Prezidento taurės turnyras – be pajėgiausių lietuvių
Šian­dien Ber­nar­di­nų par­ko te­ni­so aikš­ty­ne Vil­niu­je pra­si­dės Pre­zi­den­to tau­rės te­ni­so tur­ny­ras – vie­nin­te­lės Tarp­tau­ti­nės te­ni­so fe­de­ra­ci­jos (ITF) „Fu­tu­res“ se­ri­jos var­žy­bos, vyks­tan­čios Lie­tu­vo­je.

Tiesa, savaitgalį vyks tik atrankos turnyro kovos, kuriose 64 tenisininkai kovos dėl 8 bilietų į pirmadienį startuosiantį pagrindinį turnyrą.

Prezidento taurės varžybose bus galima išvysti bent keturis Lietuvos tenisininkus. Aleksas Tverijonas vardinį kvietimą į turnyrą iškovojo šiemet tapęs Lietuvos teniso čempionu. Trys kvietimai į varžybas Lietuvos teniso sąjungos (LTS) sprendimu atiteko Juliui Tverijonui, Tadui Babeliui ir Robertui Wrzesinkiui.

Dar būrys Lietuvos tenisininkų – Matas Vasiliauskas, Matas Bružas, Ainius Sabaliauskas, Ugnius Bičkauskis, Pijus Vaitiekūnas – į pagrindines varžybas bandys patekti per turnyro kvalifikaciją.

LTS prezidentas Ramūnas Grušas mano, kad šis turnyras yra svarbus jauniems Lietuvos tenisininkams, žengiantiems pirmuosius žingsnius profesionalų turnyruose.

„Atrankos turnyre dalyvaus perspektyviausi Lietuvos tenisininkai. Kai kurie jų, pavyzdžiui, M. Vasiliauskas ar A. Sabaliauskas, Lietuvos vyrų teniso rinktinės štabo jau buvo išbandyti per Daviso taurės varžybas. Beveik visiems šiems vaikinams dar tik 14 ar 15 metų, bus įdomu pamatyti, kaip jiems seksis žaisti su vyresniais, fiziškai stipresniais ir labiau patyrusiais varžovais“, – sakė R. Grušas.

Vilniuje vykstantis „Futures“ serijos turnyras pastaraisiais metais sėkmingai klostydavosi Laurynui Grigeliui ir Lukui Mugevičiui. Tačiau šiemet Bernardinų parko teniso aikštyne jų nebus. Laurynas šiuo metu žaidžia turnyruose Kanadoje, o Luką vis dar persekioja rankos trauma.

Kazachstano tenisininkas Dmitrijus Popko, užimantis 361 vietą ATP piramidėje, bus aukščiausią reitingą šiemet turintis Prezidento taurės turnyro dalyvis. Pernai Vilniuje iškovotą nugalėtojo titulą bandys apginti Rusijos tenisininkas Ronaldas Slobodčikovas.

Iš viso turnyre varžysis 32 sportininkai iš 12 pasaulio šalių: Lietuvos, Baltarusijos, Brazilijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, Izraelio, Latvijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos ir Švedijos.