Reguliarųjį sezoną Domantas Sabonis baigė dviženkliais skaičiais
In­dia­nos „Pa­cers“ eki­pa, ku­rio­je sėk­min­gai rung­ty­niau­ja Do­man­tas Sa­bo­nis, bai­gė Šiau­rės Ame­ri­kos na­cio­na­li­nės krep­ši­nio aso­cia­ci­jos (NBA) čem­pio­na­to re­gu­lia­rų­jį se­zo­ną.

Per paskutines reguliariojo sezono rungtynes Indianos komanda savo žiūrovų akivaizdoje 93:119 (25:37, 30:26, 16:24, 22:32) pralaimėjo Šarlotės „Hornets“ ekipai. Lietuvis per 16 min. pelnė 10 taškų (dvitaškiai 5/9) ir atkovojo 10 kamuolių. Tai buvo jau penkioliktas kartas, kai rungtynes Domantas baigė turėdamas dviženklius pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių skaičius. Praėjusį sezoną tai jam buvo pavykę padaryti du sykius.

Šį sezoną Domantas Sabonis žaidė 81 rungtynes, vidutiniškai rinko 11,6 taško, o kamuolį sugriebė 7,7 karto.

Per 82 rungtynes „Pacers“ krepšininkai iškovojo 48 pergales, Rytų konferencijoje užėmė penktą vietą ir toliau varžysis ketvirtfinalyje. Atkrintamosiose varžybose Indianos klubas susitiks su Filadelfijos „76ers“ arba Klivlando „Cavaliers“ ekipa.

Per pastaruosius 14 metų „Pacers“ daugiau nei 48 pergales reguliariajame sezone iškovojo tik dukart – 2012–2013 (49 pergalės) ir 2013–2014 (56) metų čempionatuose. Ir būtent per šiuose sezonus Indianos ekipa nukeliavo iki konferencijos finalų, kuriuose teko pripažinti Majamio „Heat“ pranašumą.

21 metų 208 cm ūgio D. Saboniui tai yra antras NBA sezonas. Pajėgiausioje pasaulio lygoje jis debiutavo 2016–2017 metais vilkėdamas Oklahomos klubo „Thunder“ marškinėlius. Tąkart jis reguliariajame sezone sužaidė 81 rungtynes, per jas vidutiniškai rinkdavo 5,9 taško ir kamuolį atkovodavo 3,6 karto.

2017-ųjų liepą po įvykusių „Thunder“ ir „Pacers“ ekipų mainų Domantas atsidūrė Indianos klube. Čia žaidėjui teko iš sunkiojo krašto puolėjo persikvalifikuoti į vidurio puolėjo poziciją, o tai, pasak D. Sabonio, yra jam tinkamesnė vieta. Jo žodžius iliustruoja ir geresni statistikos skaičiai: šį sezoną D. Sabonis žaidė 81 rungtynes, vidutiniškai rinko 11,6 taško, o kamuolį sugriebė 7,7 karto.

Šis sezonas jaunajam Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vidurio puolėjui įsimintinas ir tuo, kad pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą. Tai nutiko per priešpaskutines reguliariojo sezono rungtynes sekmadienį žaidžiant su „Hornets“ ekipa („Pacers“ laimėjo 123:117). Per 38 minutes Domantas surinko 30 taškų ir tapo šeštuoju Lietuvos krepšininku, kuriam pavyko stipriausioje pasaulio lygoje pasiekti 30 taškų ribą. Aukštaūgiui pritrūko keturių taškų, kad aplenktų savo tėtį Arvydą Sabonį, kurio rekordas NBA lygoje – 33 taškai. Taip rezultatyviai buvęs Portlando „Trail Blazers“ ekipos narys ir dabartinis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas žaidė 1997 metais per rungtynes su Dalaso „Mavericks“.

Rezultatyviausiai iš lietuvių NBA čempionate per vienas rungtynes yra pasirodęs Linas Kleiza, 2008 metais pelnęs 41 tašką.

Šį sezoną NBA čempionate kovoja du lietuviai. Jonas Valančiūnas su Toronto „Raptors“ reguliarųjį sezoną baigs rungtynėmis su „Heat“. Jos vyks naktį į ketvirtadienį Majamyje. Ši akistata Toronto ekipai neturi jokios reikšmės, nes 59 pergales iškovojusi „Raptors“ jau gerokai anksčiau užsitikrino pirmą vietą Rytų konferencijoje.