Rimantas Grigas grįžo ten, nuo kur pradėjo
Du­kart Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) čem­pio­nas Ri­man­tas Gri­gas po 13 me­tų per­trau­kos vėl tre­ni­ruo­ja Na­cio­na­li­nės krep­ši­nio ly­gos (NKL) klu­bą – jis gruo­džio pa­bai­go­je sto­jo už „Sin­tek-Jo­na­vos“ ko­man­dos vai­ro.

56-erių specialistas sugrįžo į Jonavą, kadangi būtent čia dar prieš 35 metus prasidėjo jo trenerio karjera.

Susikerta keliai su auklėtiniais

R. Grigas 2017 metų pabaigoje išsiskyrė su LKL ekipa Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ ir tinkamo varianto pratęsti karjerą laukė metus, kol gavo kvietimą iš savo buvusio auklėtinio Nerijaus Zabarausko, dabartinio Jonavos ekipos sporto direktorius.

„Po išsiskyrimo su Pasvalio ekipa nieko neveikiau, laukiau kokių nors pasiūlymų. Į užsienį nenorėjau, Lietuvoje pasiūlymų negavau. Žinote, norėjosi dirbti LKL, bet lyga juk ne guminė – visos vietos užpildytos“, – šypsojosi pašnekovas.

Sulaukęs pasiūlymo padėti Jonavos komandai buvo maloniai nustebintas.

„Komanda turi geras sąlygas, gerą bazę, vadybą, tad noriai sutikau padėti komandai, – kalbėjo R. Grigas. – Jonavai neesu abejingas, čia prasidėjo mano trenerio karjera: atvažiavau čia ir dirbau su vaikų komanda, auginau jaunąją kartą“.

Jonavoje jam pavyko parengti daug žaidėjų, su kuriais ir dabar bendrauja.

„Kadaise pajuokavau, kad kartu dirbome su Dariumi Maskoliūnu, vėliau – su Virginijumi Sirvydžiu, o dabar beliko su Nerijumi Zabarausku. Ir bus trys mano auklėtiniai, su kuriais esu dirbęs“, – svetainei nklyga.lt pasakojo R. Grigas.

Po išsiskyrimo su Pasvalio ekipa nieko neveikiau, laukiau kokių nors pasiūlymų. Į užsienį nenorėjau, Lietuvoje pasiūlymų negavau.

Ankstesnė ir dabartinė lyga

Antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje jis dirbo 11 sezonų ir visada vadovavo Kauno „Žalgirio“ dublerių komandai. Iš pradžių jaunuosius žalgiriečius treniravo nuo 1988 iki 1992 metų, o vėliau pratęsė darbus nuo 1999 iki 2006 metų. Su šiuo klubu R. Grigas 2003 metais laimėjo NKL čempionų titulą, todėl per tokią ilgą karjerą gali palyginti ano meto ir šių laikų NKL.

„Lyga pasikeitė tuo, jog mes atėjome į tą amžių, kai beveik visur turime geras sales. Tai labai džiugina. Aišku, yra išskirtiniai miestai ir miesteliai, kurie tų sąlygų dar neturi, bet ateityje ir jie įsigys, – pasakojo treneris. – NKL išsiskiria tuo, kad dabar yra didelės ir geros salės, jos patogios ir žiūrovams stebėti, ir žaidėjams treniruotis bei rungtyniauti. Lietuva juda, visi miesteliai myli krepšinį ir visi nori, kad žaidėjai rungtyniautų didelėse salėse, o žiūrovai jas stebėtų patogiai“.

Reikia išlipti iš duobės

Jonavos komanda šį sezoną surinko vieną galingiausių sudėčių visoje lygoje, tačiau per 26 rungtynes laimėjo aštuonis kartus ir turnyro lentelėje kartu su Mažeikių „Ereliais“ dalijasi 13–14 vietomis. Vis dėl R. Grigas, su kuriuo ekipa iškovojo dvi pergales ir tiek pat kartų suklupo, tikisi geriausių rezultatų, todėl stengsis pakeisti esamą situaciją.

„Siekiai – kuo aukščiausi. Visų pirma, reikia renovuoti, pajudėti pirmyn, išlipti iš duobės ir jau žiūrėti į siekius. Mes negalime galvoti apie rytojų, mums reikia galvoti apie tai, kas vyksta šiandien. Rytojus yra gudresnis už mus“, – sakė specialistas, „Sintek-Jonavos“ ekipos vyriausiojo trenerio poste pakeitęs turką Muratą Didiną.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai Jonavos komandoje žaidžia ilgametis LKL krepšininkas Martynas Linkevičius (vid. 14,5 tšk. ir 17,7 naudingumo balo), solidžiais rezultatais išsiskiria ir Augustinas Jankaitis (13,4 tšk., 7,5 atkovoto kamuolio). Ekipoje taip pat rungtyniauja NKL jau patyrę Rytis Juknevičius, Martynas Pacevičius, Justas Vazalis ir Ernestas Serkevičius.

„Žaidėjai surinkti, bet traumos labai išmuša iš vėžių. Reikia dar vieno krepšininko, nes mūsų amerikietis Thomasas Wallace'as patyrė rimtą traumą ir artimiausiu metu išvyks į namus. Ieškome pastiprinimo toje pozicijoje. Nėra linksma. Stengiamės daryti, kad žaidimas gerėtų žaidimas ir galėtume džiuginti savo žiūrovą. Žinote, kai nėra pergalių, ir žiūrovai nelabai renkasi. O juos geriausiai pritraukia pergalės. Jeigu mes pradėsime jų siekti, bus ir žiūrovų“, – teigė specialistas.

Jis norėtų, kad komanda žaistų greičiau, aktyviau gintųsi, kad auklėtiniai mokėtų keisti ritmą, primesti savo žaidimą varžovams. „tai galima pasiekti ne vien per prakaitą, bet ir galvos pagalba“, – teigė R. Grigas.

Ryškių favoritų nėra

Jo įsitikinimu, dabartinėje Nacionalinėje krepšinio lygoje visi rezultatai sunkiai nuspėjami, o ryškių favoritų nėra. Šiuo metu turnyrinėje lentelėje pirmauja Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (21 pergalė/5 pralaimėjimai), o antroje vietoje žengia Šakių „Vytis“ (19/5).

„Matau, kad daug kas gali laimėti. Kaip pasiseks, kaip komandos jausis ir kokią formą jos demonstruos pavasarį, nes tai yra svarbiausia. Sezonas ilgas. Kai kurios komandos gerą krepšinį pradeda rodyti tik sezono pabaigoje. Viskas priklauso nuo susižaidimo, nuo to, kaip žaidėjai jaučiasi fiziškai ir yra pasirengę psichologiškai. Ši lyga nėra tokia, kad viena ar kita komanda būtų ryškiai stipresnė už kitą“, – pokalbį baigė R. Grigas.