Po skaudaus pralaimėjimo – trenerio pasitraukimas
Eu­ro­pos ran­ki­nio čem­pio­na­to at­ran­kos var­žy­bo­se Lie­tu­vos vy­rų rink­ti­nei to­liau ne­si­se­ka. Ran­ki­nin­kai ne­sėk­me bai­gė ir an­trą­sias cik­lo rung­ty­nes, o po jų rink­ti­nės tre­ne­ris Ar­tū­ras Juš­kė­nas pa­si­trau­kė iš par­ei­gų.

Klaipėdoje vykusiame atkakliame 6-os atrankos grupės mače Lietuvos rankininkai apmaudžiai pralaimėjo Portugalijos komandai rezultatu 23:24 (10:12).

„Neabejoju, kad tikrai galėjome išplėšti bent jau lygiąsias“, – tvirtino A. Juškėnas.

Artūras Juškėnas: „Šios pareigos pirmiausiai turi teikti malonumą, nes finansiniu atžvilgiu tai nėra svajonių darbas.“

Permainingose rungtynėse iniciatyva priklausydavo tai vienai, tai kitai komandai. Lietuviai mačą pradėjo sėkmingiau (3:1), bet situacija pasikeitė, kai už pražangą 2 minutėms iš aikštės buvo pašalintas Vaidotas Grosas. Mėgindamas išlyginti jėgų pusiausvyrą, A. Juškėnas vartininką Vilių Rašimą keitė aikštės žaidėju.

Tokia drąsi taktika patyrė fiasko – lietuviai skubėjo, o perimdavę kamuolį portugalai net tris kartus pelnė įvartį į tuščius šeimininkų vartus ir ėmė dominuoti.

Šeimininkai atkuto po pertraukos, kai aikštelėje liovėsi karščiuotis ir pradėjo žaisti ramiau. Antro kėlinio viduryje Mindaugas Dumčius pagaliau persvėrė rezultatą (15:14). Vėliau portugalai ėmė rinkti pražangas ir tuo pasinaudoję Lietuvos rankininkai atitrūko 4 įvarčių persvara (19:15, 20:16).

Pergalė atrodė ranka pasiekiama, tačiau šeimininkai sugebėjo komplikuoti sau padėtį klaidomis puolime. Portugalijos rinktinė ne tik pasivijo lietuvius, bet po sėkmingos Rui Silvos atakos ir persvėrė rezultatą (24:23). O paskutinė Lietuvos rinktinės ataka baigėsi nusivylimu. Nors mūsiškiai turėjo kiekybinį pranašumą, rezultatyvios atakos nesurezgė: Skirmanto Plėtos metimą atrėmė varžovų vartininkas Alfredo Quintana.

Po nesėkmingai pasibaigusios dvikovos A. Juškėnas pranešė apie savo pasitraukimą.

„Jei rungtynės būtų pasibaigusios teigiamu rezultatu, būčiau likęs dirbti toliau. Tačiau dabar matau, kad rinktinei reikia naujų idėjų“, – aiškino 48-erių A. Juškėnas, Lietuvos rinktinei vadovavęs ketverius metus.

Nors Lietuvos rankininkai pralaimėjo abejas žaistas atrankos rungtynes, šansų patekti į 2020 metų Europos čempionatą dar neprarado. Pagal naują varžybų reglamentą galimybių prasibrauti į finalinį etapą turės ir trečiąją vietą grupėje užėmusi rinktinė. Tačiau norint atgaivinti šias viltis, per kitas dvejas atrankos rungtynes kitų metų balandį būtina įveikti Rumunijos rinktinę.

To būsimajam nacionalinės komandos strategui ir linkėjo A. Juškėnas: „Šansų dar yra ir reikia jais pasinaudoti. Galbūt kitam treneriui pavyks pasirodyti geriau, nei man. Tačiau jis turi žinoti, kad šios pareigos pirmiausiai turi teikti malonumą, nes finansiniu atžvilgiu tai nėra svajonių darbas.“

Tikslas patekti į finalinį elitinių rankinio varžybų etapą yra sena Lietuvos rankininkų svajonė. Paskutinį kartą Europos čempionate mūsiškiai žaidė 1998 m., pasaulio – 1997 m. Po to du dešimtmečius lietuviai nuolat klupdavo ankstesniuose ar vėlyvesniuose atrankos varžybų etapuose.

Statistika

Lietuva – Portugalija 23:24 (10:12). A. Malašinskas 9 įv., T. Stankevičius ir M. Dumčius – po 3, M. Urbonas, G. Babarskas ir V. Drabavičius – po 2, R. Bernatonis ir M. Tarcijonas – po 1; G. Duarte 7, D. Branquinho, A. Cavalcanti, F. Magalhaesas ir A. Borgesas – po 3.

Rumunija – Prancūzija 21:31 (9:12). J. Gaminde 5, D. Racotea 4; R. Caucheteux ir N. Remili – po 6, M. Richardsonas 4.

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. Prancūzija273:484
2. Portugalija245:364
3. Lietuva250:660
4. Rumunija234:520