­ga­ru Jan­kaus­ku.

Kad skyrybos neišvengiamos, buvo žinoma jau anksčiau, ir tai buvo patvirtinęs LFF prezidentas Tomas Danilevičius. Abi šalys užtruko derindamos sutarties nutraukimo sąlygas.

Šaltinių teigimu E. Jankauskui atiteks pusmečio atlyginimo dydžio kompensacija – apie 36 tūkst. eurų į rankas.

Kartu su E. Jankausku iš rinktinės trenerių štabo traukiasi ir jo asistentais dirbę Igoris Morinas bei Rokas Garastas.

„Norime padėkoti Edgarui ir visai asistentų komandai už jų profesionalų požiūrį į darbą ir atsidavimą, kurį jie parodė būdami rinktinės treneriais. Linkime E. Jankauskui ir visam trenerių štabui sėkmės tolesnėse karjerose bei kantrybės siekiant užsibrėžtų naujų tikslų“, – komentavo LFF vadovas T. Danilevičius.

Prie Lietuvos rinktinės vairo E. Jankauskas stojo 2016-ųjų pradžioje. Per kiek mažiau nei trejus metus jo vadovaujama ekipa sužaidė 28 rungtynes. Laimėti pavyko 3 kartus, 5 sykius sužaista lygiosiomis ir patirta net 20 pralaimėjimų.

Oficialiose rungtynėse pavyko nugalėti tik Maltą (2:0). Baltijos taurės turnyre dar buvo pergalė prieš Estiją (2:0), o draugiškose rungtynėse įveikta Armėnija (1:0).

Naujo trenerio paieškas LFF ketina skelbti artimiausiu metu.

Būsimojo stratego laukiantis iššūkis – pavasarį prasidėsiančios 2020-ųjų Europos čempionato atrankos varžybos. Čia lietuviai kovos su Portugalijos, Serbijos, Ukrainos ir Liuksemburgo rinktinėmis. Į finalinį etapą pateks dvi geriausios grupės komandos.