Po medikų rekomendacijų – į teniso aukštumas
Le­gen­di­nis Švei­ca­ri­jos te­ni­si­nin­kas Ro­ger Fe­de­re­ris at­vi­ra­me Aus­tra­li­jos čem­pio­na­te („Aus­tra­lian Open“) gins per­nai čia iš­ko­vo­ta ti­tu­lą. Vis­gi di­džiau­siu šių me­tų tur­ny­ro siurp­ri­zu ta­po Pie­tų Ko­rė­jos at­sto­vas Hyeo­nas Chun­gas.

Tik 58-ąją vietą ATP reitinge užimančio korėjiečio didžiausia karjeros pergalė iki šiol buvo praėjusį lapkritį Milane laimėtas finalinis jaunimo teniso turnyras. Tačiau šį mėnesį perspektyvusis žaidėjas Melburne pateikė virtinę staigmenų.

21-erių H. Chungas pirmadienį naujoje ATP klasifikacijoje neabejotinai kops į viršų, nes už sėkmingą pasirodymą Australijoje gavo ne tik 574 tūkst. eurų premiją, bet ir 720 reitingo taškų.

„Australian Open“ varžybose H. Chungas vieną po kito eliminavo Vokietijai atstovaujančius brolius Mischą ir Alexanderį Zverevus, rusą Danilą Medvedevą, namo pasiuntė buvusį geriausią pasaulio tenisininką serbą Novaką Džokovičių ir amerikietį Tennysą Sandgreną, o pusfinalyje penktadienį stojo į kovą su šveicarų teniso maestro R. Federeriu, turinčiu antrą reitingą.

Vis dėlto rimčiau pasigalynėti su 17-os Didžiojo kirčio turnyro laimėtoju H. Chungui sutrukdė trauma – rezultatui esant 1:6, 2:5 jis paprašė nutraukti mačą ir pripažino oponento pranašumą. Pietų Korėjos tenisininką sustabdė pėdos skausmai.

„Apmaudu dėl taip gausiai susirinkusių žiūrovų. Jie tikėjosi geros kovos, o pamatė tik treniruočių pobūdžio mačą. Deja, dėl pėdos skausmų ir nuospaudų negalėjau kovoti“, – sakė H. Chungas

Iš pagrindinės Rodo Lavero arenos jis buvo išlydėtas gausiais plojimais.

Pirmam Pietų Korėjos atstovui, Didžiojo kirčio varžybose pasiekusiam pusfinalį, pastarąją savaitę daug dėmesio skyrė viso pasaulio sporto žiniasklaida.

H. Chungo, kaip tenisininko, karjera prasidėjo visai netikėtai. Nuo vaikystės silpnu regėjimu pasižymėjusiam berniukui medikai rekomendavo pradėti žaisti tenisą. Tai neva padeda stiprinti akis.

Treneriai netruko pastebėti dvylikamečio talentą. Vos po metų jis buvo pakviestas treniruotis į teniso talentų kalvę vadinamą akademiją Bradentone (Florida, JAV) ir labai greitai ėmė skinti pergales jaunučių bei jaunių turnyruose.

„Jis bus pirmojo reitingo dešimtuko žaidėjas, galite tuo neabejoti.“

Jo karjeros proveržis įvyko 2015-aisiais, kai ėmė dalyvauti suaugusiųjų turnyruose. H. Chungas nenustojo sunkiai dirbti bei tobulėti ir Melburne pasiekė naują lygį, o dabar yra žinomas ne tik dėl savo išskirtinių akinių storais stiklais.

H. Chungas tenisu sudomino ir 51 mln. gyventojų turinčią savo tėvynę: jo pergalė prieš N. Džokovičių tapo žiūrimiausiu teniso maču Pietų Korėjos istorijoje.

Vakar pusfinalyje korėjietį įveikęs R. Federeris pareiškė: „Jis bus pirmojo reitingo dešimtuko žaidėjas, galite tuo neabejoti.“

„Australian Open“ vyrų vienetų finale sekmadienį R. Federeris varžysis su kroatu Marinu Čiličiumi. Moterų turnyre šeštadienį susitinka rumunė Simona Halep ir danė Caroline Wozniacki. Nė viena iš jų dar nėra triumfavusi Didžiojo kirčio varžybose.