Po pergalės Šaras vardijo problemas
„Ne­da­li­no­me taš­kų už dy­ką ir su­žai­dė­me la­bai so­li­džiai“, – an­tro kė­li­nio re­zul­ta­tu, pa­dė­ju­siu iš­ko­vo­ti pir­mą per­ga­lę sa­vo žiū­ro­vų aki­vaiz­do­je, džiau­gė­si Kau­no „Žal­gi­rio“ vy­riau­sia­sis tre­ne­ris Ša­rū­nas Ja­si­ke­vi­čius.

Jo auklėtiniai pagaliau nudžiugino „Žalgirio“ arenoje susirinkusius aistruolius – 83:78 nugalėjo dviejų lietuvių vediną Milano „Olimpia“ ekipą ir namie pasiekė pirmą pergalę. Iki tol žalgiriečiai penkias Eurolygos rungtynes savo arenoje pralaimėjo.

Po šio susitikimo „Žalgiris“ (4 pergalės/6 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima devintą vietą, o Italijos klubas (6/4) – šeštą.

„Malonu padovanoti žiūrovams pirmą pergalę, jie to laukė labai ilgai. Žaidėjai taip pat žmonės, nesėkmių serija juos veikė“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

Sykiu jis pabrėžė, kad nereikia tikėtis, jog taip greitai žaidimas pradės gerėti. Ketvirtadienį kovodami su Milano krepšininkais, trenerio žodžiais, auklėtiniai per dažnai varžovams leido lengvai pelnyti taškus.

„Pirmas kėlinys buvo labai blogas“, – sakė strategas. Antrą ketvirtį žalgiriečiai laimėjo 22:8. Tai nutiko todėl, jog, Š. Jasikevičiaus žodžiais, žaidėjai nedalino taškų už dyką ir sužaidė labai solidžiai.

„Per antrą kėlinį praleidome 8 taškus, iš kurių šeši buvo dėl klaidų“, – kalbėjo treneris.

Šios rungtynės nuo ankstesnių susitikimų savo arenoje skyrėsi tuo, jog iki tol „Žalgiris“ per pirmą kėlinį pelnydavo daug taškų, o antrajame jau nebūdavo toks rezultatyvus. Šįkart šeimininkai į priekį išsiveržė antrame kėlinyje.

„Priekyje būti visada yra gerai. Bet visada sakau, kad žaidžia dvi komandos. Mums reikia kiekvieną kartą persilaužti per save arba bent jau nedalinti taškų už dyką, tą visada akcentuojame. Mes dažnai kur nors rizikuojame, nes turime rizikuoti, tokia jau „Žalgirio“ situacija. Bet problema yra ta, kad daug ko neišpildome“, – mintimis dalijosi Kauno klubo treneris.

„Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidęs vidurio puolėjas Brandonas Daviesas pelnė 27 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.

Italijos ekipos marškinėlius vilkintys lietuviai aikštelėje buvo ypač pastebimi. Vidurio puolėjas Artūras Gudaitis per 28 min. pelnė 16 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, o dešimčia minučių mažiau rungtyniavęs puolėjas Mindaugas Kuzminskas surinko 14 taškų.

„Gudaitis tampa didžiule jėga, – varžovų lietuvius išskyrė Š. Jasikevičius. – Ta jo fizinė jėga kovose dėl kamuolio labai jaučiasi. O Kuzminskas – buvęs NBA žaidėjas, tad savaime jis jau nėra blogas krepšininkas“.

Kitas Eurolygos rungtynes Kauno komanda žais gruodžio 6 dieną namie su Pirėjo klubu „Olympiakos“.

Eurolygos 10 turas

„Žalgiris“ (Lietuva) – „Olimpia“ (Italija) 83:78 (18:23, 22:8, 20:27, 23:20). „Žalgiris“: B. Daviesas 27 tšk. (2–11/15, 10 atk. kam.), N. Woltersas 11 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), A. Kavaliauskas ir E. Ulanovas po 8, T. Walkupas 7; „Olimpia“: M. Jamesas 17 (3–2/9, 7 rez. perd.), A. Gudaitis 16 (2–8/12, 7 atk. kam., 3 per. kam., 3 blk.), M. Kuzminskas ir V. Micovas po 14.

„Real“ (Ispanija) – CSKA (Rusija) 88:93 (20:24, 21:14, 20:29, 27:26). F. Campazzo 23, R. Fernandezas 18 (3–4/7), F. Reyesas 10 (7 atk. kam.); C. Higginsas 24 (3–4/7), W. Clyburnas 18, N. De Colo 15 (3–4/6).

„Maccabi“ (Izraelis) – „Bayern“ (Vokietija) 95:71 (27:17, 20:12, 20:26, 28:16). M. Rollas 14, A. Tyusas 13, T. Blackas 12 (6 atk. kam.); D. Williamsas 15 (3–3/5), V. Lučičius 11 (7 atk. kam.), P. Koponenas 10 (6 rez. perd.).

„Darussafaka“ (Turkija) – „Gran Canaria“ (Ispanija) 71:75 (25:22, 19:12, 12:23, 15:18). R. McCallumas 13 (6 atk. kam., 7 rez. perd., 5 kl.), E. Kosutas, S. Kiddas ir M. Ericas po 8; M. Erikssonas 23 (3–5/8), A. Pasečnikas 17 (8 atk. kam.), D.J. Strawberry 10 (3–0/4).