Pričiuptas Slovėnijos ledo ritulininkas
Pjong­čan­go žie­mos olim­pia­do­je da­ly­vau­jan­čios Slo­vė­ni­jos le­do ri­tu­lio ko­man­dos na­rio Ži­gos Jeg­li­čiaus or­ga­niz­me ap­tik­ta do­pin­go, to­dėl spor­ti­nin­kas pa­ša­lin­tas iš žai­dy­nių. Apie tai an­tra­die­nį pra­ne­šė Spor­to ar­bi­tra­žo teis­mas (CAS).

29 metų Ž. Jegličius buvo suspenduotas; jam nurodyta per 24 valandas palikti olimpinį kaimelį.

CAS savo pranešime nurodė, kad ledo ritulininko organizme buvo aptikta draudžiamo preparato fenoterolio – bronchus plečiančio vaisto. Jis vartojamas astmai bei kitokioms ligoms, susijusioms su pasikartojančiu kvėpavimo takų susiaurėjimu, gydyti.

Tai jau trečias dopingo skandalas, sukrėtęs Pjongčango olimpiadą. Apie šį dopingo atvejį pranešta jau kitą dieną, kai olimpinį medalį iškovojęs rusas akmenslydininkas Aleksandras Krušelnickis, kuriam teko pereiti kruopščią patikrą, kad galėtų dalyvauti žaidynėse, buvo apkaltintas vartojęs uždraustą preparatą.

Olimpiados pareigūnai šią savaitę spręs, ar atšaukti Rusijai paskelbtą draudimą ir leisti šios šalies atletams žaidynių uždarymo ceremonijoje sekmadienį žygiuoti nešant savo šalies vėliavą.

Pirmasis dopingo skandalas Pjongčange kilo dėl japonų greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovo Kei Saito, kurio organizme buvo aptikta draudžiamo diuretiko acetazolamido.

Be Ž. Jegličiaus antradienį žaidusi Slovėnijos ledo ritulio rinktinė neįveikė aštuntfinalio etapo – po pratęsimo 1:2 (1:0, 0:0, 0:1; 0:1) pralaimėjo Norvegijos ekipai, kuri olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje žais pirmą kartą. Per pratęsimą (64 min.) pergalingą įvartį pelnė Alexanderis Bonsaksenas.

Į ketvirtfinalį taip pat pateko JAV ledo ritulininkai, 5:1 (0:0, 3:1, 2:0) nugalėdami Slovakijos ekipą. Tarp aštuonių stipriausių rinktinių atsidūrė Suomija, 5:2 (1:0, 2:2, 2:0) palaužusi Pietų Korėjos atstovus, bei Vokietija, kuri po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:1, 0:0; 1:0) įveikė šveicarus.

Šiandien ketvirtfinaliuose kausis Čekija ir JAV, Olimpinių atletų iš Rusijos komanda ir Norvegija, Kanada ir Suomija bei Švedija ir Vokietija.