Prieš testą Slovakijoje laukia naujienų iš FIFA
Lie­tu­vos sa­lės fut­bo­lo rink­ti­nė ry­toj su­si­rinks į an­trą­ją šie­met tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lą ir ruo­šis dve­joms kon­tro­li­nėms rung­ty­nėms spa­lio 29 ir 30 d. iš­vy­ko­je su Slo­va­ki­jos na­cio­na­li­ne ko­man­da.

Lietuvos salės futbolo rinktinę treniruojantis ukrainietis Jevgenijus Ryvkinas lff.lt papasakojo apie stovyklos tikslus, varžovus bei rinktinės sudėties ypatumus.

– Kokius tikslus keliate komandai ir ką manote apie būsimą varžovę Slovakiją?

– Formuojame konkurencingą komandą, o tai reikalauja kruopštaus darbo bei žaidybinės praktikos su skirtingo lygio komandomis. Slovakijos rinktinė yra tarp dvidešimties stipriausių Europoje. Joje rungtyniauja daug profesionalių žaidėjų, tarp kurių galima būtų išskirti Tomašą Drahovskį. Šis žaidėjas praėjusį sezoną puikiai rungtyniavo Ispanijos aukščiausioje lygoje. Manau, kad tik rungtyniaujant su stipriu varžovu, mūsų komanda gali tobulėti.

– Ar pavyko surinkti visus žaidėjus, kuriuos norėjote?

– Deja, Lietuvoje nėra profesionalių salės futbolo komandų, todėl daugelis žaidėjų žaidžia ir čia, ir lauko futbolą. Be to, jie turi darbus, iš kurių ne visada išleidžiami. Tai apsunkina komandos formavimo procesą. Šį kartą mums nepavyko pakviesti Luko Sendžiko, Neilo Urbos, Aurimo Skurdelio, Tado Norbuto, Pavelo Smolkovo.

Keli jauni futbolininkai gaus žaidimo laiko parodyti savo galimybes. Mes žvelgiame į ateitį. 2019 m. sausio mėnesį jaunių U-19 rinktinė startuos Europos čempionato atrankos turnyre Lietuvoje. Stengiamės kandidatų sąraše turėti kuo daugiau jaunų žaidėjų, kure galėtų rungtyniauti tiek nacionalinėje, tiek U-19 rinktinėje.

– Kokie tolesni nacionalinės rinktinės planai?

– Po mėnesio planuojame surengti dar vieną stovyklą ir sužaisti rungtynes su Andoros rinktine išvykoje. Be to, iki metų pabaigos norime baigti U-19 rinktinės formavimo procesą.

– Šį mėnesį FIFA priims sprendimą dėl 2020 metų pasaulio salės futbolo čempionato šeimininkų, o Lietuva yra laikoma viena favoričių tapti turnyro organizatore. Kokiomis laukimo nuotaikomis gyvenate jūs?

– Su nekantrumu ir optimizmu laukiu FIFA sprendimo. Lietuva turi puikią infrastruktūrą rengti tokio lygio varžybas. Manau, kad čempionato organizavimas suteiktų galimybę labiau populiarinti salės futbolą Lietuvoje. Aistruoliai galėtų pamatyti stipriausias pasaulio rinktines, o jaunieji Lietuvos futbolininkai, kurie dėl įvairių priežasčių negalėjo savęs realizuoti lauko futbole, pamatytų, koks įdomus ir aukšto lygio žaidimas tai yra bei galbūt norėtų išbandyti savo jėgas šioje sporto šakoje.

Lietuvos rinktinės sudėtis

Vartininkai: Mindaugas Labuckas („Oxford City Lions“, Anglija), Gintaras Repšas (Kauno „Vytis“).

Aikštės žaidėjai: Donatas Šėgžda, Mantas Makutunovičius (Vilniaus „Turbotransfers“), Arsenijus Buinickis (Vilniaus „Bekentas“), Albertas Voskunovičius, Jurijus Jeremejevas, Justinas Zagurskas (Kauno „Vytis“), Arūnas Šteinas (be klubo), Vladimiras Derendiajevas (Londono „Helvecia“, Anglija), Benas Spietinis (Jonavos „Vikingai“), Gintas Skrodenis (Mažeikių VIP), Erikas Vainoras (Gargždų „Pramogos SC“).