Rinktinę parengti Dainius Adomaitis turės per tris treniruotes
Anks­čiau lai­ko vie­tą ki­tų me­tų pa­sau­lio čem­pio­na­te Ki­ni­jo­je už­si­ti­ki­nu­sios Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nės vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Dai­nius Ado­mai­tis per li­ku­sias ket­ve­rias rung­ty­nes nu­ma­tęs rink­ti­nės du­ris pra­ver­ti nau­jiems žai­dė­jams.

Trečiadienį jis paskelbė penkiolikos kandidatų sąrašą, kuriame yra rinktinėje dar nerungtyniavusių žaidėjų pavardės. Pirmą kartą į stovyklą yra kviečiami Klaipėdos „Neptūno“ marškinėlius vilkintis 20-metis puolėjas Gytis Masiulis ir Utenos „Juventus“ 24-erių centras Martinas Gebenas. Abu priklauso Kauno „Žalgiriui“, bet yra paskolinti kitoms ekipoms.

„Norime pamatyti keletą naujų, jaunų veidų, kurie atstovavo savo amžiaus grupių rinktinėms ir buvo svarbūs jų žaidėjai, – pristatydamas krepšininkų pavardes kalbėjo D. Adomaitis. – Tačiau nesinori visko daryti dirbtinai. Norisi balanso tarp patyrusių ir jaunų žaidėjų. Nusprendėme sąraše apsiriboti 15 pavardžių, o į pirmą treniruotę kviesti 12 žaidėjų“.

Penkioliktukas rengsis lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje vyksiančioms Europos zonos antro atrankos etapo J grupės rungtynėms:

lapkričio 29 dieną lietuviai išvykoje kovos su Italija, o gruodžio 2-ąją Vilniuje – su Kroatija.

Naujokų privalumai

– Martinas Gebenas yra turbūt įdomiausias trenerio štabo pasirinkimas? – pasiteiravome Dainiaus Adomaičio.

– Martinui tai yra pirmas profesionalus sezonas. Jį stebime, jis rungtyniauja neblogai. Manome, kad Martinas kasmet darys pažangą, todėl būtų įdomu jį išbandyti rinktinėje.

– Kur, jūsų manymu, padarė didžiausią pažangą padarė Gytis Masiulis?

– Jis neprapuolė tame lygyje. Duoda apčiuopiamą naudą komandai, turi savo vaidmenį, o per kai kurias rungtynes maloniai nustebina. Tai jaunam žaidėjui yra svarbiausia.

– Kai kurie krepšinio gerbėjai vylėsi rinktinėje pamatyti jaunąjį Deividą Sirvydį, kuris yra jūsų auklėtinis.

– Galima minėti ir į sąrašą įtraukti daug pavadžių. Bet supraskite – turėsime tik tris treniruotes, per jas neįmanoma padaryti taip, kad visi kartu žaistų. Šį kartą pasirinkome būtent tas pavardes.

– Esate sakęs, kad jums smalsu, kaip rinktinėje atrodytų Egidijus Mockevičius. Dabar jis Italijoje rungtyniauja puikiai, tačiau kandidatų sąraše jo nėra.

– Svarstėme jo kandidatūrą. Bet pasikartosiu – nenorime kviesti vien naujų žaidėjų, nes rinktinė atrankos rungtynėms pasirengti turės tik tris treniruotes. Kitąmet bus dar dvejos rungtynės, tuomet bus ir kitų naujų pavardžių.

Dabar į stovyklą rinksimės lapkričio 26 dieną. Dalis žaidėjų dar 25 dieną žais rungtynes, kai kurie – išvykoje. Todėl kiekviena treniruotė bus labai brangi.

– Ar buvo krepšininkų, kuriuos kvietėte, bet jie negalėjo ar nenorėjo atvykti?

– Ne.

Dėl žaidėjų nekilo dvejonių

Rinktinės naujokas Gytis Masiulis „Neptūno“ komandoje turi savo vaidmenį, o per kai kurias rungtynes maloniai nustebina.basketballcl.com nuotrauka

– Dėl Renaldo Seibučio nebuvo dvejonių?

– Kalbėjomės su Renaldu. Jis, kaip visada, nori atvykti. Saragosos klube jis žaidžia kartą per savaitę. Seibučio sportinė forma labai gera, o sveikatos problemų, kaip pats sakė, neturi.

– Teko girdėti, kad sveikatos problemų turi Turkijos komandoje rungtyniaujantis Edgaras Želionis.

– Teko su juo bendrauti. Jis neturi jokių problemų, o rungtyniauti negali dėl užsieniečių limito. Komandoje yra šeši legionieriai, o žaisti gali penki.

Kai kurie rinktinės kandidatai iki atrankos varžybų savo klubuose dar žais po trejas rungtynes. Kai kurie jų turi nedidelių sveikatos problemų, tačiau tam ir sudarytas penkiolikos žaidėjų sąrašas.

Dainius Adomaitis: „Norime pamatyti keletą naujų, jaunų veidų, kurie atstovavo savo amžiaus grupių rinktinėms ir buvo svarbūs jų žaidėjai“.

– Rokas Giedraitis vasarą paliko Vilniaus „Ryto“ komandą ir dabar sėkmingai žaidžia Berlyno klube ALBA. Jo sprendimas žaisti Vokietijoje pasiteisino?

– Visi džiaugiamės tokiu Roko sezonu. Jis rungtyniauja geroje komandoje, stiprioje lygoje.

Senbuvių nauda

– Ši rinktinė, atsižvelgiant į tai, kas gali atvykti (be NBA ir Eurolygos žaidėjų), yra stipri, nes joje žais patyrę Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis?

– Labai svarbu, kai tokie patyrę žaidėjai veržiasi į rinktinę. Tai tie žmonės, kurie pavyzdį parodo ir drabužinėje, ir aikštelėje. Jų buvimas rinktinėje labai svarbus.

– Kas bus Kalniečio dubleris – Mindaugas Girdžiūnas ar Šarūnas Vasiliauskas?

– Mindaugui sezono pradžia yra banguota. Ir tai ne tik jo kaltė. Jis per daug žaidžia ne toje pozicijoje, kurioje turėtų. Jo vaidmuo pasikeitė, kai traumą patyrė pagrindinis „Ryto“ įžaidėjas. Mindaugas prisitaiko prie komandos poreikių, bet jam nėra lengva. Šarūno žaidimą vertinti sunkiau, nes matome ne kiekvienas jo rungtynes. Tačiau pagal tai, ką tenka pamatyti, suprantame, kad jis komandoje turi svarbų vaidmenį. Mums reikės tiksliai apsispręsti, kokio tipo įžaidėjo reikia, kuris aikštelėje pavaduotų Kalnietį.

– Iš „Ryto“ į rinktinę kviečiami penki krepšininkai, šeštasis greičiausiai bus Kroatijos rinktinėje žaisiantis naujasis Vilniaus klubo įžaidėjas Rokas Stipčevičius. Kaip tai paveiks jūsų treniruojamą „Ryto“ komandą?

– Svarstėme įvarius variantus. Jau turime savo planus. Matysime, kiek mūsų žaidėjų atstovaus Lietuvos rinktinei. O Stipčevičius tik prisijungęs prie mūsų, dar nėra tokios sportinės formos, kokios jis ir mes norėtume. Komandos treniruočių procesas bus kitoks, nei kad iki šiol, kai per savaitę žaisdavome dvi rungtynes. Aš visą dėmesį skirsiu rinktinei, o „Ryto“ krepšininkai tuo metu daugiau dėmesio skirs fiziniam pasirengimui, su jais dirbs Evaldas Kandratavičius.

Rinktinės kandidatai

Mantas Kalnietis (Vilerbano ASVEL, Prancūzija)

Šarūnas Vasiliauskas („Gaziantep“, Turkija)

Mindaugas Girdžiūnas (Vilniaus „Rytas“)

Renaldas Seibutis (Saragosos „Tecnyconta“, Ispanija)

Adas Juškevičius („Nanterre 92“, Prancūzija)

Arnoldas Kulboka (Bambergo „Brose“, Vokietija)

Jonas Mačiulis (Atėnų AEK, Graikija)

Arnas Butkevičius („Rytas“)

Rokas Giedraitis (Berlyno ALBA, Vokietija)

Edgaras Želionis (Afjonkarahisaro „Afyon“, Turkija)

Eimantas Bendžius („Rytas“)

Gytis Masiulis (Klaipėdos „Neptūnas“)

Martinas Gebenas (Utenos „Juventus“)

Evaldas Kairys („Rytas“)

Martynas Echodas („Rytas“)

J grupės lentelė

(pergalės, pralaimėjimai, pelnyta ir praleista taškų)

1.*Lietuva 8 0 691:528
2. Italija 6 2 644:550
3. Lenkija 4 4 597:585
4. Vengrija 4 4 551:549
5. Olandija 3 5 586:585
6. Kroatija 3 5 588:582

P.S. * Užsitikrino vietą pasaulio čempionato finaliniame etape.

Lapkričio 29 dieną žais: Italija – Lietuva, Olandija – Lenkija, Kroatija – Vengrija.

Gruodžio 2 dieną žais Lietuva – Kroatija, Lenkija – Italija, Vengrija – Olandija.