Policija vertina informaciją dėl įžaidėjo Vaido Kariniausko
Po­li­ci­ja ver­ti­na Lo­ši­mų prie­žiū­ros tar­ny­bos pa­teik­tą in­for­ma­ci­ją apie Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lio“ krep­ši­nin­ko Vai­do Ka­ri­niaus­ko gal­būt ne­są­ži­nin­gą žai­di­mą ir su juo su­si­ju­sius sta­ty­mus lo­ši­mų bend­ro­vė­se.

Teisėsauga žada artimiausiu metu nuspręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Esame gavę medžiagą, ją vertiname, artimiausiu metu bus priimtas sprendimas“, – BNS ketvirtadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Panevėžio krepšinio klubo įžaidėjo veiksmus ištirti prašė bendrovė „Top Sport“ – ji Lošimų priežiūros tarnybą antradienį informavo sulaukusi „įtartinų statymų“ didelėmis sumomis už asmeninius V. Kariniausko rezultatus FIBA Čempionų lygos rungtynėse su Dižono JDA klubu. J. Kariniauskas, iki tol rinkdavęs vidutiniškai po 10,4 taško, pelnė tik du taškus.

Lošimų priežiūros tarnyba jau antradienį informavo renkanti daugiau medžiagos apie statymus kitose bendrovėse bei žadėjo ją perduoti policijai, kadangi už manipuliavimą sporto varžybomis Lietuvos teisės aktai numato baudžiamąją atsakomybę.

Kaip skelbė naujienų portalas 15min.lt, „Top Sport“ gavo signalų dėl įtartinų statymų už tai, jog įprastai gana rezultatyvus klubo krepšininkas sausio 23-iąją rungtynėse Prancūzijoje neįmes daugiau nei 8,5 taško. Panevėžio klubas pralaimėjo Dižono ekipai rezultatu 91:99.

Baudžiamajame kodekse už manipuliavimą sporto varžybomis paveikiant jų rezultatą numatyta maksimali bausmė yra laisvės atėmimas iki ketverių metų.