Rankininkų tikslas – patekti į pasaulio ir Europos pirmenybes
Trond­hei­me iš­trau­kus 2020 me­tų Eu­ro­pos čem­pio­na­to at­ran­kos bur­tus Lie­tu­vos vy­rų ran­ki­nio rink­ti­nė su­ži­no­jo, kas bus jos var­žo­vai.

Praėjusiame žemyno čempionato atrankos turnyre mūsiškiai per plauką nepateko į finalinį etapą. Šįkart lietuviams vėl teks jėgas išbandyti su prancūzais, taip pat toje pačioje grupėje žais Portugalijos ir Rumunijos nacionalinės rinktinės.

Arūnas Juškėnas: „Norint žaisti Europos čempionate reikia įrodyti, kad esi to vertas.“

Situaciją komplikuoja rumunai

Iš viso Europos pirmenybių atrankos turnyre varžysis 32 rinktinės. Jos išsidalys 20 kelialapių.

Visos rinktinės suskirstytos į 8 grupes po 4, vietas Europos čempionate garantuos užimta pirma ir antra vietos, dar keturi bilietai atiteks keturioms geriausioms trečias vietas grupėse užėmusios ekipoms.

Vietas žemyno pirmenybių finaliniame etape jau užsitikrinusios keturios komandos: varžybų šeimininkės Švedija, Austrija ir Norvegija bei čempionų titulą ginsianti Ispanija.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Artūras Juškėnas burtų itin nesureikšmino. Jo manymu, norint žaisti Europos čempionate reikia įrodyti, kad esi to vertas.

„Mums tekę varžovai išties pajėgūs, tačiau viskas įmanoma“, – sakė jis.

Vis dėlto trenerį labiausiai nuvylė iš ketvirto krepšelio mums tekę rumunai: „Iš paskutinio krepšelio gavome neabejotinai stipriausią varžovą, tai šiek tiek komplikuoja visą situaciją. Be abejo, Prancūzijos rinktinė yra viena stipriausių pasaulyje. Bet jei norime žaisti Europos čempionate, turime bandyti įveikti tiek rumunus, tiek portugalus.“

Atrankos varžybos į 2020 metų Europos čempionatą prasidės spalio pabaigoje ir tęsis iki 2019 metų birželio mėnesio.

Finalinis Europos čempionato etapas 2020 metų sausį vyks Švedijoje, Austrijoje ir Norvegijoje. Pirmą kartą istorijoje Europos čempionatą rengs net trys skirtingos šalys.

A. Juškėnas ne kartą yra minėjęs, kad dabartinės nacionalinės rinktinės užduotis – patekti į 2020 metų Europos čempionatą.

Arūnas Juškėnas: „Norint žaisti Europos čempionate reikia įrodyti, kad esi to vertas.“ / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

„Žvelgdami į ateitį stengiamės jauninti rinktinę, – „Lietuvos žinioms“ yra sakęs strategas. – Siekiame, kad dabar suburtas jos branduolys būtų konkurencingas. Todėl pasikalbėjome su keliais vyresnės kartos žaidėjais ir paaiškinome, kodėl norime pakeisti juos jaunesniais. Džiugu, kad vyrai tai suprato ir neįsižeidė.“

Atjaunėjusi rinktinė jau per praėjusį Europos čempionato atrankos ciklą sukėlė šurmulį – įveikė norvegus, vienus pasaulio rankinio lyderių, ir taip išlaikė intrigą iki pat turnyro pabaigos.

Mėgins peršokti islandus

Iki šio Europos pirmenybių atrankos ciklo pradžios mūsų nacionalinės rinktinės dar laukia pasaulio čempionato paskutinio atrankos etapo kova su islandais. Pirmoji akistata su šios šalies nacionaline rinktine „Siemens“ arenoje vyks birželio 8 dieną, o birželio 13-ąją bus žaidžiamos atsakomosios rungtynės svečiuose.

Šių metų Europos čempionate Islandijos rinktine iš šių pirmenybių ekipų pasirodė prasčiausiai – grupėje užėmė ketvirtą vietą. Aukščiausias šios šalies rankininkų pasiekimas – 2008 metų olimpinėse žaidynėse iškovoti sidabro medaliai.

A. Juškėno žodžiais, rankinio tradicijos Islandijoje labai stiprios: rankinis šioje šalyje pagal populiarumą varžosi su futbolu. Treneris tikisi, jog Lietuva bus pajėgi įveikti varžovą ir patekti į pasaulio čempionatą.

„Orientuojamės į 2020-uosius, tačiau nesiruošiame ir pasaulio čempionato atrankos varžybose vien dalyvauti. Bandysime pakovoti dėl vietos pirmenybėse“, – žadėjo treneris.

Prabėgo jau du dešimtmečiai, kai Lietuvos rankininkai žaidė stambiuose turnyruose. 1997-aisiais jie kovėsi pasaulio čempionate (10 vieta), o 1998 metais – Europos pirmenybėse (9 vieta).

Pasaulio rankinio pirmenybės vyks 2019-ųjų sausį Danijoje ir Vokietijoje.