Rimas Kurtinaitis sugrąžino vilniečius į finalą
Vil­niaus „Lie­tu­vos ry­tas“ pir­mą kar­tą nuo 2015 me­tų žais Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) fi­na­le, o ja­me tra­di­ciš­kai ko­vos prieš Kau­no „Žal­gi­rį“.

Lemiamose pusfinalio rungtynėse „Lietuvos rytas“ namie 88:82 (27:22, 18:19, 15:20, 28:21) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ komandą ir laimėjo serijos iki trijų pergalių varžybas 3:2.

Vilniečius į pergalę šiame mače vedė 20 taškų pelnęs Mindaugas Girdžiūnas. Jam puikiai talkino ir Rokas Giedraitis, surinkęs 18 taškų. „Neptūno“ gretose išsiskyrė Brandonas Fieldsas (21 tšk.) bei Renaldas Seibutis (15).

Ilgai pirmavę Vilniaus krepšininkai trečiame kėlinyje leido varžovams persverti rezultatą, tačiau labai greitai susigrąžino iniciatyvą. Žūtbūtinę dvikovą laimėjęs R. Kurtinaitis galėjo lengviau atsikvėpti, tačiau neslėpė, kad nuotaikos nepagerino nesiliaujantys gandai, kad kitą sezoną „Lietuvos ryto“ klube ji gali pakeisti Dainius Adomaitis.

„Ši serija pareikalavo daug jėgų. Joje buvo ne tik krepšinio elementų, bet ir psichologinių dalykų“, – sakė R. Kurtinaitis.

„Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis apgailestavo dėl neišnaudotų galimybių laimėti ankstesnėse serijos rungtynėse ir bedė pirštu į teisėjavimą. Jo manymu, arbitrai labiau skriaudė klaipėdiečius. Penktose rungtynėse „Lietuvos rytas“ metė net 44 baudų metimus, „Neptūnas“ – 26.

R. Kurtinaičio tokia statistika nenustebino: „Nieko išskirtinio nepastebėjau. Metėme daugiau baudų, tačiau ir žaidėme švariau. Jei po krepšiu atsitveri varžovų žaidėją, o jis lipa tau ant nugaros – pražangą švilps bet kurioje pasaulio lygoje. Tiesiog taisyklės neleidžia taip elgtis.“

LKL finale „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ rungsis iki keturių pergalių. Pirmasis mačas šeštadienį vyks Kaune.

„Šį sezoną esame įveikę „Žalgirį“, kovojame su juo lygiai. Norime pakovoti ir finale. Tikiu, kad esame pajėgūs tai padaryti, – vylėsi R. Kurtinaitis, taip pat nurodęs pagrindinę savo komandos problemą. – Viso sezono metu mums stinga stabilumo ir solidumo. Kartais atrodome kaip didi komanda, kartais – kaip gatvės ekipa. Žaidėjai kartais pernelyg atsipalaiduoja, jiems trūksta solidumo ir atsakomybės jausmo.“

LKL mažajame finale „Neptūnas“ serijoje iki trijų pergalių kovos prieš Panevėžio „Lietkabelį“.