Pjongčangas: atrankos barjeras buvo per aukštas
Ge­riau­sias Lie­tu­vos sli­di­nin­kas Mo­des­tas Vai­čiu­lis Al­pen­sia sli­di­nė­ji­mo tra­so­je Pjong­čan­ge pa­ki­lo net 10 po­zi­ci­jų aukš­čiau, nei 2010 me­tais Van­ku­ve­ry­je. Ta­čiau ir šį­syk 1,4 km sprin­to at­ran­ko­je užim­ta 44 vie­ta ne­lei­do jam pa­tek­ti tarp 30 grei­čiau­sių­jų, iš­ko­vo­ju­sių ke­lia­la­pį į ket­virt­fi­na­lį.

Lietuvis įveikė distanciją per 3 min. 21,1 sek. ir nuo 30 vietą užėmusio sportininko atsiliko 3,41 sek.

Prieš dvi dienas 30 km skiatlone 63 vietą užėmęs Mantas Strolia šįsyk liko 64-tas tarp 80 dalyvių – 3 min. 31,11 sek. Jį nuo ketvirtfinalio skyrė 13,52 sek.

Prieš aštuonerius metus Vankuveryje M. Vaičiulis ir M. Strolia aukščiausiai pakilo komandų sprinte, kur užėmė 18 vietą tarp 22 duetų.

„Tikimės, kad komandų sprinte pasirodysime geriau ir pagerinsime Vankuverio rezultatą“, – ambicijų neslėpė M. Strolia, Pjongčange dar startuosiantis ir 15 km varžybose laisvuoju stiliumi ir 50 km lenktynėse klasikiniu stiliumi. M. Vaičiulis irgi kovos 15 km distancijoje.

Šiandien Pjongčange vyko ir moterų sprinto lenktynės. Tačiau vienintelė olimpinėse žaidynėse dalyvaujanti Lietuvos slidininkė Marija Kaznačenko tik varžybų išvakarėse sužinojo, jog privalo rinktis vieną iš dviejų planuotų distancijų, nes neturi pakankamai reitingo taškų. Tad ji nutarė lenktyniauti 10 km laisvuoju stiliumi rungtyje.

– Modestai, kaip vertinate savo pasirodymą? – po sprinto atrankos varžybų ltok.lt paklausė M.Vaičiulio.

– Vidutiniškai. Nepadariau to, ko norėjau. Nepatekau į trisdešimtuką. Nei labai gerai, nei labai blogai.

– Turėjote ambicijų patekti į ketvirtfinalį?

– Kažko juk reikia tikėtis, o ne galvoti apie blogiausia.

– Didžiausias ambicijas, kaip ir planavote, puoselėjate komandų sprinte?

Tikimes patekti į dvidešimtuką.

– Mantai, kaip vertinate 64 vietą? – paklausėme Manto Strolios.

– Ja labai nepatenkintas. Tikėjausi pakilti daug aukščiau, gal net į trisdešimtuką. Žinoma, tai būtų aukščiau savęs, bet bent jau tarp 40 ir 50 vietos privalėjau būti. O dabar – nieko gero. Nors važiavosi gerai, apšilimas pavyko puikiai, slidėmis buvau labai patenkintas, jos slydo gerai ir į kalną, tarsoje irgi viską dariua, kaip suplanavęs.

Po 30 km lenktynių ir širdis spėjo atsigauti, bet galingumas dar negrįžo. Galios trūko. Tad savo pasirodymu pagal galimybes esu patenkintas, bet vieta ir rezultatu – ne.

– Ar prieš komandų sprintą iš šios dienos varžybų bus galima ko nors pasimokyti?

– Nelabai, nes viskas kaip ir aišku. Bet bus trys dienos raumenims atsigauti. O dabar buvo tik viena para. Klausinėjau visų, kaip galima atsigauti, bet niekas neturėjo patarimų, sakė, rinkis vieną arba kitą rungtį.

– Gal geriau bus šliuožti laisvuoju stiliumi?

– Laisvuoju stiliumi gerai tai, kad važiuoji ant sniego, kuri labiau apledėjusi. Kitoks ir greitis. Bet čia kitas stilius, kiti niuansai. Modestas šiandien pagerino savo Vankuverio pasiekimą. Jis padarė tai ką gali padaryti. O aš to nepadariau. Tikimės, kad komandų sprinte pasirodysime geriau ir pagerinsime Vankuverio rezultatą.