R. Meilutytė išbandys save mišrioje estafetėje
Eu­ro­pos van­dens spor­to ša­kų čem­pio­na­te Glaz­ge (Ško­ti­ja) Lie­tu­vai at­sto­vaus try­li­ka spor­ti­nin­kų, iš jų 11 – plau­ki­kų. De­šimt die­nų truk­sian­čio­se pir­me­ny­bė­se dėl 72 me­da­lių komp­lek­tų var­žy­sis per 1000 spor­ti­nin­kų.

Lietuvos garbę gins visi pajėgiausi šalies plaukikai: Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Simonas Bilis, Rokas Juozelskis, Deividas Margevičius, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Gytis Stankevičius, Povilas Strazdas, Tomas Sungaila ir Giedrius Titenis.

Be jų, Europos pirmenybių šuolių nuo tramplino varžybose mūsų kraštui atstovaus Indrė Girdauskaitė ir JAV gyvenanti Akvilė Genevievė-Green Angerame.

Šalies rinktinės pagrindas Europos čempionatui rengėsi Budapešte (Vengrija). Pajėgiausia mūsų plaukikė R. Meilutytė prie rinktinės Budapešte prisijungė ilgą laiką dirbusi Pietų Kalifornijos universiteto bazėje.

Priminsime, jog šių metų pradžioje olimpinė čempionė R. Meilutytė baigė darbą su treneriu Pauliumi Andrijausku, nes Lietuvos plaukimo federacija nusprendė nepratęsti sutarties su šiuo plaukimo specialistu. Išvykusi į Jungtines Amerikos Valstijas Rūta dirbo treniruočių stovykloje su vietos specialistu Davidu Marshu, vyriausiuoju Kalifornijos universiteto San Diege plaukimo ir šuolių į vandenį programų treneriu. O netrukus apsisprendė, jog toliau treniruosis prižiūrima Davido Salo, kuris yra vyriausiasis Pietų Kalifornijos universiteto vyrų bei moterų plaukimo ir šuolių į vandenį rinktinių ir šio universiteto plaukimo klubo „Trojans“ vyriausiasis treneris. Jis taip pat vadovauja vienai didžiausių regione „Irvine Novaquatics“ plaukimo komandai, kurioje treniravosi ne vienas olimpinis čempionas. Įdomu, jog jo paslaugomis naudojosi ir aršiausia R. Meilutytės varžovė pastaraisiais metais rusė Julija Jefimova, vėliau įsipainiojusi į dopingo skandalus.

Glazge R. Meilutytė planuoja plaukti ne tik savo mėgiamas distancijas krūtine (50 ir 100 m), tačiau ketina išbandyti save ir kituose nuotoliuose. 21 metų sportininkė pasiryžusi dalyvauti 50 metrų laisvuoju stiliumi varžybose ir 4x100 metrų kompleksinio plaukimo mišrioje estafetėje.

Iš viso Lietuvos rinktinė dalyvaus keturiose estafečių varžybose. Be minėtos mišrios, mūsų vyrai kovos 4x100 metrų laisvuoju stiliumi,

4x200 metrų laisvuoju stiliumi ir 4x100 metrų kompleksinio plaukimo varžybose.

Prieš dvejus metus žemyno pirmenybėse Londone vienintelį medalį Lietuvai pelnė R. Meilutytė. Tąkart Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengusi sportininkė į Europos čempionatą atvyko pasitikrinti jėgų tik vienoje rungtyje. 100 m plaukimo krūtine varžybose ji neturėjo sau lygių ir pelnė aukso medalį.

O sėkmingiausias lietuviams per visą istoriją žemyno čempionatas buvo 2014-aisiais Berlyne (Vokietija). Tąsyk iškovoti 1 aukso (R. Meilutytė), 1 sidabro (G. Titenis) ir 2 bronzos (G. Titenis) medaliai.