Planus jaukė griūtis ir vėjas
Ne vi­siems Lie­tu­vos spor­ti­nin­kams žie­mos olim­pi­nių žai­dy­nių pra­džia ėjo­si sklan­džiai. Sli­di­nin­kas Man­tas Stro­lia skiat­lo­no var­žy­bų ne­bai­gė, nes bu­vo ap­lenk­tas ra­tu. O kal­nų sli­di­nin­kės Ie­vos Ja­nuš­ke­vi­čiū­tės star­tas ati­dė­tas dėl stip­raus vė­jo.

Vyrų 30 km skiatlono varžybose (15 km klasikiniu ir 15 km laisvuoju stiliumi) 31 metų M. Strolia iš karto susidūrė su nesklandumais. Jau pirmoje stačioje nuokalnėje jis pateko į griūtį ir dėl to prarado daug pozicijų. Lietuvis vėliau tęsė varžybas, bet atsilikimas nuo pirmaujančių slidininkų tik didėjo. Įveikus 21 km, lyderiai ratu pavijo M. Strolią ir kelis kitus slidininkus, tad jiems teisėjai nurodė pasitraukti iš varžybų.

Galutinėje įskaitoje M. Strolia klasifikuotas 63 vietoje tarp 68 skiatlono varžybų dalyvių.

„Po kritimo, nors ir greitai atsistojau, šiek tiek sukosi galva, atrodė, lyg būčiau šalto dušo gavęs. Tai išmušė iš vėžių, ir kitas 5–10 minučių rankos šalo, trūko oro, koordinacija buvo nekokia. Bet paskui vėl įsivažiavau. Treneriai man sakė, kiek atsilieku nuo kitų sportininkų, pradėjau vytis, porą aplenkiau. Bet tuo metu teisėjai sustabdė, nes lyderiai jau buvo pasiviję ratu. Sunku prognozuoti, kaip būtų buvę, jei ne griuvimas, bet pradžia buvo gana gera. O masiniame starte, kai prarandi kontaktą su grupe, ypač esant tokiam vėjui, labai sunku įsivažiuoti“, – aiškino Lietuvos slidininkas.

Olimpiadoje jis dar ketina pasirodyti keturiose rungtyse – komandinio ir asmeninio sprinto, 15 km lenktynėse laisvuoju stiliumi ir 50 km lenktynėse klasikiniu stiliumi.

I. Januškevičiūtė vakar jau rengėsi savo startui Pjongčange, kai sužinojo, kad dėl stipraus vėjo atidedama didžiojo slalomo rungtis. Ją planuojama rengti ketvirtadienį.

„Pastarąsias dvi dienas kildavo minčių, kad taip gali nutikti. Prognozės buvo nekokios. Vėjas kalno viršuje labai stiprus. Žinoma, tokie dalykai išmuša iš vėžių. Dar gerai, kad mūsų ten nelaikė pusę dienos“, – tikino 23 metų kalnų slidininkė.

Tai jau nebe pirmos dėl įsisiautėjusio vėjo atidėtos Pjongčango žaidynių varžybos. Teko nukelti kalnų slidinėjimo vyrų greitojo nusileidimo lenktynes, moterų akrobatinio nusileidimo snieglentėmis rungtyje atsisakyta kvalifikacijos, taip pat buvo sutrikdytas vyrų šuolių su slidėmis finalas.