Rafaelis Nadalis ant grunto dangos nesustabdomas
32 me­tų Is­pa­ni­jos te­ni­si­nin­kas Ra­fae­lis Na­da­lis dar kar­tą įro­dė, kad yra su­tver­tas žais­ti ant grun­to dan­gos.

Grunto aikštynuose tradiciškai vyksta atvirasis Prancūzijos teniso čempionatas („French Open“), o jame R. Nadalis (ATP reitingas – 1) sekmadienį iškovojo jau 11-ąjį čempiono titulą. Iš viso Didžiojo kirčio serijos turnyruose garsusis ispanas nugalėjo 17 kartų.

Šių metų Prancūzijos pirmenybių finale Paryžiuje R. Nadalis 6:4, 6:3, 6:2 pranoko 24-erių austrą Dominicą Thiemą (7).

„Vienu metu man ėmė traukti rankos raumenį, bet vėliau atsigavau ir vėl žaidžiau sau įprastą tenisą. Laimėti Prancūzijos čempionatą 11 kartų yra lyg sapnas“, – džiaugėsi Ispanijos tenisininkas.

Nuo 2005 metų R. Nadalis Paryžiuje ant grunto dangos žaidė 87 kartus ir patyrė vos 2 pralaimėjimus. Šiemet jis ir vėl neleido suabejoti savo pranašumu.

Rekordininkų pagal laimėtus Didžiojo kirčio serijos turnyrus išlieka šveicaras Roger Federeris. Jis prestižinėse varžybose triumfavo 20 kartų. 3 titulais atsiliekantis R. Nadalis pažadėjo, kad mėgins paklibinti R. Federerio pozcijas.

„Nėra taip, kad kasdien galvočiau apie tai. Juk negali būti paniuręs, jei kažkas turi daugiau pinigų ar gražesnį namą už tave. Tačiau aš vis dar turiu pakankamai ambicijų. Mano karjera nuostabi ir mielai norėčiau pabaigti ją turėdamas 20 Didžiojo kirčio nugalėtojo titulų“, – Paryžiuje kalbėjo R. Nadalis.

Pirmadienį paskelbtame ATP reitinge jis išsaugojo lyderio poziciją, nežymiai lenkdamas R. Federerį.

„French Open“ moterų turnyre triumfavo pirmoji pasaulio raketė iš Rumunijos 26-erių Simona Halep. Ji permainingame finale 3:6, 6:4, 6:1 įveikė 25-erių amerikietę Sloane Stephens (10).

Tai buvo trečiasis S. Halep finalas „French Open“ turnyre, tačiau 2014 ir 2017 metais lemiamas kovas finale ji pralaimėjo.

Atvirojo Prancūzijos čempionato vienetų varžybų nugalėtojai gavo po 2 tūkst. reitingo taškų bei po 2,2 mln. eurų premijas.

Vienintelis Lietuvos atstovas „French Open“ varžybose Ričardas Berankis (98) krito jau pirmame rate, kai 1:6, 1:6, 2:6 neatsilaikė prieš antrąją pasaulio raketė vokietį Aleksanderį Zverevą. Pastarasis ketvirtfinalyje 4:6, 2:6, 1:6 pralaimėjo po to į finalą iškopusiam D. Thiemui.

Kitas šių metų Didžiojo kirčio serijos turnyras vyks liepos 2–15 dienomis Vimbldone (Didžioji Britanija) ant žolės.