Rankinio gerbėjai nenuobodžiaus
Lie­tu­vos ran­ki­niui 2019-ie­ji bus in­ten­sy­vūs, o ran­ki­nio ger­bė­jai ša­lies are­no­se ga­lės ste­bė­ti aukš­čiau­sio ly­gio ko­vas.

Net devynių Lietuvos rankinio rinktinių šiais metais laukia kovos Europos pirmenybėse ir kituose oficialiuose tarptautiniuose turnyruose, o liepą Klaipėda pakvies į Europos merginų B diviziono čempionatą.

Suaugusiųjų rinktinės

2018-ųjų pabaiga Lietuvos vyrų rankinio rinktinei buvo nesėkminga. Europos čempionato atranka prasidėjo dviem pralaimėjimais – Prancūzijos ir Portugalijos komandoms. Nors lietuvių padėtis sunki, dar nieko neprarasta. Pirmi du mūšiai šiais metais mūsų vyrų laukia balandžio mėnesį – du kartus iš eilės bus kaunamasi su Rumunijos rankininkais. Namų rungtynes su rumunais lietuviai balandžio 14 dieną žais Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Birželio viduryje Lietuvos vyrų rinktinės lauks dar du susitikimai – namie jie bandys nuginkluoti Prancūzijos rankininkus, o išvykoje sieks atsirevanšuoti portugalams. Į Europos čempionatą patenka dvi pirmos grupės komandos ir 4 geriausios visų grupių trečiosios rinktinės.

Europos čempionato atrankos varžybos laukia ir Lietuvos moterų rankinio ekipos. Tiesa, lietuvės dar nežino, kas bus jų priešininkės. Tai paaiškės šių metų pavasarį. Mūsų rankininkės kovas į senojo žemyno finalinį etapą pradės jau 2019-ųjų rudenį.

Merginos rinksis į uostamiestį

Vienas svarbiausių Lietuvos rankiniui renginių 2019 metais bus Klaipėdoje organizuojamas Europos merginų iki 19 metų čempionato B diviziono turnyras. Jame vienomis favoričių laikomos mūsų šalies rankininkės. 2017-ųjų vasarą Klaipėdoje buvo rengiamas U-17 čempionatas. Per jį puikiai pasirodžiusios lietuvės užėmė antrąją vietą. Tos pačios amžiaus grupės merginos dabar mūsų valstybės garbę gins jau U-19 pirmenybėse.

Čempionato dienomis Lietuvą aplankys septynių šalių – Čekijos, Turkijos, Farerų Salų, Kosovo, Makedonijos, Šveicarijos ir Gruzijos – rinktinės. Mūsiškės iš pradžių grupėje susigrums su Makedonijos, Šveicarijos ir Gruzijos nacionalinėmis komandomis. Rungtynės, kaip ir prieš dvejus metus, vyks puikiai Europos rankinio federacijos įvertintoje uostamiesčio „Švyturio“ arenoje.

Jaunimas nepoilsiaus

Be Klaipėdoje rengiamo Europos U-19 merginų čempionato, šiemet varžysis dar šešių skirtingų amžiaus grupių rinktinės.

Merginų U-17 komandos laukia tolima kelionė į Gruziją, o ten – Europos čempionato B diviziono kovos. Tos pačios amžiaus grupės merginos keliaus ir į Lenkiją, tik čia jau vyks paplūdimio rankinio čempionatas. Jame pirmą kartą varžysis ne tik mūsų septyniolikmetės, bet ir vaikinai (iki 17 metų). Tiesa, jų dar laukia startas Europos „Open“ jaunių čempionate Švedijoje. Dvejais metais jaunesnių merginų (U-15) rinktinė šiais metais vyks į Švedijoje rengiamas Baltijos jūros šalių jaunių žaidynes. Ten pat varžysis ir šios amžiaus grupės vaikinų komanda.

Jaunieji rankininkai kovos ne tik su bendraamžiais iš užsienio, bet ir tarpusavyje. Šalyje bus organizuojama net 12 skirtingų amžiaus grupių Lietuvos rankinio čempionatų, o patys jauniausi rankininkai ir rankininkės žais šešeriose Lietuvos mini rankinio pirmenybėse.

LRF taurė ir supertaurė

Šių metų kovo pradžioje keturios pajėgiausios Lietuvos vyrų ir moterų komandos susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės. Dvi dienas vykstančios finalo ketverto varžybos visuomet tampa puikiu renginiu rankinio gerbėjams, o stipriausioms vyrų ir moterų ekipoms atitenka prestižinis trofėjus. Praėjusiais metais juo džiaugėsi dvi Kauno ekipos – „Granitas-Karys“ (vyrų) ir „ACME-Žalgiris“ (moterų).

Įprasta tampa ir kova dėl LRF supertaurės. Šiomis rungtynėmis startuoja naujas rankinio sezonas, o finalai žaidžiami prieš Lietuvos moterų ir vyrų rankinio lygų pradžią. Dėl LRF supertaurės varžosi praėjusio sezono LRF taurės nugalėtojas ir lygos čempionas.