Po pergalės užplūdo palengvėjimas
Lie­tu­vos jau­ni­mo iki 21 me­tų (U-21) fut­bo­lo rink­ti­nė po aš­tuo­ne­rių me­tų per­trau­kos pa­ga­liau iš­ko­vo­jo Bal­ti­jos tau­rę.

Pirmose turnyro rungtynėse jaunieji lietuviai svečiuose lygiosiomis 1:1 sužaidė su Estijos bendraamžiais. Po to estus rezultatu 1:0 įveikė latviai. Tad per paskutines rungtynes Lietuvos futbolininkams norint laimėti Baltijos taurę, Gargžduose reikėjo įveikti Latvijos jaunimo rinktinę.

Dano Carito Falcho treniruojami lietuviai su šia užduotimi susitvarkė ir varžovus palaužė rezultatu 1:0.

Antro kėlinio pradžioje, 53 min. varžovų baudos aikštelėje buvo pargriautas Klaipėdos „Atlanto“ žaidėjas Edvinas Baniulis. O 11 m baudinį realizavo Vilniaus „Žalgiriui“ atstovaujantis Danielis Romanovskis – 1:0.

Po kelių minučių už abipusį susistumdymą iš aikštės buvo pašalinti lietuvis Edvinas Kloniūnas ir latvis Andrejus Ciganikas.

Rungtynių pabaigoje prie Tito Krapiko ginamų vartų ne kartą buvo kilusi įtampa, tačiau lietuviai atsilaikė ir pasiekė pergalę.

„Mūsų vaikinai nervinosi, nes buvo sudėtingoje situacija, jiems reikėjo laimėti, kai latviams pakako lygiųjų. Tačiau mūsiškiai su įtampa susitvarkė ir už tai juos labai gerbiu. Po pergalės žaidėjai nuoširdžiai džiaugėsi laimėta taure. Tai įrodo, koks svarbus futbolininkams yra šis trofėjus“, – teigė C. Falchas.

Pergalė Baltijos taurės varžybose Lietuvos jaunimo rinktinei padės primiršti nesėkmes Europos čempionato atrankos varžybose. Jose lietuviai savo grupėje kol kas paskutiniai, o per penkerias pastarąsias rungtynes neįmušė nė vieno įvarčio.

„Buvo nemažai rungtynių, kai mums tiesiog nesisekė, nors noro nugalėti niekada nestokojome. Pagaliau pavyko laimėti. Ši pergalė mums turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo ir užtikrintumo“, – pasakojo C. Falchas.

Jaunimo rinktinė vėl susirinks rugsėjį, kai namie žais dvejas Europos čempionato atrankos rungtynes su Gruzijos ir Danijos komandomis. Spalį laukia išvykos į Farerų Salas bei Suomiją.

„Pagaliau nutraukėme pralaimėjimų seriją ir pasistengsime tęsti ši pakilimo etapą. Pergalės ir įvarčiai suteikia daugiau pasitikėjimo. Įmušęs įvartį supranti, kad aikštėje gali padaryti daugiau, nei iki šiol“, – džiaugėsi E. Baniulis.