Pirmoji dopingo auka – iš Japonijos
Čiuo­žė­jas iš Ja­po­ni­jos Kei Sai­to ta­po pir­muo­ju spor­ti­nin­ku, įkliu­vu­siu dėl do­pin­go var­to­ji­mo šių me­tų Pjong­čan­go olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se.

Kaip praneša Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS), K. Saito neperėjo dopingo testo, atlikto dar prieš olimpiadą. 21 metų sportininkas buvo priverstas palikti Pjongčangą, tačiau atkakliai neigia savo kaltę.

Sportininko organizme aptikta acetalozamido. Tai draudžiamas diuretikas, atliekantis kitų preparatų maskavimo funkcijas. Acetalozamidas taip pat vartojamas įvairių ligų, nuo epilepsijos iki širdies nepakankamumo, atvejais, bet tarp sportininkų paplitęs dėl maskavimo funkcijos. Jo pagalba organizme galima nuslėpti sportininkų rezultatus gerinančius preparatus ar apsunkinti jų aptikimą.

Pjongčango olimpiadoje K. Saito startuoti dar nespėjo, o antradienį jis turėjo varžytis vyrų 5 000 m greitojo čiuožimo trumpuoju taku esafetės rungtyje. CAS pranešė, kad japonas yra laikinai suspenduojamas nuo visų varžybų.

„Esu šokiruotas, nes niekada nesu vartojęs dopingo. Visuomet palaikiau antidopingo programas. Nesu vartojęs steroidų, tad man nereikėjo ir maskuojančių preparatų. Padarysiu viską, kad įrodyčiau savo nekaltumą“, – tikino K. Saito.

Jis tapo pirmu dopingo testo neišlaikiusiu japonų sportininku žiemos olimpiadų istorijoje.

Vis tik Japonijos olimpinės delegacijos vadovas Yasuo Saito patvirtino, kad abu čiuožėjo mėginiai buvo teigiami, tad jam įrodyti savo nekaltumą šansų beveik nėra.

Demaskavus Rusijos valstybės remtą dopingo sistemą per praėjusią 2014 metų žiemos olimpiadą Sočyje, Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) kartu su pasauline antidopingo agentūra (WADA) dar labiau sugriežtino kovą su nelegalių preparatų vartojimu.