Prasidėjo žiemos sporto šventė
Pie­tų Ko­rė­jos Pjong­čan­go mies­te penk­ta­die­nį spau­džiant šal­tu­kui ir tvy­rant vil­tims, kad pa­vyks at­kur­ti abie­jų Ko­rė­jų drau­giš­kus san­ty­kius, pra­si­dė­jo žie­mos olim­pia­dos ati­da­ry­mo ce­re­mo­ni­ja.

Į ją atvyko aukščiausio rango Šiaurės Korėjos delegacija, kada nors pabuvojusi pusiasalio pietuose.

Prasidedant ceremonijai dangų virš Pjongčango olimpinio stadiono nušvietė fejerverkai. Minioje stadione buvo palaikančių šokėjų grupė iš Šiaurės Korėjos, kurią sudaro vien moterys.

Per Pjongčango žiemos olimpiados atidarymo ceremoniją penktadienį Šiaurės ir Pietų Korėjų atletai žygiavo drauge su mėlynai balta suvienijimo vėliava, o sportininkus sveikino džiugiai nusiteikę žiūrovai.

Olimpiniame stadione kolonos priešakyje žygiavo Won Yun-jongas, bobslėjininkas iš Pietų Korėjos, ir šiaurės korėjietė Hwang Chung Gum, bendros Korėjos moterų ledo ritulio komandos narė.

„Taikos olimpiados“ atidarymas vyksta tvyrant santykių atnaujinimo nuotaikoms.

Į šventę penktadienį atvyko aukščiausio rango Šiaurės Korėjos delegacija, kada nors pabuvojusi pusiasalio pietuose.

Tarp svarbių asmenų, turinčių dalyvauti olimpiados atidarymo ceremonijoje, yra Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno takinga sesuo Kim Yo Jong.

Kim Yo Jong yra pirmoji nuo 1953 metų, kai paliaubomis baigėsi Korėjos karas, Pietų Korėjoje apsilankiusi Šiaurės Korėjos valdančiosios dinastijos narė.