Rimas Kurtinaitis įbrido į tą pačią upę
Lie­tu­vos krep­ši­nio spe­cia­lis­tas Ri­mas Kur­ti­nai­tis, su ku­riuo Mask­vos sri­ties „Chim­ki“ ko­man­da yra lai­mė­ju­si tris ti­tu­lus, grį­žo į šį klu­bą dirb­ti vy­riau­siuo­ju tre­ne­riu.

Sutartis su 58-erių lietuviu pasirašyta iki sezono pabaigos, joje taip pat numatyta galimybė sutartį pratęsti. Jis pakeitė graiką Georgios Bartzoką, kurio vadovaujamas klubas iš 19 Eurolygos rungtynių laimėjo septynerias ir turnyro lentelėje užima 13 vietą.

Graikijos specialisto agentas Stanislavas Ryžovas sakė nenustebęs, jog atsisakyta G. Bartzoko paslaugų, nors komandos žaidimas pastaruoju metu ir gerėjo.

„Sudėtingas metas, bet „Chimki“ vadovai mano, jog net ir traumų išretinta komanda privalo žaisti geriau. Galbūt keisdami trenerius vadovai nori supurtyti komandą, kad ši grįžtų į kovas dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose varžybose. Pamatysime, ar pavyks tai padaryti Kurtinaičiui“, – sakė S. Ryžovas.

„Sprendimas keisti trenerį sezono viduryje, kai tenka žaisti kas dvi tris dienas, nėra lengvas. Tačiau situacija komandoje reikalavo permainų, – komentavo klubo „Chimki“ generalinis direktorius Pavelas Astachovas. – Kurtinaitis – vienintelis aukšto lygio patyręs specialistas, kuriam neprireiks laiko prisitaikyti prie kolektyvo, nes jis puikiai pažįsta jį iš vidaus. Su šio trenerio vardu susijusios ryškiausios pergalės klubo istorijoje. Pastaruosius kelerius metus su R. Kurtinaičiu palaikėme draugiškus santykius. Esu įsitikinęs, kad jam atėjus sugebėsime pakeisti susidariusią situaciją.“

R. Kurtinaitis vyriausiuoju „Chimki“ treneriu dirbo nuo 2011-ųjų kovo iki 2016 metų kovo mėnesio. Jo vadovaujamas Maskvos srities klubas dukart (2012 ir 2015 m.) laimėjo Europos taurę ir kartą – Vieningąją lygą (2011 m.).

R. Kurtinaičio agentas Obradas Fimičius taip komentavo savo kliento naują darbą: „Top komandai reikėjo top trenerio, ir jis tokį gavo. Tikiuosi, komandos rezultatai pagerės, „Chimki“ toliau varžysis dėl teisės žaisti Eurolygos ketvirtfinalyje, o gerbėjai vėl galės mėgautis atakuojančiu krepšiniu, kurį propaguoja Lietuvos specialistas. Dabartinė situacija panaši į 2011-ųjų. Tuomet klubas taip pat turėjo sunkumų, bet galiausiai sezonas buvo baigtas laimint trofėjų“.

2016-aisiais pasitraukęs iš „Chimki“ komandos liepos mėnesį lietuvis stojo prie Kantu „Red October“ (Italija) klubo vairo. Bet paskubomis ekipos sudėtį surinkęs R. Kurtinaitis ilgai Italijoje neužsibuvo. Po penkių pralaimėjimų iš eilės italų ekipos savininkas Dmitrijus Gerasimenka nusprendė atsisveikinti su treneriu iš Lietuvos. Trenerio agento versija buvo kitokia: R. Kurtinaitis, neapsikentęs pralaimėjimų, darbo kantu ekipoje nusprendė atsisakyti pats.

2017-ųjų vasario mėnesį R. Kurtinaitis buvo pakviestas treniruoti Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos (pakeitė Tomą Pačėsą – red.) ir joje dirbo iki praėjusios vasaros. Pasibaigus sezonui klubo vadovai sutarties nepratęsė ir į jo vietą pasikvietė Dainių Adomaitį.

R. Kurtinaitis su naująja komanda netrukus stos į kovą su Lietuvos čempionu Kauno „Žalgiriu“. Šių ekipų akistata įvyks sausio 31-ąją Rusijoje.