Rankininkų tradicijos nesikeičia: vėl pradės be lyderių
Lie­tu­vos vy­rų ran­ki­nio rink­ti­nė šį mė­ne­sį Pra­ncū­zi­jo­je pra­de­da ko­vas dėl nau­jo tiks­lo – vie­tos Eu­ro­pos ran­ki­nio čem­pio­na­te. Po pra­ncū­zų tes­to mū­siš­kių lau­kia ke­lio­nė į Klai­pė­dą ir rung­ty­nės su por­tu­ga­lais.

Spalio 22 dieną Lietuvos rankinio rinktinė žais kontrolines rungtynes Liuksemburge, o tiesiai iš ten patrauks į šiaurę nuo Marselio įsikūrusį Provanso Eksą, kuriame spalio 25-ąją vyks pirmoji šio atrankos varžybų ciklo akistata su prancūzais. Klaipėdoje su portugalais lietuviai žais 28 dieną.

Artūras Juškėnas: „Mūsų tikslas yra kovoti dėl vietos Europos čempionate, ir sieksime jį įgyvendinti.“

Naujas ciklas – senos problemos

Jau aišku, jog pirmąsias atrankos turnyro rungtynes Lietuvos rinktinė pradės ne pajėgiausios sudėties. Jonas Truchanovičius patyrė traumą Čempionų lygos rungtynėse, ir neaišku, kada sugrįš į rikiuotę. Neaiški ir Aideno Malašinsko situacija: jis „Motor“ ekipai padeda tik Čempionų lygos rungtynėse ir taip pat gydosi traumą.

Vyriausiasis rinktinės treneris Artūnas Juškėnas teigė, kad šios netektys koreguos komandos žaidimą, bet ne tikslus: „Esame maža šalis ir neturime lygiaverčių keitimų į visas pozicijas. Iškritus mūsų pirmiems numeriams negalime jų pakeisti tokiais pat žaidėjais, todėl esame priversti taikytis prie esamos situacijos. Bet kokiu atveju tai mūsų tikslų nekeičia. Tikslas yra kovoti dėl vietos Europos čempionate, ir sieksime jį įgyvendinti.“

Vienos svarbiausių rungtynių

Situacija šio atrankos ciklo pradžioje labai primena padėtį, kurioje lietuviai buvo atsidūrę prieš dvejus metus. Tada taip pat atrankos varžybos prasidėjo rungtynėmis su prancūzais išvykoje, o namie laukė akistata su norvegais. Triuškinamai pralaimėję prancūzams (20:37), lietuviai jau po kelių dienų pateikė vieną didžiausių staigmenų, nugalėdami Norvegijos rinktinę (32:29).

Artūras Juškėnas: „Mūsų tikslas yra kovoti dėl vietos Europos čempionate, ir sieksime jį įgyvendinti.“ / Alinos Ožič nuotraukos

Apie panašų scenarijų A. Juškėnas galvoja ir dabar: „Situacija išties labai panaši, nes tada Prancūzijoje taip pat vertėmės be Malašinsko ir Truchanovičiaus. Dabar atrodo, jog vėl, bent pirmosiose rungtynėse, neturėsime jų abiejų. Aideno pagalbos labai tikimės žaisdami namie su portugalais. Tos rungtynės yra vienos svarbiausių visame atrankos cikle, ir privalome kautis dėl pergalės. Prancūzijoje apie pergalę sunku galvoti, tačiau nevažiuojame tam, kad pralaimėtume.“

Jaunų žaidėjų integracija

Šią vasarą Lietuvos U20 ir U18 rinktinės didelėmis pergalėmis Europoje pasigirti negalėjo. Aštuoniolikmečiai pralaimėjo visas Europos čempionato B diviziono kovas ir liko paskutiniai, dvidešimtmečių pasirodymas geresnis – šešta vieta ir lygi kova su visais varžovais.

Vyriausiasis nacionalinės komandos treneris A. Juškėnas jau anksčiau į stovyklas kviesdavosi U20 rinktinės žaidėjų ir šių rankininkų integracijos į rinktinės sudėtį atsisakyti neketina.

„Rinktinių rezultatai nebuvo džiuginantys, tačiau dvidešimtmečiai neatrodė blogai. Klausimas – kaip viskas jiems būtų susiklostę, jeigu ne Luko Vanago trauma čempionato pradžioje. Jis, kaip ir Karolis Antanavičius, yra pirmieji pretendentai artimiausiu metu prisidėti prie nacionalinės rinktinės, tačiau ir dar keletas vaikinų gana sparčiai tobulėja. Su aštuoniolikmečiais situacija kiek kitokia, kol kas sunku prognozuoti, kada kas nors iš jų gali debiutuoti vyrų rinktinėje“, – kalbėjo A. Juškėnas.

Sugrįžimas į Klaipėdą

Lietuvos rankinio rinktinę su Klaipėdos „Švyturio“ arena sieja dvejopi prisiminimai. Paskutinė viešnagė čia itin nusisekusi: pasaulio čempionato atrankos pirmame etape įveikti visi trys varžovai (Izraelis, Gruzija, Latvija) ir žengta į kitą atrankos etapą. Prieš tai Lietuvos rinktinė viešėjo uostamiestyje Europos čempionato atrankos ciklo metu ir tuomečiams pasaulio čempionams prancūzams pralaimėjo tik vienu įvarčiu (25:26).

Rinktinės strategas A. Juškėnas, kuriam „Švyturio“ arena yra puikiai pažįstama, taip pat džiaugėsi, kad vėl teks žaisti uostamiestyje: „Sunku pasakyti, kuri arena sėkmingesnė. Ir nemanau, jog arenos lemia rezultatus, bet „Švyturio“ arena išties patogi rankiniui. Džiugu, kad ir klaipėdiečiai vėl galės pamatyti rinktinę, žaidžiančią savo mieste. Aišku, kaip visuomet norisi, jog į varžybas susirinktų kuo daugiau žiūrovų.“

„Lietuvos žinių“ inf.