Pjongčange didžiausia sėkmė žadama vokiečiams
Ar­tė­jan­čio­se olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se ge­riau­siai pa­si­ro­dys Vo­kie­ti­jos spor­ti­nin­kai, o nuo jų ne­daug at­si­liks nor­ve­gai. To­kias prog­no­zes li­kus mė­ne­siui iki žie­mos olim­pia­dos pa­tei­kia kom­pa­ni­ja „Gra­ce­no­te“.

JAV veikianti „Gracenote“ įmonė užsiima pramogų verslu, taip pat jos specializacija – sporto varžybų analizė, duomenų apdorojimas ir prognozės. Ištisus metus „Gracenote“ pateikia virtualią Pjongčango olimpiados medalių lentelę, sudarytą pagal jos analitikų prognozes. Jos suformuojamos pagal visų sporto šakų svarbiausių sezono varžybų rezultatų išvadas.

Pagal naujausias, vakar pateiktas „Gracenote“ prognozes, Pietų Korėjoje turėtų triumfuoti Vokietijos olimpiečiai. Jiems žadama 40 medalių, iš jų – 14 aukso.

„Gracenote“ žinovai netiki, kad kuris nors Lietuvos sportininkas Pjongčange kops ant prizininkų pakylos. Kaip ir Estijos.

Žiemos olimpines žaidynes suvienytos Vokietijos sportininkai jau laimėjo 1992 metais Albervilyje, 1998 metais Nagane ir 2006-aisiais Turine. Tokia pati sėkmė jiems žadama ir 2018 metų olimpiadoje.

Vokietijos biatlono pažiba Laura Dahlmeier dėl ligos vangiai pradėjo šį pasaulio taurės sezoną ir kol kas nedemonstruoja įspūdingų rezultatų. Vis dėlto „Gracenote“ ekspertai mano, kad L. Dahlmeier Pjongčange net tris kartus taps olimpine čempione ir laimės vieną sidabro apdovanojimą.

Tiesa, įdomu tai, kad praėjusioje žiemos olimpiadoje Sočyje Vokietija rinktinių įskaitoje liko tik šešta, o laimėjo beveik perpus mažiau medalių (8 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos), nei vokiečiams prognozuojama dabar. Jei iškovotų 40 medalių, Vokietijai tai būtų sėkmingiausia žiemos olimpiada. Iki šiol daugiausia – 36 apdovanojimus – vokiečiai laimėjo 2002 metais Solt Leik Sityje.

Manoma, kad ne ką prasčiau Pjongčange pasirodys Norvegijos atletai. Jiems pranašaujami 37 apdovanojimai, iš kurių aukščiausios prabos – taip pat 14. Visgi norvegų olimpinė sėkmė labiausiai priklauso nuo slidinėjimo rungčių, kuriose šios šalies atletai yra ypač pajėgūs. Olimpiadoje norvegai turės savo slidinėjimo lyderius – Petterį Northugą, Martiną Johnsrudą Sundby, Marit Bjorgen ir kitus.

Medalių įskaitoje toliau turėtų rikiuotis JAV (29 apdovanojimai, 10 aukso) ir Prancūzija (24 medaliai, 9 aukso).

Jei prognozės pasitvirtins, Prancūzijai tai bus sėkmingiausia žiemos olimpiada istorijoje. Tiesa, didžiulė atsakomybė kris ant biatlono žvaigždės Martino Fourcade'o pečių. Jam pranašaujami trys aukso medaliai. Pasiekęs šį tikslą, M. Fourcade'as pakartotų garsiojo tautiečio, kalnų slidininko Jeano Claude'o Killy laimėjimą 1968 metų olimpiadoje Grenoblyje.

Sočio olimpiadoje M. Fourcade'as laimėjo 2 aukso ir 1 sidabro apdovanojimus.

Žaidynių šeimininkei Pietų Korėjai pranašaujama 10 medalių, iš jų 7 – aukso.

„Gracenote“ žinovai netiki, kad kuris nors Lietuvos sportininkas Pjongčange kops ant prizininkų pakylos. Kaip ir Estijos. O štai Latvijai prognozuojamas vienas aukso medalis, kurį galimai laimės skeletonininkas Martinas Dukuras. 2014 metais Sočyje ir 2010-aisiais Vankuveryje M. Dukuras iškovojo sidabrą, todėl manoma, kad 33-ejų latviui atėjo metas tapti olimpiniu čempionu.

Žiemos olimpiada Pietų Korėjos kurorte Pjongčange vyks vasario 9–25 dienomis. Joje sportininkai varžysis dėl 102 medalių komplektų 15 sporto šakų rungčių.

Per visą žiemos olimpinių žaidynių istoriją daugiausia apdovanojimų yra pelnę Norvegijos sportininkai. 22 olimpiadose jie iškovojo 118 aukso, 111 sidabro ir 100 bronzos medalių. Antroje vietoje esantys amerikiečiai laimėjo 96 aukso, 102 sidabro ir 84 bronzos medalius. Treti vokiečiai – 78 aukso, 78 sidabro ir 53 bronzos apdovanojimai.