Prieš buvusią komandą stos Rokas Giedraitis
Di­de­lio sos­ti­nės krep­ši­nio ger­bė­jų ažio­ta­žo su­lau­ku­sios rung­ty­nės šian­dien vyks „Sie­mens“ are­no­je. Čia Vil­niaus „Ry­tas“ pri­ims Ber­ly­no klu­bą AL­BA (Vo­kie­ti­ja), ku­ria­me rung­ty­niau­ja tris se­zo­nus „Ry­to“ ko­man­do­je pra­lei­dęs Ro­kas Gied­rai­tis.

Šiuo metu visos keturios Europos taurės turnyro E grupės komandos turi iškovojusios po pergalę, todėl kiekvienas susitikimas įgauna vis didesnę reikšmę.

Vilčių teikiančios žinios

„Labai gaila, kad šį sezoną mūsų komandą kankina traumos. Tai neleidžia komandai įsižaisti ir parodyti viso savo pajėgumo“, – oficialiai vilniečių klubo interneto svetainei rytasvilnius.lt sostinės ekipos situaciją apibendrino dešimtmetį „Rytui“ atstovavusi klubo legenda Andrius Šležas.

Šiandien vilniečiams jau padės kapitonas Chrisas Krameris, sužaidęs tik trejas Europos taurės turnyro rungtynes. Jį paskutinį kartą aikštelėje matėme lapkričio 3 dieną. Išsigydęs kelio traumą 30-metis amerikietis jau praėjusią savaitę su komanda skrido į Monaką, tačiau ant parketo žaidėjas taip ir nepasirodė. Kokios šiuo metu yra sportinės formos, įžaidėjas pademonstravo savaitgalį per Lietuvos krepšinio lygos rungtynes su „Šiauliais“. Aikštelėje praleidęs 22 minutes jis pelnė 10 taškų.

„Noriu ir vėl būti ekipos lyderiu, kuris reikiamu metu sukontroliuotų žaidimą, nuramintų komandą ar įkvėptų geram tarpsniui,“ – tikino amerikietis.

Nepaprastai džiugina ir klubo naujoko iš Baltarusijos Artiomo Parachovskio žaidimas. Per akistatą su šiauliečiais jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Prognozuojama, kad šio vakaro akistatoje su Berlyno klubu turėtų būti pagerintas ir šio sezono Europos taurės turnyro lankomumo rekordas, kuris buvo užfiksuotas per pirmą vilniečių dvikovą su Malagos „Unicaja“ (5493 žiūrovai).

Lietuvis – svarbi figūra

TOP-16 etapo pirmame ture vokiečiai, kuriuos treniruoja 72 metų ispanas Aito Garcia Renesesas, 83:74 nugalėjo klubą „Monaco“, o praėjusią savaitę Belgrade 66:78 pripažino „Partizan“ pranašumą. Tuo metu Vilniaus ekipa pasirodė priešingai: ji Serbijos komandą nugalėjo 80:74, tačiau svečiuose 70:75 krito prieš „Monaco“.

Pagal rezultatyvumą ALBA patenka į geriausių turnyro ekipų trejetą ir yra pirma pagal rezultatyvius perdavimus.

Įspūdingai Berlyno ekipoje rungtyniauja gynėjas Peytonas Siva (14,8 taško ir 9,7 rezultatyvaus perdavimo). Tačiau gruodžio pabaigoje jis patyrė kelio traumą, dėl kurios iš rikiuotės iškrito kelioms savaitėms.

Antras pagal rezultatyvumą klube yra R. Giedraitis. Nė vieno susitikimo nepraleidęs ir dešimt kartų su starto komanda rungtynes pradėjęs lietuvis pelno po 13 taškų ir atkovoja beveik po 5 kamuolius. Pagal naudingumą klube jis yra antras (14,8 balo).

Pagal rezultatyvumą minimaliai nuo jo atsilieka 12,9 taško renkantis ir 4,3 rezultatyvaus perdavimo atliekantis gynėjas iš Islandijos Martinas Hermannssonas, 11,8 taško prideda ir 6,3 kamuolio atkovoja amerikietis puolėjas Luke'as Sikma, 11,7 taško pelno vokiečių puolėjas Nielsas Giffley.

Vilniaus ir Berlyno komandų keliai susikerta trečią sezoną iš eilės. Tarpusavyje šie klubai susitiko šešis kartus ir pasidalijo po tris pergales. Praėjusį sezoną namie „Rytas“ vokiečius nugalėjo 94:73, o svečiuose neatsilaikė 86:93.

Pagal rezultatyvumą ALBA patenka į geriausių turnyro ekipų trejetą (vid. 87,17 taško), yra pirma pagal rezultatyvius perdavimus (23,67) ir ketvirta pagal metimų nuo trijų taškų linijos taiklumą (40,43 proc.). Pagal šiuos rodiklius Berlyno komanda labiausiai ir pranoksta Dainiaus Adomaičio auklėtinius.

Prieš kelionę į Vilnių ALBA šalies čempionate pasiekė svarbią pergalę. Berlyno ekipos krepšininkai (11 pergalių/3 pralaimėjimai) išvykoje 93:84 pranoko Oldenburgo „EWE Baskets“ (12/3) ekipą, taip neleisdami varžovams atitrūkti kovoje dėl antrosios vietos. Per šį susitikimą R. Giedraitis buvo rezultatyviausias savo komandoje – per 30 minučių pelnė 13 taškų.

„Manau, kad Berlyno klubas „Rytui“ kiek parankesnis varžovas nei Frankfurto „Skyliners“, – svarstė A. Šležas. Pirmame turnyro etape vilniečiai Frankfurto krepšininkams pralaimėjo abu sykius (61:70 ir 63:65).

„Svarbiausia susitelkti kaip komandai, klausytis trenerio nurodymų ir juos vykdyti. Trenerio tikslas yra parengti komandą pergalei, todėl įvykdžius visus nurodymus ji ir bus pasiekta“, – optimistiškai nusiteikęs buvo šiuo metu Vilniaus „Rytas-2“ ekipai vadovaujantis A. Šležas.