Rankinio rinktinei vadovaus naujas treneris
Ket­vir­ta­die­nį Lie­tu­vos ran­ki­nio fe­de­ra­ci­ja (LRF) vyk­do­mo­jo ko­mi­te­to su­si­rin­ki­mo me­tu pa­tvir­ti­no vy­riau­sio­jo vy­rų ran­ki­nio rink­ti­nės tre­ne­rio Min­dau­go And­riuš­kos kan­di­da­tū­rą. Bu­vęs gar­sus ran­ki­nin­kas iki tol dir­bo vy­riau­sio­jo tre­ne­rio par­ei­gas ėju­sio Ar­tū­ro Juš­kė­no asis­ten­tu.

2018-ųjų metų spalį prasidėjusių Europos čempionato atrankos varžybos Lietuvos rinktinei nesusiklostė. Pirmose rungtynėse išvykoje lietuviai 27:42 nusileido galingai Prancūzijos rinktinei, tačiau daug skaudesnis pralaimėjimas spalio 28 dieną patirtas namie. Tuomet A. Juškėno vadovaujama rinktinė 23:24 pralaimėjo vienai iš pagrindinių konkurenčių Portugalijos rinktinei. Būtent po šių rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje apie savo pasitraukimą pranešė A. Juškėnas.

Būdamas žaidėjas M. Andriuška Lietuvos rinktinei atstovavo septyniasdešimt dvejose rungtynėse ir pelnė 132 įvarčius.

40-metis Mindaugas Andriuška yra kilęs iš Panevėžio, tačiau žaisdamas Lietuvoje labiausiai pasižymėjo Kauno „Granito“ klube. Su legendine Kauno ekipa jis yra tapęs Lietuvos čempionu ir žaidęs Čempionų lygos atrankos varžybose. Vėliau dešiniojo pusiau krašto pozicijoje rungtyniavęs M. Andriuška pradėjo legionieriaus karjerą – žaidė Danijos, Islandijos, Švedijos bei Austrijos klubuose.

Lietuvos rinktinėje M. Andriuška buvo Artūro Juškėno asistentu tiek atrankos į Europos čempionatą turnyre, tiek pasaulio čempionato atrankos varžybose. Taip pat jis buvo 2000 m. gimusių vaikinų rinktinės vyriausiuoju treneriu.

Būdamas žaidėjas M. Andriuška Lietuvos rinktinei atstovavo septyniasdešimt dvejose rungtynėse ir pelnė 132 įvarčius. Dar praėjusiais metais ir pats Austrijoje rungtyniavęs naujasis Lietuvos rinktinės treneris šiuo metu treniruoja austrų klubą „Tirol“, kuriame ir praleido pastaruosius metus.

LRF prezidentas Donatas Pasvenskas teigė, jog federacija siekia stabilumo ir suvokdama, jog šiuo metu, kai Lietuvos rinktinė vis dar nėra praradusi galimybių kovoti dėl vietos Europos čempionate, drastiškų pokyčių imtis nenorėjo: „Artūro Juškėno pasitraukimas mums buvo staigmena. Buvome numatę, jog jis rinktinei vadovaus bent jau iki šio atrankos ciklo pabaigos. M. Andriuškos kandidatūra mums buvo artimiausia, kadangi jam jau žinomas rinktinės žaidimo braižas, pažįstami visi žaidėjai. Tikime, jog Mindaugas gali įvesti tinkamas korekcijas žaidime ir nuvesti rinktinę į Europos čempionatą.“

Pats naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris džiaugėsi suteikta galimybe ir teigė tikįs, jog gali duoti teigiamą impulsą komandos žaidimui: „Atsistatydinus vyriausiajam treneriui pakalbėjome su generaliniu sekretoriumi Migliumi Astrausku. Federacija išreiškė pasitikėjimą manimi. Norime išlaikyti rinktinėje tęstinumą. Džiaugiuosi man suteikta galimybe. Turiu įvairių minčių, kaip tobulinti mūsų žaidimą. Teko kalbėtis ir su kai kuriais rinktinės žaidėjais, jau dabar dėliojame planus artimiausioms kovoms. Prieš būsimas rungtynes bandysime susirinkti šiek tiek anksčiau, įvesti norimas korekcijas ir kuo geriau pasirengti rungtynėms.“

Lietuvos vyrų rinktinės trenerių štabe kartu su naujuoju strategu ir toliau dirbs Almantas Savonis. Kaip ir anksčiau šis legendinis Lietuvos vartininkas bus atsakingas už rinktinės vartininkų pasirengimą.

Kitas rungtynes nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė žais balandžio 11 dieną išvykoje su Rumunijos rankininkais. Lietuvos rinktinę, žaidžiančią Klaipėdoje, bus galima išvysti balandžio 14 dieną, kai „Švyturio“ arenoje lietuviai priims svečius iš Rumunijos.

Europos čempionato atranka baigsis dvejomis rungtynėmis birželio mėnesį. Namie mūsų rankininkai susitiks su ką tik pasibaigusiame pasaulio čempionate bronzą iškovojusiais prancūzais, o paskutinio susitikimo varžovė išvykoje bus Portugalija. Į Europos čempionatą patenka dvi pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos ir keturios geriausios trečias vietas grupėse užėmusios rinktinės.