Pradėjo sezoną
Ne­pai­sant žvar­baus žie­miš­ko oro, pra­ėju­sį sa­vait­ga­lį pra­si­dė­jo nau­jas Lie­tu­vos fut­bo­lo A ly­gos se­zo­nas.

Tiesa, trejos rungtynės vyko dengtame manieže. Ir tik lygos naujokei „Palangos“ komandai bei „Jonavos“ futbolininkams teko grumtis po atvirtu dangumi dirbtinės dangos aikštėje. Šių rungtynių metu Klaipėdoje spaudė 11 laipsnių šaltis. Futbolininkai prisipažino, kad žaisti tokiu oru ir sėkmingai suvaldyti kamuolį buvo rimtas iššūkis.

Tokiomis ekstremaliomis sąlygomis „Palanga“ buvo arti pergalės debiuto rungtynėse prieš „Jonavą“, tačiau persvaros neišlaikė ir leido varžovams paskutinę minutę išlyginti rezultatą (1:1).

„Nenorėjome pralaimėti pirmųjų rungtynių, o išėjo taip, kad vos neiškovojome pergalės. Komandai pritrūko A lygos varžybų patirties, ramesnio ir protingesnio žaidimo“, – reziumavo palangiškių treneris Valdas Trakys.

Praėjusio sezono A lygos čempionai Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai naująjį pradėjo pergalingai, namie 2:0 įveikdami Kauno „Stumbrą“. Pastarosios komandos treneris portugalas Mariano Barreto pareiškė, kad dėl pralaimėjimo kalčiausias aikštės teisėjas Robertas Valikonis, į „Sūduvos“ vartus esą neskyręs dviejų 11 m baudinių: „Šis teisėjas tiesiog nemėgsta mūsų komandos, dvejus metus su juo turime problemų. Jei jis bijo teisėjauti, tegul žaidžia badmintoną. Ten tarp žaidėjų nebūna jokių kontaktų.“

Vilniaus „Žalgiris“ startavo pergale namie 2:0 prieš „Kauno Žalgirį“, o įvarčius nugalėtojams pelnė komandos naujokai – serbas Marko Tomičius bei slovakas Tomašas Malecas.

Pirmo turo rungtynės buvo ypatingos vilniečių treneriui Aurelijui Skarbaliui. Buvęs „Žalgirio“ žaidėjas praėjusį rudenį stojo prie šios komandos vairo, o dvikova prieš kauniečius tapo oficialiu jo debiutu naujose pareigose.

„Be abejo, jaudulio buvo, nes po ilgos pertraukos grįžau į „Žalgirį“ jau kaip treneris. Bet tai – teigiamas jaudulys. Pirmosiose rungtynėse visuomet būna įtampos, tačiau su ja susitvarkėme. Laimėjome, nepraleidome įvarčio, tad esu patenkintas. Tikiuosi, kad taip bus ir toliau“, – sakė A. Skarbalius.

Statistika

Marijampolės „Sūduva“ – Kauno „Stumbras“ 2:0 (0:0). K. Laukžemis (57), G. Acevedo (80).

„Trakai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:1 (0:0). D. Šimkus (85).

„Palanga“ – „Jonava“ 1:1 (1:0). S. Urbys (18); L. Stonkus (90+2).

Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“ 2:0 (0:0). M. Tomičius (41), T. Malecas (54).