Po triumfo namie laukė šiltas sutikimas
Da­vi­so tau­rę iš­ko­vo­ję Kroa­ti­jos te­ni­si­nin­kai sa­vo ša­lies sos­ti­nė­je Zag­re­be bu­vo su­tik­ti kaip did­vy­riai.

Neoficialiu komandiniu teniso čempionatu vadinamų Daviso taurės varžybų finale Kroatijos rinktinė Lilyje kovojo su Prancūzijos tenisininkais. Ant grunto dangos vykusiame mače kroatai triumfavo 3:1.

Iš pradžių Borna Čoričius 6:2, 7:5, 6:4 įveikė Jeremy Chardy, o Marinas Čiličius 6:3, 7:5, 6:4 – Jo-Wilfriedą Tsongą. Prancūzai atgaivino intrigą dvejetų susitikime, kuriame Nicolas Mahuto ir Pierre-Hugueso Herberto tandemas 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (7:3) pranoko Ivano Dodigo ir Mate Pavičiaus porą.

Tačiau kroatų triumfą nulėmė M. Čiličius. Jis 7:6 (7:3), 6:3, 6:3 palaužė Lucaso Pouille pasipriešinimą ir garantavo Kroatijos rinktinei čempionų titulą.

Namo sugrįžusių nugalėtojų laukė šventinis karavanas. Tenisininkai iš oro uosto į Zagrebo centrą vyko specialiai paruoštu atviru autobusu, juos sveikino minios gerbėjų. Vėliau šventė persikėlė į Bano Jelačičiaus vardo aikštę Zagrebo centre, kur susirinko dešimtys tūkstančių aistruolių.

„Esame labai laimingi, kad parvežėme šį prestižinį trofėjų į Kroatiją ir įrodėme kiekvienam, jog esame geriausi“, – į sirgalius kreipėsi M. Čiličius, pasauliniame ATP tenisininkų reitinge užimantis 7-ąją vietą.

M. Čiličius buvo tvirtas savo rinktinės lyderis, vedęs ją į pergalę visuose turnyro mačuose. Pirmame etape kroatai Osijeke 3:1 įveikė Kanadą, ketvirtfinalyje Varaždine 3:1 pranoko Kazachstano ekipą, pusfinalyje Zadare 3:2 nugalėjo amerikiečius.

Daviso taurę Kroatijos tenisininkai iškovojo antrą kartą. 2005 jie triumfavo turnyre, kai finale įveikė slovakus.

O B. Jelačičiaus vardo aikštėje sporto aistruoliai šiemet šventė antrą kartą. Liepos mėnesį tūkstančiai kroatų rinkosi čia pasveikinti savo futbolo rinktinės, pasaulio čempionate iškovojusios sidabro medalius.