Prieš milijoninę auditoriją Ballus nustelbė žalgirietis
Ste­bė­da­mas tie­sio­gi­nę trans­lia­ci­ją iš Prie­nų pa­sau­lis pa­ma­tė, kaip pro­fe­sio­na­lia­me klu­be rung­ty­niau­ja in­ter­ne­to iš­gar­sin­ti krep­ši­nin­kai bro­liai Bal­lai.

Ypatingą dėmesį sutraukusiose „Big Baller Brand Challenge Games“ turnyro rungtynėse tarp Prienų-Birštono „Vytauto“ ir Eurolygos jaunimo atrankai besirengiančio Kauno „Žalgirio-2“ Prienų klube debiutavę LaMelo ir LiAngelo Ballai buvo pastebimi. Vyresnėlis, devyniolikmetis LiAngelo buvo netgi antras pagal rezultatyvumą. Jis pelnė 19 taškų – pataikė 7 dvitaškius iš 14. Šešiolikmetis LaMelo rungtyniavo drąsiai, nevengė mesti iš toli (prametė visus 5 kartus) ir negailėjo kamuolio komandos draugams, tačiau jaunatviškas entuziazmas padarė savo – kamuolį prarado 6 kartus. Susitikimą jis baigė surinkęs 10 taškų ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus.

Virginijaus Šeškaus treniruojama „Vytauto“ komanda jaunuosius žalgiriečius nugalėjo 90:80.

„Galiu žaisti geriau“, – po debiuto savo pirmame profesionaliame klube sakė LiAngelo.

Antradienį Prienų sporto arenoje brolius iš JAV pagal žaidimo kokybę nustelbė žalgirietis Rokas Jokubaitis. Įsiveržęs į svetimą vakarėlį jis pasiglemžė didžiąją dalį dėmesio. „Žalgirio-2“ įžaidėjas buvo geriausias krepšininkas per Ballų debiutines rungtynes Lietuvoje, o pagyrimus jam žarstė ir sirgaliai visame pasaulyje, ir mačą stebėję žurnalistai iš užsienio.

Septyniolikmetis R. Jokubaitis per 32 minutes pelnė 31 tašką, jis pataikė 10 dvitaškių iš 16 ir 3 tritaškius iš 8. R. Jokubaitis ant savo pečių tempė jauną „Žalgirio“ ekipą, sudarytą iš 16–17 metų krepšininkų.

„Norėjau išbandyti jėgas, ypač su LaMelo. Jis paliko gerą įspūdį. Aistruoliai po LaMelo perdavimų reaguodavo emocingai, todėl norėjau parodyti ką nors įspūdingesnio“, – po dvikovos prisipažino „Žalgirio-2“ įžaidėjas, vienas pats surinkęs daugiau taškų nei abu garsieji broliai kartu.

R. Jokubaičiui įspūdį paliko, kaip 16-metis LaMelo skirstė kamuolius. Ypač jam įstrigo perdavimas greitoje atakoje per nugarą.

„Matyti, kad abu broliai susižaidę, – tęsė R. Jokubaitis. – Gal gynyboje truputį patingėdavo, bet jeigu stengsis, manau, susižais su „Vytauto“ komanda ir turėtų būti gerai.“

Rungtynės iš Prienų buvo matomos visame pasaulyje. Jas tiesiogiai transliavo „Facebook“, žiūrovų vienu metu buvo daugiau nei 130 tūkst., o iš viso prie tiesioginės rungtynių transliacijos per „Facebook“ kanalą buvo prisijungta daugiau nei 1,5 mln. kartų.

Rungtynes tiesiogiai transliavo „Facebook“, žiūrovų vienu metu buvo daugiau nei 130 tūkst., o iš viso prie tiesioginės transliacijos per „Facebook“ kanalą buvo prisijungta daugiau nei 1,5 mln. kartų.

Prienuose R. Jokubaitis apie save pranešė tiems, kurie apie jį dar nebuvo girdėję, o dėl solidaus jaunojo krepšininko pasirodymo aikčiojo ir susitikimą stebėję ESPN žurnalistai.

„Nesistebėčiau, jeigu 17-metis „Žalgirio“ įžaidėjas R. Jokubaitis ateityje taptų geriausiu NBA žaidėju iš šiandien rungtyniavusių krepšininkų. Itin aukštas meistriškumo lygis ir uoslė žaidimui. Jis tampa vis geresnis kas kartą, kai jį pamatau“, – rašė jaunuosius talentus vertinantis Mike'as Schmitzas.

Tačiau ne R. Jokubaitis tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju. Juo pripažintas „Vytauto“ puolėjas Regimantas Miniotas, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių. Jam atiteko LaVaro Ballo įsteigti vardiniai sūnaus Lonzo Ballo „Big Baller Brand“ bateliai, o susitikimą laimėjusiai Prienų-Birštono komandai – 2 tūkst. JAV dolerių premija.

Statistika

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Kauno „Žalgiris-2“ 90:80 (19:16, 16:21, 31:17, 24:26). „Vytautas“: R. Miniotas 20 tšk. (2–7/11, 13 atk. kam.), Li. Ballas 19 (2–7/14), J. Sinica 14 (3–4/7, 7 atk. kam.), T. Dimša 13 (2–5/5, 8 atk. kam.), La. Ballas 10 (9 rez. perd., 6 kld.); „Žalgiris-2“: R. Jokubaitis 31 (2–10/16, 3–3/8), M. Arlauskas 14 (7 atk. kam.), A. Adomavičius 12, E. Venskus 11 (10 atk. kam.), N. Kancleris 6.