Pralaiminčio jaunimo treneris prašo kantrybės
Na­cio­na­li­nė Lie­tu­vos fut­bo­lo rink­ti­nė iš­gy­ve­na ne ge­riau­sius lai­kus, ta­čiau jos at­ei­ties pers­pek­ty­vos at­ro­do dar la­biau mig­lo­tos, ka­dan­gi jau­ni­mo iki 21 me­tų (U-21) rink­ti­nė de­mons­truo­ja pra­stes­nius re­zul­ta­tus. Ypač su­nku jai yra muš­ti įvar­čius.

Prieš metus prie Lietuvos U-21 rinktinės vairo stojo treneris iš Danijos Caritas Falchas. Jis su komanda 2019-ųjų Europos jaunimo čempionato atrankos ciklą pradėjo įtikinama pergale rezultatu 3:0 prieš Farerų Salų komandą, bet vėliau į priekį nepasistūmėta nė per žingsnį.

Jaunieji lietuviai pralaimėjo danams (0:6), lenkams (0:2), gruzinams (0:1) ir suomiams (0:2), o antradienį Liubline dar kartą turėjo pripažinti lenkų pranašumą – 0:1.

Vis tik rezultatas neatspindi realios abiejų rinktinių jėgų pusiausvyros, nes statistikos rodikliai atrodo pribloškiančiais Per visas rungtynes Lietuvos futbolininkai neatliko nė vieno smūgio į varžovų vartus. Realiausia galimybė pagrasinti šeimininkams buvo, kai Eligijus Jankauskas pabandė pabėgti nuo gynėjų, bet vartininkas Kamilis Grabara kaip mat neutralizavo kylantį pavojų.

Tuo metu lenkai Mariaus Adamonio ginamus vartus atakavo net 22 kartus. Savo tikslą jie pasiekė 78 min., kai pergalingą įvartį įmušė Dawidas Kownackis.

„Visas rungtynes mes kentėjome, bet padarėme geriausią, ką galėjome. Vaikinai atidavė visas jėgas“, – pripažino C. Falchas.

Po 6 rungtynių su 3 taškais jaunieji lietuviai atsidūrė 3 atrankos grupės dugne. Rugsėjį jie dar rungsis namie su Gruzija ir Danija, spalį laukia išvykos į Farerų Salas bei Suomiją.

Nepaisant nesėkmių serijos, C. Falchas išlieka optimistiškas ir prašo nesmerkti komandos: „Sėdėti ant sofos ir juoktis iš rezultatų yra viena, o visai kas kita – įsigilinti į procesą ir būti kantriems. Tikėjimo ir kantrybės lietuviams labai stinga. Kai kurie žmonės nežino, kaip sunku yra sukurti tokį procesą, kokį darome dabar. Kokybės per naktį nepagimdysi, o rungtynėse rezultatai taip pat greitai nepasiekiami. Dabar svarbiausia yra procesas.“

Metus Lietuvoje gyvenantis ir dirbantis danas prisipažino esąs nustebęs dėl čia vyraujančios krepšinio kulto.

„Tiesa yra ta, kad Lietuva yra krepšinio tauta. Visur kur einu, yra krepšinis. Tuo tarpu mes bandome rungtis didžiausioje pasaulio sporto šakoje – futbole. Neturime profesionalios sistemos ir mums jos trūksta. Kelias iki tikslo yra ilgas. Privalome būti kantrūs, tikėti savimi ir siekti kokybės“, – pareiškė C. Falchas.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. Lenkija614:614
2. Danija622:713
3. Gruzija79:158
4. Suomija58:116
5. Farerų Salos66:115
6. Lietuva63:123